FIV in Ungaria 151

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls

un capitol bun sa aveti!!!

irene,eu am avut mereu 1,5 Ovitrelle si am masurat ochiometric de fiecare data.

ioana,sigur,cu mare placere...dar putem sa va invitam la noi la curte sa facem gratarul...la gratarul lui face soata cel mai bun gratar ever...parol.
sa vina primavara si revenim la viata ca acum limitam cat putem statul afara ca noi 2 suntem frigurosi rau.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

un capitol nou cat mai productiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Corinuk: Sa stii ca ma bucur foarte tare pentru tine. Pe cand cu ei in brate? Cel tarziu prin septembrie, nu?
Ioana: La fel. Pe cand cu grasunicul/a in brate?
Adya: Felicitari!!! Si fara stres. O sa vezi ca va fi bine, pentru ca eu cred ca ziua a 9 a e un pic cam devreme pentru analiza.
Irene: Sa stii ca exact dilema asta cu Ovitrelle am avut-o si eu. Toate celelalte injectii mi le-a facut sotul, si na, tocmai pe cand am ajuns la Ovitrelle o doza si jumatate, a trebuit sa mi-o fac singura. Si sa ma fi vazut atunci pe mine cum tot masuram jumatatea aia de seringa: O fi sau nu o fi jumate? Si cum am ajuns la ora H, gata m-am intepat si mi-am zis: Ce va fi, va fi! Cealalta jumatate am pastrat-o la frigider pana in ziua transferului. Dupa transfer mi-a facut injectia asistenta care de fiecare data te trimite mai intai la toilet.
Da. M-am hotarat. Plec la Cluj. A vorbit si sotul cu colegul. PK o sa primeasca si mail-ul ca nu mai venim si ca o sa-i transmitem doar rezultatul. Si desigur multumiri pentru amabilitate. Cred ca nu voi dormi aproape deloc. Sa stiti ca am emotii mari, mari de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna fetelor,

imi este greu sa va urmaresc, eu inca sunt in spital, dar suntem pe calea cea buna. Am inceput sa eliminam si al doilea hematom. Imi vine sa ma mustruluiesc ca nu am facut analizelele de trombofilie.... dar tot raul spre bine. Va tin la curent cu evolutia mea.

Corinuta, felicitari! Sa ai un bebe frumos si sanatos si sa ai o sarcina usoara!

Ioana, ma bucur ca te-ai intors cu bine si ca bebe e deja voinic!

Samira, cand ma pun pe piciore iti fac o vizita la noul magazin! Ini e dor de tine!

Lilishor, cred ca odata si odata o sa trecem sa ne luam bagajele de la voi. Te pup dulce!

LORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

te astept cu drag lore...si va invit si pe voi la gratar cand o fi.
sanatate multa si ai grija de voi.
salutari lui Mishu


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Lori,ti-am zis ca pe mine nu ma derajeaza..cd poate Misu..sau mai bine da de veste cd iese el la shopping la Cora/Carrefour si ne putem vedea acolo..
Ma bucur ca esti mai bine....ti-am zis io sa iti faci trombo cd vii acasa,dar bine ca tot raul e spre bine
ioana
Jaguar, mai nimica nu fac...astept sa vina nemurirea sufletuluisi sunt cu ochii pe fete
Sa aveti un capitol super productiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lylyshoaro,daca tot nu ai ce face...hai ca-ti dau eu o idee:spala-i lucrurile Lorenei...macar sa i le dai curate inapoi


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumim Samira, asa o sa facem. Deocamdata, in spital...
Mi-a povestit Elenush cum a fost la intalneala, tare mult mi-as fi dorit sa va vad, mai ales ca a fost si Samiroiu, pe care il pup

LORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

samiruto,tu esti fata desteapta..dar cum sa umblu bre prin lucrurile omului??
dc imi da voie lori,eu umblu... si pt ea chiar si calc...

Citat:
citat din mesajul lui samira33

lylyshoaro,daca tot nu ai ce face...hai ca-ti dau eu o idee:spala-i lucrurile Lorenei...macar sa i le dai curate inapoi


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adipapaziiiiiiiiiiiii,cu mine de ce nu esti prietena???



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput