Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo80 spune:

mmammarutza - multumesc pt incurajari , la cate sapatamani ai nascut, si greutate au avut bebeii? nu stiu de ce am durerilea astea , colul este inchis de 3 iar placenta si lichidul sunt ok, luni ma duc la doctora sa vedem poate vrea sa ne programeze.
A mascut cineva la MEDICOVER, doctora mi zis ca e mult mai ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mmammarutza


Sotul si cu mine ne pregatim de o saptamana de vacanta la ski , fara pici. Ma gandesc de pe acuma cat de dor imi va fi de putzoi......Dar pe de alta parte, cred ca ne va prinde bine putina pauza de la cele cotidiene...Sper insa ca ei sa nu ne simta lipsa prea tare.

Pupici la gagici!


mami din 17.04.2011


Cand sotul tau se intampla sa plece de acasa fara tine le spune prietenilor ca "ii va fi tare dor de 'pi..a' aia? Foarte dragut cum vorbesti despre copii tai.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Laura25, fara suparare, dar nu vad rostul comentului tau...Poate pe mmammarutza nu o deranjeaza, dar mie mi se pare oarecum de prost gust comparatia.

O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

geo80 pai din ce povestesti ce ai avut contractii au fost. Vad ca vrea sa te mai tina de iti face antispastice. Mai rezista si tu, stai la patucin.Bebeii vad ca sunt maricei, bravo.

mmammarutza felicitari pt primu dinte al Carlei! sa dea Dumnezeu sa fie pe silent.

Mah sunt de acord aici cu Joann. Fiecare poate sa isi porecleasca si sa ii alinte copii cum vrea..


Sa va zic una amuzantaaaa: azi dimi la 9juma ma duc la baie. De la fete se auzeau chiuieli si veselii. Dupa se aude zdrananit in calorifer si zdranganit de jucarii de plastic. Ori ele nu dorm cu jucarii sau langa calorifer. Un gand ma strabate! Imi zic noo, nu se poate. Hop pe gaura cheii si ce imi vad ochii: Mara se plimba fericita prin camera! A reusit sa se dea jos din paaat! din patucin pe noptiera si de pe noptiera pe jos.

Ilinca chiuia cu obida ca vrea si ea pe jos..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

De ce un copil poate fi alintat "putza", dar o femeie e de prost gust daca o alinti 'pi..a'? nu e acelasi lucru? De ce copilul nu merita respect asa cum o cere un adult? Pt ca e mic si nu se poate apara? Pt ca nu stie sa citeasca pe DC si sa vada ce dragutza e mami lui cu el de fata cu o gasca de necunoscuti? ok, atunci distractie placuta! cotinuati sa va bateti pe umar una pe alta, e clar ca eu nu ma integrez in peisaj si nu imi gasesc deloc locul pe aici.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

LAURA25, sunt prea bine dispusa in seara asta ca sa ma "atinga" prea tare comentariile tale rautacioase...Nu vreau nici sa raspund pentru ca as da in mahalagism, ceea ce nu ma caracterizeaza. O sa pun punct aici acestei "discutii" intrucat continuand ar insemna sa cobor sub nivelul meu, din toate punctele de vedere.

SUGUBINA, sa stii ca si eu mi-am pus problema de curand in legatura cu posibilitatea picilor de a "cobori cu picioarele pe pamant" . Adica peste cateva luni, daca-si vor ridica un piciorus, prea mult efort dupa aia nu ar mai trebui pentru a fi "afara". Patuturile noastre au lada jos, dar nu prea vad cum am putea cobori salteaua si mai jos decat e acum...Dar ptr. moment nu ma stresez, iar cand va fi vremea, il las pe sotu', ca el e maestru la inventii
Dintzisorul Carlei a aparut cu bine, fara incidente . Sa speram ca asa va fi la amandoi si de acum inainte.

GEO, am nascut la 34 sapt. si 5 zile si greutatile au fost: 1800 gr. Carla si 2300 gr. Luca.

ANAHADASA, si sotul meu isi doreste 3 bucati copii ai familiei . Dar eu numai la gandul asta, ma apuca tremuratul . Desi nu se stie...lumea zice ca ti se face dor de un nou bebe cand ai deja unul de vreo 5 sau 6 anisori. In momentul de fata, exclud clar ideea, dar cine stie ce ne rezerva viitorul...Never say never!

Restul fetelor, pe unde va ascundeti cu bebelashi cu tot?

de la noi pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Mmmarutza, sa va priasca excursia, bravo!
Geo, relaxeaza-te, copiii au super greurati, cat despre momentul nasterii, la mine s-au rupt apele, moment pe care nu ai cum sa nu il identifici, cate tzesti intr-o balta de apa.

Noi am pus in jurul patutului niste saltele in eventualitateain care vor sari din pat. Dar sper sa mai avem ceva pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrusckrobi spune:

buna numele meu este andreea sunt o mamica de 25 de ani cu un baietel de 4 anisori jumatate si inca o pereche de gemeni pe drum..... am 12 saptamani si 5 zile de sarcina. Dupa cum am spus si mai sus am deja un baietel si stiu ce inseamna sa devii mamica insa acum sunt 2 si am cateva lucruri care imi sunt neclare: in primul rand as vrea daca doriti sa imi raspundeti daca este periculos ptr bebei sa faci dragoste in timpul sarcinii si pana la cate saptamani se poate intampla asta? Deocamdata astept raspunsul vostru si intre timp ma mai documentez din frumoasele voastre experiente .
va multumesc frumos si felicitari ptr dragalasii bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrusckrobi spune:

ana am vazut pozicile ingerasilor tai si vroiam sa stiu cum ii culci in patuturi separate sau intr-un singur patut? eu nu stiu ce sa fac sa iau 2 patuturi sau unu singur .....cand vor fii de 4-5 lunisoare vor avea loc ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANDREEA, bine ai venit printre noi!
Referitor la continuarea vietii sexuale, cred ca depinde de la caz la caz si cel mai in masura sa-ti dea un raspuns ar fi medicul care-ti supravegheaza sarcina. Mie, de ex., de pe la 15 sapt. mi-a spus "Pas" ptr. ca mi se scurtase colul.
In privinta dormitului, eu i-am pus de la inceput pe fiecare in patutul lui, in primul rand ptr. ca am avut 2 facute la comanda si in al doilea rand ptr. ca doream sa se obisnuiasca asa. Dar sunt pe aici fete care au culcat mult si bine bebelushii impreuna pana destul de tarziu si nu cred ca au avut probleme.

ADIPAPAZI, m-am gandit si eu la saltele puse langa pat ca sa mai amelioreze din cazatura...dar mai stau, deocamdata, ca nu e cazul. Alta solutie nu vad.
Vom vedea cat imi va prii excursia. Dar, vorba aia, putin cate putin trebuie sa se obisnuiasca si ei si noi daca pe viitor vom dori sa mai "evadam" cateva zile. Dar va tin la curent!

Decamdata, sa avet o saptamana reusita!

Mergi la inceput