Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Vai Marta! Nu pot sa cred!

Eu nu pot sa imi dau seama ce e cu atatea belele pe capul vostru.
Sanatate multa!
Pup Victorasul!


Si Bianca mea a facut ieri febra cam mare, dar azi am tinut-o pe Paracetamol-supozitoare si nu a mai facut. I-am dat Imunorezistan Junior si Isoprinosine, cel din urma este foarte eficient la primele semne de raceala, cel putin pentru copiii mei.


Diana ... referitor la robe .... eu in ruptul capului nu as imbraca copilul in asa ceva. Am avut la terminarea facultatii si acolo parca are farmecul ei, dar la gradinita??? Sub nici o forma!

Sanatate! Un sfarsit de saptamana placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Gabi...nici eu nu inteleg ce e cu toate relele astea...din ciclul "daca-i una nu-i nici una"...la noi au fost in grup de trei..cea dea treia este despre mine...iti spuneam ca am probleme cu pielea de vreo 4 luni si la dermetologul la care am fodt am primit un rapuns evaziv..cica de la detergent...numai ca de 4 luni C spala vasele, el spala copiii, spala baia, masina spala rufele si mie nu-mi trecea...asa ca am fost la Irinel Nedelcu la Colentina si dupa o internare de 1 zi si analiza din tesut diagnisticul a fost clar PSORIAZIS....de baut nu beau,antecedente in familie nu am asa ca sfatul lui (in afara de tratament) a fost "luati-o mai usor doamna..e din cauza stresului"...si cand voi incepe serviciul ce mai fac?...psihopupu ...am inceput sa iau si MagneB6 si cu cremele de la el mana arata mai bine,la fel si genunchii si coatele...eu zic ca am terminat cu belele...gata au fost 3 duca-se pe pustii.

Claudia e mai bine,nu febra,nu tuse.Mergem pe Paracetamol,Colargol si Oscilococcinum.O sa iau si eu Isoprinosine sa-l am.Mersi de pont.Aseara a pus mana pe usa cuptorului incins si s-a lecuit de apropiat de aragaz ..nu are urma ca i-am pus miere imediat si apoi Oximed si e ok..nici urma..dar,intr-un fel, ma bucur ca a luat frica.

Victor a fost foarte cuminte azi la scoaterea firelor si a primit recompensa o inghetata.Trebuie sa mergem la pedodont saptamana viitoare sa-i sigileze incisivul.

Sanatate Biancai.Am auzit ca bantuie prin parcuri o viroza acum cu schimbarile astea bruste de temperatura.Aveti grija de voi toti.

In rest toate bune.Maine mergem cu el la o nunta la Inter si mandra ramane cu mama acasa.Sper sa ne simtim toti bine.

Va doresc tuturor sanatate si un weekend frumos,vesel si linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Uf Martutza! Noi am avut anul 2010 numai cu de-astea, una dupa alta... Multa sanatate si aveti grija de voi!

Eu am tras o panica zdravana ieri - eram prin casa, Alex se juca pe-afara si dintr-o data a inceput sa urle din toate puterile. Cum a mai cazut pe betonul din fata, m-am gandit ca a picat si s-a umplut iar de julituri prin genunchi; am iesit si am inlemnit - era tot patat de ceva rosu si i se prelungea si din gura, cum plangea cu gura larg deschisa; cand ma apropiu de el - o bucata rosie in gura. Am inceput sa tip dupa Cristi si eram deja gata sa il arunc in masina sa fugim la stomatolog, ca eram sigura ca si-a rupt o bucata de gingie. La care Cristi se uita la mine si-mi zice - "staaaai, ca manca cirese!" deci avea pe el pete de suc de cirese, iar in gura bucati de cirese Dintii i-s intacti, si dupa cum am estimat din start - doar [inca] o julitura in genunchi

Pana la urma pozele au fost fara roba si toca; cine a vrut cu ele si-a facut separat

Sanatate si Biancai!

Noi mai stam 2 saptamani cu copilul in dotare, dupa care pleaca 2 luni in vacanta la bunici deh, copilaria "clasica", cu stat acasa in timpul anului si stat la bunici in vacanta de vara Sambata are festivitatea de sfarsit de gradinita... si din toamna va fi scolar pregatitor .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Diana...ce spaima am tras cititnd mesajul...noroc ca erau doar cirese ...si sincer ma bucur ca nu i-au mascarit pe copii intr-o tinuta de adult....cat despre "copilaria clasica"...sunt sigura ca tu apreciezi posibilitatea de al duce pe Alex departe de mizeria din Bucuresti in timpul verii.Stiu ca va fi greu dar e mai bine pentru el.Nici nu sti cat as da sa am si eu o casa la tara undeva sa las copiii acolo ...din pacate noi avem doar in oras bunici iar la bunica mea la tara s-a cam ales praful si eu nu am bani de investit acum...speram ...in timp.Vacanta placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

HELOOOOOO....E CINEVA PE AICI??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La multi ani cu sanatate tuturor celor ce poarta numele Sf. Apostoli Petru si Pavel.Sa fiti sanatosi,voiosi si norocosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Cioc cioc cioooooc

unde sunteti ? peste ce mari , lacuri, balti si canale sunteti plecate?

Eu personal vreau sa stiu ce ati facut fiecare din voi vara asta. Unde ati fost?
Ce ati vazut?
Ce nazbatii au facut picii, ce ati mai aflat, ce ati mai vazut, ce va mai doriti, ce mai mancati, ce mai imbracati, ce visati , adica hai eu cred ca macar la una din aceste intrebari poate fiecare sa raspunda !

Pai ce inseamna asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

absoluta hai pe fb ca acolo zice lumea tot ce face, ce mananca, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

salutare fetelor! se sparge gasca? Mie mi-ar parea rau, recunosc nu mai intru ca altadata dar atunci cand o fac ma bucur sa aflu despre voi dar mai ales despre copiii nostri. Vor incepe scoala unii dintre ei si ar fi bine sa ne impartasiti cum s-au acomodat cum se simt ca scolari.
Noi suntem bine Timeea la fel cum o stiti slabuta , blonda destul de inaltuta. Am fost la mare in Mallorca inca de la inceputul lui iunie am mai fost pe Transalpina apoi ea cu bunicii la Vatra Dornei apoi la tara iar acum ne pregatim sa mergem la Disneyland Paris - a mai fost cineva (impresii, sugestii).
Pe facebook ma gasiti : camelia leas. Mai este pe DC lista cu numele complet sa va caut si eu pe FB?
Eu am semnat condica, care urmeaza??
Va pupam de la Alba Iulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

eeeeeeeeeeee, ie rele voi....
veniti aici, ca de aici am plecat :))))
v-ati ajuns cu facebook-ul ala......nu stiu cum sa vorbesc acolo cu voi, zau...
veniti aici ca nu toata lumea stie treaba cu facebook-ul

Mergi la inceput