Copilasi iubiti de sept-oct 2010(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

just_me...nu din cauza dintilor nu papa bucatele...am o verisoara are un baietel de 4 ani...si acum mananca ciorba blenduita...

noi avem 8 dinti,4 premolari,2canini....pup

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenyss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Just_me, dupa parerea mea gratarul este putin mai tare si sigur nu-i un aliment bun de inceput pentru bucatele. Incepe cu ceva ce ii place si-i putin mai moale, dar care poate fi dat bucatele (de ex cereale in lapte, dar din alea mai mari). Trebuie sa fie ceva ce poate fi zdrobit si fara dinti. Cand se va obisnui cu consistenta in gura, nu va mai fi o problema.

Anca, asa frig este la voi? Am vazut poze de sanius

Pianna, nici T. nu deschide gura la impartasanie, mai ales ca preotul imi tot zice sa-l tin pe spate, ceea ce lui nu i-a placut niciodata. Dar ii pune putin pe buze! Imi pare rau ca sunteti iar la regim, poate este de la dinti.

Doina, pai de ce spui ca ati dormit putin. Noi ne trezim zilnic in jur de 7. Daca te incalzeste cu ceva, nici cantarul meu nu e bun

Andreea, ai fetita mare, daca nici suzeta nu vrea. Tudor nici nu stie la ce foloseste, a gasit una la o papusa (eram in vizita) si se uita tare ciudat la ea

Am fost prin centru, dar a fost frig, a batut vantul. Acum este mai placut, dar junior doarme!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Deci ..ma explic , D papa morcov fiert in mana , clementine , saratele , stiksuri , biscuiti , covrig si altele ...dar , nu papa din farfurie , scuipa daca nu e blenduit , si ma gandeam se trage de la faptul ca nu are inca dinti destui , 2 jos si 4 sus .
Am fost si noi un pic afara dar e un vant de-ti ingheata obrajii .
Vreau sa vina primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Anca, foarte frumoase pozele si protagonistul

Camisv, M doarme, de obicei de la 22.30-23.00 pana la 9.00-9.30, ieri a adormit la 23.40 si la 7.30 era in picioare

just me, si M exact la fel face sper ca pana la majorat sa scapam de blenduit


Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Just_me, Doina, va spun cum mai fac eu cu T. cand nu are chef sa manance: fiindca ii plac grisinele, il las sa muste din grisina si apoi ii spun ca trebuie inmuiata si ii dau lingurita de mancare. Poate merge si la voi: dati-le ceva ce le place si ar merge cu mancare (stiksuri, paine) si apoi mancarea blenduita, asa in gura este si ceva mai mare pe langa pasta.

Doina, atunci chiar ca a dormit putin, noi ne culcam la 21.30, dar la 7 este prezent la datorie. Numai daca se mai trezeste noaptea (cum se cam intampla in ultimul timp) doarme pana pe la 8.

Tudor vrea tot timpul in "shash" cu masina (de fapt el vrea la Mall, sa ne dam cu scarile rulante, dar noi il mai fraierim si cu cate un magazin normal).

sa aveti o seara frumoasa si o noapte linistita!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Anca am admirat pletoselul!
Maria mea are 4 incisivi si un premolar! Foarte speciala d-ra!
Azi a fost cam maraita! Sanul e la rang de moft- trage de el zi si noapte! Trebuie sa ma "enervez" si sa o intarc! Noaptea suge f des, mai si musca ziua!
La Is au fost -17grade! Nu i-am scos din casa azi!
O noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Neata ...poftiti la biscuiti cu lapte cald , buni , buni. Oare toata lumea are aceeasi lene ca mine lumea dimineata si aceeasi casa ravasita . Am ajuns la concluzia ca degeaba fac curat sambata ca lunea e mai mare mizeria , jucarii peste tot , lucruri de-ale copiilor ..mda umblu ca o pisca sa mai doarma nitel teroristu.

Ieri am iesit cu saniuta si au fost ff incantati dar Mihai a vrut sa fie tras singur cu sania .

Ia sariti repede cu idei de masa la pitici ca nu stiu ce sa-i dau azi.

Va pup si va urez o saptamana linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata,
pentaximul facut vineri.maraieli mari,plansete,nesomn.
i-am facut piure de gutui, cu succes mediu.
altfel, e o minunatie de strumf cu 7 dinti si 3 maselute, a patra in devenire.

eu sunt varza de nesomn,de CM de 23 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Si noi am avut o noapte agitata!
O serveste cineva?! O saptamana buna!
Anaalina la mine e asa mereu!
Nike asa mult te tine? Pupici piciului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Tot devreme s-a trezit M, asa ca acum doarme si eu beau cafeaua cu voi

Eu i-am facut ieri supa crema de brocoli si ardei umpluti - au avut mare succes amandoua, bine, ardeii umpluti sunt preferatii lui, iar supa de brocolii nu-i mai facusem pana acum. Dar, cum v-am mai spus, ii plac la nebunie supele crema, pun putina smantana/unt si intr-adevar sunt delicoase.

O zi buna!



Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput