Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am urat toti sarbatoritii mai putin pe strumph si credeam ca in sfarsit n-am uitat pe nimeniasa cca sa ai parte de o casnicie frumoasa si lunga, bogata si plina de bucurii sa va traiti frumos povestea asa cum ne-a sortit la fiecare in parte Cel de Sus

somleac, n-as da mana cu nimeni daca as sti ca se ia
madutza, pai daca e al tau, nu prea ai ce sa faci, joci in hora...mi-a dat Dumnezeu multa rabdare, f multa, si credeam ca nu exista om sa mi-o puna la incercare..dar m-am inselat..

azi m=am descarcat aici pt ca ieri a fost prima si sper ultima zi cand am reusit sa me cert cu tacsu din cauza lui noi nu cred ca ne-am certat vreodata, amandoi suntem firi calme si perfect compatibile si nici unul artagos sau certaret..asta e, fuse si se duse

am executat prajitura ca am fost doar cu andra acasa, l-a scos tacsu pe vlad la plimbare..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Andreea, ma bucur ca ti-ai facut timp si ai intrat putin sa ne mai scrii cate ceva despre voi. Noi suntem bine, multumim...Am fost dimineata la biserica sa-l impartasim pe Eduard si el nu a vrut sa deschida de loc gurita sa i.a Sfanta Impartasanie si cum am iesit din biserica la 3 pasi m-a oprit politia si mi-a dat amenda,...prima mea amenda. Pupam Un Rares minunat si pe a lui mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti mamicute dragi?
noi acum stam cu burtile-n sus dupa plimbare in ger si apoi papa. mi-am facut o gurita mica de cafea cu lapte ca parca aveam pofta.

La multi ani! mamica scumpa viss, sa fi fericita, sanatoasa si puternica si sa te bucuri de fiecare clipa alaturi de minunata familie. bebeii sa-ti umple mereu viata de bucurii


La multi ani,Daria! sa cresti mare, sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor

La multi ani, strumphitza, va doresc o viata implinita impreuna, sanatate si multe clipe minunate alaturi de piscoata scumpa

La multi ani, sot de catank sa aveti o viata plina de fericire si bucurii alaturi de micuta Ioana. si sa mananci toate prajiturile ce ti le-a facut ca doar n-a muncit degeaba
catank sper ca ai facut si poze cu praji, vreau sa le vad

irinuca si eu ma panichez daca se inneaca Anastasia, sunt pe faza sa o scot repede din scaun. se mai inneaca, este normal, daca rup bucati mai mari. bravo pentru Daria ca papa singurica
nu ai de ce sa te simti asa ca ai luat pilula si oricum nu stii sigur ca a fost atunci ovulatia. teoretic asa este, in ziua 14, dar practic de cele mai multe ori nu este asa.

chiar fetelor, azi am observat o mica scurgere usor, usor maronie. ce-o fi asta? mie inca nu mi-a venit cm-ul, oare s-o chinui sa vina acum? parca am avut si usoare dureri de mijloc asa.

miki pai ziceau fetele 400 gr de faina, eu atat am pus. tu cata ai pus? cat cuprinde? la tine cata faina a cuprins? ai cantarit? noi ii mancam si asa tari, sunt gustosi ca altfel ii si aruncam. oricum, faza cu biscuitii eu zic ca nu merita. nu ies asa cum as vrea.
ce dulce este Vald, cred ca iti papa nervii dar este si tare scump, ce replici are

somleac nu are ce sa ti se urce la cap. tu chiar esti o mamica puternica. ai atatea treburi, drumuri, copilasi de ingrijit....si faci fata cu brio. eu nu stiu cum m-as descurca. sau poate situatia te invata tot.... eu fara somn sunt chiauna toata ziua...

happiness drum bun sa aveti si sa ne auzim cu bine.

ailed dar la voi ce munte este acolo? ceva usor de urcat, nu? cum este la noi muntisorul Tampa? ca noi, cand vrem munte si ceva rapid asa, mergem pe Tampa, urcam un doi. se poate urca si cu telecabina dar si pe jos. este foarte frumos vara de urcat si nu greu, are sperpentine, scari...urci pe unde vrei. la voi cum este?

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stiti ca va zisesem aseara ca Anastasia a adormit pe la 19. ei bine, a dormit ca valiza pana la 5 dimineata si s-a trezit cu o foameee, eu aveam sanul stang bomba dar l-a golit un doi, ce bine a fost dupa aia.

la noi au fost -20 grade, foarte frig. azi tot cu minus dar la soare era chiar placut. ne-am dat si in leagan, chiar.

madutza multumim de capitol si iti doresc si tie o duminica placuta. chiar ai starea potrivita pentru a tine regim, fara pofte, fara nimic...

somleac ce frumos ai zis despre Daria...ea te-a invatat sa fi mama[olala asa este, primul copil este cel mai special. pe toti ii iubesti la fel de mult dar primul te invata tot

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am intrat si eu special sa urez cele bune sarbatoritilor de astazi!

La multi ani Viss! Sa fii fericita si implinita alaturi de cei dragi tie!
Happy anniversary Strumph!
La multi ani Dariuta de Somleac!
La multi ani sot de Catank!

Ps: Asteptam reteta de tort de la Catank (sau Happi) ca ne-ai omorat cu el!

Delia, Somleac pt sustinere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally nasol ca ai luat amenda. pentru viteza sau pentru ce? am mai vazut la biserica copilasi care nu deschideau gurita, ma amuzau...Anastasia vad ca o deschide, inca... dar cand o mai creste parca vad ca face figuri. ca am vazut ca mai mult copilasii mai mari fac figuri. cei mici deschid gurita taca-paca

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

roxy, nu am luat amenda pentru viteza, ci pentru ca am intrat in oras, si astazi nu au voie decat masinile euro 4...cica anuntasera in ziar si mai erau ici colo indicatoare cu semnul interzis intre anumite ore, DOAR ASTAZI.Cu nu stiu ce poluare a aerului. In fine...s-au dus 160 euro aiurea. Nu stiu de ce nu a deschis Eduard astazi gurita la impartasanie...a fost cu Laur , nu cu mine. Eu am stat in biserica dar, mai spre usa ca sunt in perioada aceea a lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ce de bani... este un lucru bun, totusi, ca este asa cu restrictie. la noi oare sunt asa restrictii? daca ar fi dupa mine, cum sunt eu innebunita cu protectia mediului, as interzice masinile cu benzina/motorina, numai electrice sa fie

daca nu mi-a mai mers gura azi...atata am tot rontait si mancat azi.

bb_yasmi voi ce faceti? tu ce-ai mai bagat sub nas?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, cam asa cu muntele asta, e mic are 1300 de m, are niste restaurantele/cabane sus care vara au terase , oamenii de aici urca si pe jos, se urca si cu masina... facem cu masina 20 min pana sus...din cauza asta vremea e cam ca la munte, schimbatoare, cetoasa;
ally, imi pare rau ca le-ai dat banii la aia
catank, inca astept reteta
miki, e clar, eu am zis ca vlad ajunge ceva mare, dar cu directivele lui eu zic ca mare sef ajunge, Somleac e valabil pt tine... ma gandeam , daca ati face un efort sa le faceti cunostintza la cei doi"V": Vlad si Victor.... tare as fi curioasa ce iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hey ce liniste a fost azi pe aici.

Am fost azi la cumparaturi si mi-am luat o begonie galbena, galbena si o scrumiera portocalie cu flori galbene , vreau sa vina primavara mi-as fi luat cate una din toate florile care erau acolo

catank, inca astept poze cu tortul

ally, imi pare rau ca ai luat amenda, ce mari sunt acolo amenzile, of. Si Cristi al meu a avut o per anul trecut cand nu a mai vrut sa ia impartasanie, dar la el cred eu ca era din cauza ca o perioada nu l-am mai dus si a uitat ce tb sa faca. la Edy probabil ca era obisnuit sa mearga cu tine, lasa ca lua data viitoare
Mie tb sa-mi vina azi cm-ul dar pana acum nu a aparut

Mergi la inceput