Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

poi si mie rau imi pare, n-as vrea sa nu mai bazaim aici, dar sunt atat de "a drumului" incat mai rapid bag 2-3 like-uri si un cuvant pe facebook. Da' ma cumintesc si scriu si pe aci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Da, nu fugiti pe Facebook ca nici eu nu am cont si nici nu vreau sa-mi fac...Haideti sa mai intram aici,macar din cand in cand asa ca mine , cu vesti despre puiutii nostri.

Noi suntem tot pe fuga,timpul nu ne ajunge deloc...David a crescut mult, e foarte inalt,are 23 kg si incepe SK din toamna. Cred ca SK e ceva similar cu clasa zero in Romania. va merge 2-3 zile pe saptamana la scoala(o saptamana doua zile, celalalta saptamana trei zile), program de la 9 la 3 ...Nu stiu daca o sa-i placa mai ales ca toata vara mi-a comentat ca el vrea vacantaaaaa si nu prea a avut ca noi nu am reusit sa ne luam concediu .

In fine, mi-e cam frica sa vina Septembrie cu scoala si iar scoala, mai am si eu niste cursuri de luat , o sa fim iar turati la maxim.

Va doresc vacanta placuta in continuare si spor la invatat celor care incep clasa zero curand.

Va pupam

Lilidana & David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna, Buna!!!

Daca tot se apropie vacanta si ne-am mai linistit am incercat sa dau de voi si am gasit cuibul aproape gol. A cam incetat zumzaitul . Cum ma numar printre cele care n-au mai dat de mult un semn de viata nu pot decat sa sper ca o sa mai intram fiecare sa spunem cate ceva despre juniorii nostri.

Sa-mi amintesc cum se mai puneau poze si o sa v-o arat (daca mai trece cineva pe aici) pe printesa mea care s-a facut mare, e plina de personalitate si e inca suparata ca merge la gradi. Ea vrea sa stea cu mamaie pana cand se duce la facultate sau mai bine la servici!

Nu se poate hotara ce sa-i ceara mosului, vrea ba papagali, ba o pisicuta, sau mai bine un catel ... sau ... si ce-o vrea el, ca sa fie o surpriza mare, mare. Ce cadouri le aduce mosul copiilor vostri? poate ma inspir si eu.

Pup pe toti si toate si sper sa aud cate ceva despre voi, ca-n vremurile bune
C&M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

BUna seara,
mai intai de toate vreau sa va urez sarbatori fericite alaturi de cei dragi!
Fara o explicatie mi s-a facut dor de stup.Este primul an in care nu am gasit "la multi ani" de ziua mea si o merit din plin.am tot promis ca o sa scriu ,ca o sa va tin la curent.Vreau sa va spun ca-mi pare foarte rau ca nu am facut asta.M-am necajit un pic ca am gasit stupul pe pagina a doua.Mi-a fost teama ca nu va mai gasesc.Am atatea amintiri frumoase alaturi de voi.Sunt o mare tradatoare.
Despre noi...Ana e o domnisorica plina de fite.(inca le tinem sub control).Avem pretendenti ce o cer de nevasta(spre disperarea lui tati). Trebuie sa incep sa ma agit cu scoala....nu-mi vine sa cred.....stiti..nu-mi doresc asta!!!! E normal? Vreau doar sa opresc timpul si sa ma bucur de ei asa...mici...cand inca ma lasa sa-i alint...sa-i pup...Ma rog...

Din pacate nu mai stiu sa pun poze.Tare mi-as fi dorit sa va pun poze cu Ana.
Vreau sa urez tuturor sarbatoritelor un sincer LA MULTI ANI!!!!!!. Va doresc un an nou plin de bucurii,impliniri si cu multa multa sanatate.

Pupici stupului!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani mamici si copilasi!
Va doresc un An Nou cu sanatate, cu multe realizari si cu multa fericire!
Si, cine stie, poate mai bazaim si pe aici mai des.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La muulti ani! Dragi albinute si bondarasi sper ca ati pasit cu bine in noul an si ca ati avut sarbatori vesele, mai ales ca acum sunteti mai marisori si ati invatat bine ce e aceea o petrecere si cu ce se mananca.
La multi ani si noroc si Ionilor si Ioanelor!
Noi suntem bine si privim cu mult curaj inainte, crestem si cunoastem tot mai mult din lumea asta.
Numai bine va doresc si nu ma pot abtine sa nu fac un apel: Diana, Rox, Ioana, Carmen, Lilidana, Tzuna, Loradin, Gabi, Elianne, Kmi, Martuta, Amma, Kitty, Paxela, Rianna, Rebiana, Ralualexandrei, Absoluta, Ddana, Elpower, Raisafudulu, Anaalina, Iunita, Crina si toate mamele care au scris aici, puteti intra sa faceti o urare?
Si sa luati cate o floricica, uitati aici, pentru toate:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Deci.......cu ce incepem ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Sara buna!
E cam mare absenteismul pe aici. Vad ca lumea nu mai vrea inapoi prin stup...pacat.
Ce mai stiti de clasa zero?

Sper ca toata lumea e bine, sanatoasa.

Va pupam cu drag!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

rein, multumesc pentru floricica , am luat-o cu mare drag,sper sa mai vina si alte mamici la apel.

Noi am inceput anul bine, ma refer la clasa zero de care David nu a fost tare incantat la inceput.
Acum e foarte activ la scoala si acasa vrea mereu sa repete, sa 'citeasca', scrie...E total alt copil,nu-l recunosc si chiar nu stiu ce l-a schimbat atat de mult.

In rest, noi cei mari cu muncile ca trebuie si ne gandim cu dor la Romania, la ai nostri parinti si prieteni carora le ducem dorul .

Va doresc un 2013 plin de satisfactii si bucurii!

Va pupa lilidana &David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Eu recunosc ca nu prea mai intru la subiectul asta, mi se pare terminat :( dar atat timp cat am primit o floricica, pentru care multumesc frumos, poate ca bagam o resuscitare, ceva.
Deci D are cam 128 cm, vro' 25 de kile la ultima masuratoare, activ, destept si frumos nu asteptam deloc gradinita, uraste sa doarma la pranz la gradi dar accepta acasa (probabil pt ca la gradi sunt in pat la ora 12.30).
In legatura cu scoala, eu ultima oara cand am auzit vesti despre pregatitoare era ca se va lua o decizie dupa evaluarea de luna asta.
Va uram tuturor un an bun, cu incepturi fructuoase, copii sanatosi si voiosi.

Mergi la inceput