LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI Filip, Ana, Victor, Matei, Radu!!

Asparagus, ce de bunatati!! Sa-ti lase gura apa!

Porumbita, felicitari pentru baietel! Gasiti voi un nume frumos, nici o grija

Andre_ea, se acomodeaza fata la cresa pana la urma, mai incetuc dar va fi bine.

Crisspy, deci pasiunea pentru miss continua. Bun asa

La noi toate-s faine, jupan tot incantat rau de gradinita, mandru ca a fost sa vada castelul din Edinburgh si ca nebunii de parinti l-au dus sa vada o pravalie cu armament medieval, unde alti zapaciti chiar l-au lasat sa tina in mana un scut mic si sa incerce o casca de cavaler (de copilas). A, da, si filmultetul preferat al saptamanii e Labirint, cel din anii 80, cu David Bowie, goblini, spiridusi si fetita care parcurge labirintul sa-si caute fratiorul rapid de Goblin King. Si ne-am lamurit ca si lui i-ar place un baby brother but "not now, Mummy, later, later" Suntem cu totii raciti, dar cat timp suntem veseli si cu chef de fuga-incolo, vino-incoace, nu ne batem capul si mergem inainte



Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

A dormit, s-a imbracat singura, si nu mai plange.
La pranz cica a mancat "suficient".

Cum spuneam, chef de munca maxim la mine :).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

A dormit, s-a imbracat singura, si nu mai plange.
La pranz cica a mancat "suficient".

Cum spuneam, chef de munca maxim la mine :).



E foarte bine.

Cu cheful, lasa...e si maine o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Las'ca-i bine, Andreea! Cat despre munca, stii si tu cum e, pauzele lungi si dese - cheia marilor succese, si oricum azi e luni, cand nici iarba nu creste, mai ales pe frigul asta. Take it easy ca nu arde



Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Teoretic suna bine.
Totusi ma intreb daca maine mai reusesc sa o scot din casa. Cred ca o sa se tina de tocul usii :))).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Porumbita felicitari. Idee de nume de sfant frumos : Mihai si Stefan

Dark sunteti nebuni, de cate ori povestesti imi si imaginez, la voi parca totul se desprinde dintr-o poveste

Irina e bine ii cad bubitele dar inca mai are. Oare ce ii pot da de imunitate ca cica sunt varza dupa varicela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

VICTOR

Patri ma bucur ca Irina e mai bine . Mie mi s-a recomandat pt Razvi sirop Viusid pt imunitate, insa nu stiu daca e Ok si pt copii mai mici.

La noi a inceput din nou perioada crizelor: seara cand venim de la gradinita e foarte nervos, tipa intr-una, nu vrea de niciunele, dar zice intr-una "vau" adica "vreau". Ce vrea numai el stie, in orice caz nimic din ce ii propunem noi .

Am terminat si cu achizitia de cadouri pentru ziua lui. Sper sa nu mai vad ceva tentant pana atunci



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna
am inghetat de tot azi, bate un vant de te spulbera.
Criss, o fi obosit seara mai, indiferent de cat doarme la pranz.
Patricia, imi pare bine ca Irina e ok. sper sa nu mai repetati chestiile astea prea curand.
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

crisspy pe noi azi ne-au chemat la gradinita sa discutam evolutia lui de la sarbatori incoace
progrese mari de tot la dezvoltat fraze si subiecte propuse, la cunostintea acumulate (stie sa arate tarile pe harta lumii, alfabetul, cifrele, marcile de masini, sa repoduca simplist o poveste etc)dar a regresat la colorat, concentrat la lucru, face crize de nervi la gradinita (pana sapt asta nu a mai facut niciodata, acasa face)

sotul chair zicea, ma astia sunt gradinita particulara si ne servesc chestiile astea foarte pe fata;

e drept ca si acasa de o sapt e mult mai dificil seara iar ultima sedinta la logoped a fost catastrofala, f greu l-am convins sa coopereze

culmea ca de o sapt e mai "violent" la grdinita (ia jucarii, se ia la cearta, ii comenteaza educatoarei de a lasat o pe aia cu gura cascata ca nu se astepta la el) insa in grupul de prieteni de joaca(noi ne vedem saptamana cu alte familii cu copii mici (si asta de cand s-a nascut) el e pacifistul grupului

m-a pus pe ganduri si tr sa ma gandesc cum sa procedam
a fost un dus f rece mai ales ca ieri o amica imi zicea ca vezi Dne la gradinitele particulare doar te "periaza" si nu iti zic si partile mai putin pozitive

cred ca si pt ca din cauza frigului la gradinita nu ii scot afara si eu mai mult de 30 de min nu il tin dupa amiaza (ca fac eu turturi indiferent cum ma imbrac, el ar mai sta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

bebelusi pt imunitate am folosit alternativ exberitox pastile/sirop de echinacea cu propolis/imunogrip

Mergi la inceput