Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata fetelor.
Aever foaret bine ca si-a gasit al tau sotior costum care sa va placa si sa fie si comod.

Miha si Ella eu nu am urmat o anume reteta si am slabit pana la 82 de kg in primi 1 an si 7 luni(nu am tinut cura ca pana atunci am alaptat), si pe urma inca 11 kg in 3 luni. Nu prea mancam seara decat ceva fructe, inotam zilnic macar 10 minute si pot spune ca nu prea manacm mult sau multe dulciuri sau sucuri. Cam asta am facut de am slabit.

Iepuras multa bafta la morfofetala.

Andra felicitari pentru vestile bune.

Deea la prima sarcina sotul nu a prea fost speriat, pot spune ca nu era schimbat deloc. Si nu cred ca acum o sa ii fie mai frica. Dar la prima nastere mama a stat cu el, si eu am stat cu ei in sala de asteptare pana a trebuit sa ma sui pe masa sa nasc. Nu am stat in salon sa nu le aud pe alea cum se voita si plang ca imi faceau mai mult rau. Eu nu m-am plans deloc, doar cand a fost momentu de impins cam dupa o ora simteam ca nu mai pot impinge de durere si eram destul de obosita.
Fetelor eu de cand sunt insarcinata am tot timpul pofta de gratare de porc. Nu am chef sa mananc nimic alceva, poate ceva cereale cu lapte dar in rest cat de multe gratare. Imi place carnea de porc ,dar nici chiar asa, dar se pare ca la Robert ii place mult.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 27+ Robert Aaron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anxy spune:

Neatza chicas!!!
Si eu ma tot suceam cu calculul lunilor dar acum ca ne apropiem de finish doar scad cae luni mai am pana la termenDeci as zice ca 3 fix...adicatelea am intrat in luna 7 Pfuai ca greu trece!!!
Moama ce va invidiez ca puteti papa Sophie sta asa sus ca mi-a facut stomacul cat o galusca asa ca dupa ce mananc 2 polonice de ciorbita sunt full pe toata ziua...si iubi ma cearta ca asta mica are nevoie de hrana, si eu nu mai pot si ma straduiesc si imi vine inapoi si e un show zilnic Iar dulciuri...mmm de cand am ramas insarcinata sa nu le vad! inainte eram fan...acum doar asa o gurita o data pe sapt daca vad ceva interesant. Si kg...7,5 deci inca 6 pana la sfarsit si sunt in standardil medicului care imi zisese ca la 1,70 si 57 kg cat aveam ar trebui sa iau intre 10 si 14 kg.
Deea si al meu e un barbat in toata reguladeci e terminat de stres cu nasterea Oricum nu l-as fi luat cu mine in sala ptr ca imi doresc sa imi pastrez macar un dram de demnitate si sexappeal ptr dupa aceea si sa nu ma vada cu sange imprastiat, par ravasit si fatza transfigurata...Tare mi-as dori sa fiu inca hot sexy mamma ulterior evenimentului. Ca sa nu mai comentez ca lesina din start pustiu'
Bytzza welcome back Stiu cum e cu shoppingul Nu ma pot abtine!!! Doar ca eu nu am cumparat decat un sifonier de hainuteRestul chestiilor mai mult decat utile le-am listat si le-am imprastiat parintilor, socrilor, prietenelor si nasilor Ca toti ma intrebau de ce as avea nevoie :))))) in consecinta am facut baby list cu produsele si marcile acceptate (cantar, nebulizator, set termometre, umidificator, set curatenie, leagan, camera video de supraveghere, biberoane etc) si gaaatam-am spalat pe maini!!! Ii mai luam doar patutul si caruciorul de la Baby Boom la sf lui martie ca acolo ii gasim pe toti importatorii la pret mai mic. Plus ca poate ma mai hotarasc si eu ca am 3 carucioare preferate: Stokke Explory, Otutto Pram-ul de la Inglesina sau Chicco I move

gogosica pe druuum 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anxy spune:

da Titi si mie imi zicea mami ca ce am pofta acum si ce mananc mai mult ii va placea pufarineiCeea ce e mai mult decat ok ca eu pap portocale si fructe de mare si peste si legume si beau freshuri nonstop Iar tuuuu acum poti sa fii mandra ca Robertino va manca zdravan si barbateste

gogosica pe druuum 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

buna dimi!
in dimineata asta, am fost mai lenesa, m-am trezit abia la 8:30 si am dat o fuga la frigider sa-mi pregatesc papa
andreea, in perioada asta trebuie sa iei in greutate cam 0,5 kg pe saptamana. Greutatea ta e mai mare din cauza bebelusului care e destul de mare, lichid amniotic, placenta, sanii (care banuiesc ca sunt tot mai mari) plus ca e posibil sa retii apa in corp si soldurile tale sa arate mai mari. Nu-ti face griji, vreo 8-9 kg le dai jos cand nasti (cu bebita), iar restul le dai in timp ce alergi dintr-o parte in alta ca sa-ti rezolvi treburile (mancare, curatenie) si sa ai grija si de bebita. Vei fi atat de ocupata incat vei manca atunci cand iti vei aminti si vei dormi cand te lasa bebita.
Si mie mi-e foame noaptea, dar mi-e prea lene sa mananc ceva, asa ca dimineata la prima ora (la 6 de obicei) dau navala in frigider. Inainte mancam micul-dejun pe la ora 13-14, asa ca este o schimbare considerabila.

Felicitari pt costum si ce-ai mai rezolvat cu nunta!sala ai? muzica? cameraman? fotograf? invitatii? cocarde? eu ca bijuterii mi-am cumparat ceva placat cu argint, nu a costat f mult si au fost de efect. Mi-am cumparat o coronita, manusi (pana la cot). Insa cel mai greu am gasit pahare pe gustul meu si perinita de verighete. Aaaa, datorita faptului ca nunta a fost in oct si a fost frig, am imprumutat o blanita de la nasa mea (fara ea as fi fost pierduta ) Abia astept sa vad poze de la nunta ta

pupici

Irina 26+ cu Kinder surprise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

Anxy, cum ai intrat in luna 7? Ca tu ai acelasi DPN ca si mine...lamureste-ma si pe mine

Irina 26+ cu Kinder surprise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anxy

Deea si al meu e un barbat in toata reguladeci e terminat de stres cu nasterea Oricum nu l-as fi luat cu mine in sala ptr ca imi doresc sa imi pastrez macar un dram de demnitate si sexappeal ptr dupa aceea si sa nu ma vada cu sange imprastiat, par ravasit si fatza transfigurata...Tare mi-as dori sa fiu inca hot sexy mamma ulterior evenimentului. Ca sa nu mai comentez ca lesina din start pustiu'

gogosica pe druuum 26+


Cta dreaptate ai Anxy, si dragul meu sot, a zis ca el clar nu intra si nici nu vreau sa o faca. Lasa ca isi vede odorul dupa si pe mine nu neaparat transfigurata :))) Pe langa faptul ca veau sa ma manifest si parca cand e sotul acolo nu cred ca o sa mi vina sa injur de toti sfiinti, ca apoi ma duc cu el acasa:)))

Pupici dragelor

Ioana, mamica lui Cristian 25 saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Nu ma bag si eu discutia legata de luni ca va spus sincer nu stiu :))) Daca ma intreaba cineva zic si eu 6 luni si, ca stiu ca in saptamana 27 intru in luna a 7, doamn de abia astept, e saptamana viitoare:D

Ioana, mamica lui Cristian 25 saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Mi am actualizat semnaturaaaaaaaaa:D

Offf parca asa greu trece timpul cateodata :)

Ioana, mamica lui Cristian 26saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anxy spune:

puey Mirina nu auzi ca eu sunt mai catolica decat Papa si mi-am facutb propriul sistem de calcul? Deci ar trebui sa nastem pe 4 Mai(doc zice ca cel tarziu, ala fiind termenul maxim) Asta inseamna ca mai avem februarie, Martie si Aprilie deci 3 luni adica am intrat in luna a saptea :))))))))))))))))))))))))))))))Adica avem 6 luni si ceva zile Nu spun ca e corect dar ma obosesc saptamanile si lunile si puii mei ca oricum trec imposibil de greu si nu mai vine odata Sophie si eu abia astept sa o cichirinesc si sa o pupam nonstop si sa o dragalesc

gogosica pe druuum 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

da, mie-mi spui!!! il/o pupacesc pana ii iau un rand de piele!!
Pe fratiorul meu il pupam pana incepea sa planga (saracul)
Nu conteaza lunile, sa vina bebita!!

Irina 26+ cu Kinder surprise

Mergi la inceput