Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buflea, nu numai tie ti s-a intamplat sa te trezesti tarata in mizeria altuia. Spre exemplu,o vecina de-a mea a luat toate etajele la rand, barfindu-ma. Ce o gasi atata de comentat, ca nu am avut tangente cu ea ?! Nici eu, initial, nu am raspuns, dar pana la urma am invitat-o pe usa, afara, fiindca venise la mine sa ma invete ce sa fac intr-o anumita situatie despre care -culmea prostiei- ea nu stia nimic, dar eu da.
Acum, imi pregatesc discursul prin care sa sterg cu ea pe jos.
Spre deosebire de tine, eu banuiesc ce ar avea ea de impartit cu mine; este o femeie profund nemultumita de viata ei si ii starneste invidia tot ce am eu si nu poate avea ea. Astia sunt oamenii; chiar daca suferi sau te enervezi in prima faza, tre' sa intelegi ca tu nu ai nicio vina pt situatia respectiva si, daca poti sa-i tragi cateva vorbe peste ochi, e perfect. Daca nu, ignor-o; treci pe langa ea ca pe langa un zid.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am avut azi o zi nebuna.
Ma doare capul de-mi pocneste si abia astept ora 9 sa ma var in pat. Cam devreme!

Printre altele am facut o excursie pana la Budimex pentru a cere unui ortoped o a doua opinie.. Draga mea nepoata a cazut pe gheata, in brate fiind cu micuta ei de 2 ani. Of, ea e plina de vanatai si micuta si-a rupt piciorul.
are pus piciorutul in ghips, indoit, de la degete pana la coapsa.
Nu pot sa va spun cat de vinovata se simte mamica.

Acum partea amuzanta:
Acel dr. ortoped mi-a facut curte. As fi ipocrita daca as spune ca nu mi-a placut.
Da' mi-a stricat susta nepoata.
S-a trezit vorbind: "eh, o astepata sotul afara si copilul acasa"
Ia uite, mai cine-mi tinea mie socoteala!

Conversatia cu dr. a fost nebunie.
Nici n-am intrat bine in cabinet ca-mi spune ca ne-a vazut de pe hol si de aia ne-a lasat la urma, ca sa avem timp sa stam de vorba pe-ndelete. (aiurea, oricum eram ultimele)
Se uita la mine si ma intreaba daca sunt de la minister.
eu ??!!!.
El: pai uitati-va la dvs. cat de eleganta sunteti, coafata, ojata, numai tipele la minister umbla asa... bine.
Am vrut sa-i trantesc vreo doua da' m-am abtinut.
Si a tot tinut-o asa intr-o admiratie. Io ii raspundeam la misto.
La sfarsit cand a scris reteta si s-a autolaudat cat de frumos si citet scrie pentru un medic i-am zis ca l-as lauda si eu da' n-am ochelari.
Daca va spun ca si-a scos ochelarii de pe nas si mi i-a pus la ochi o sa ziceti ca sunt intr-un film cu Stan si Bran.

A chemat-o la control peste 2 saptamani, si eu nu trebuie sa lipsesc.





Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Viviana, eu zic ca data viitoare sa te duci numai tu cu cea mica .

Ioana ce a zis medicul?

Io am inceput ieri materie noua, cea de care va spuneam, gen dr. House. Am si primit o cutie cu lame cu tesuturi colorate, tot felul de cancere...nah nu prea placut. Dar trebuie sa le invat. O sa aflu si la ce s-au uitat cei care mi-au studiat un nodul la san presupus canceros in vara.

E cea mai lunga perioada cat am stat aici singura, fara sa le vad pe fete si pe sot...e groaznic, nu pot sa descriu in cuvinte. Vor fi doua saptamani plus un we departe de casa...mai am 4 zile...

Ca sa imi omor timpul am fost sambata dupa examen la film-Iron lady, pe care il recomand. Meryl Streep asta e geniala. Nu cred ca exista un rol in lumea asta pe care ea sa nu il poata juca...eu sper sa mai ia un Oscar, cred ca bate recordul.
Si am scris doua articole pentru un site apreciat. Primul a aparut ieri, celalat va aparea saptamana viitoare. Cine e curios, gasiti link din blogul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana . Ce vrei, daca pentru el
femeia suprema o reprezinta angajatele la minister . In paranteza fie spus, cand am lucrat eu la ministerul muncii pe la 1800 :) aveam colege care veneau cu pulovere pe gat si wellies.

Mihaela, maine la 9 merg la doctor, cu lichidele la purtator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mihaela, putere iti doresc! Mai e putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buflea da sa te pup! Las' ca te asteptam la terase in Piatra la vara sa ne hahaim fara limite. Nu mai pune la suflet. Noua ne placi tare si nu ne=am certa niciodata cu tine (doar ne-am contrazice pe teme diverse )



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

buflea da sa te pup! Las' ca te asteptam la terase in Piatra la vara sa ne hahaim fara limite. Nu mai pune la suflet. Noua ne placi tare si nu ne=am certa niciodata cu tine (doar ne-am contrazice pe teme diverse )

Gata Shefa, m-am conformat. De nervi asa, azi am cumparat (cu cardul barbatului) bilete de avion pentru Romania.
Scoala 12 - here I come ! ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, copilul meu cel mare este somnambul. Nu stiu daca sa ma ingrijorez sau sa ma amuz ...am ales ultima varianta dar o sa "keep an eye on him" ...

Pana acum, acum vreo 2 luni s-a dus in dulap sa faca pipi - a ajuns acolo, si-a dat pantalonii jos si cand sa se aseze, a cazut peste cosul de rufe.

Aseara am auzit usa de la camera lui si apoi pasi pe scari. Barbata-meu a crezut ca s-a dus la baie, eu m-am dus dupa el si tocmai se intorcea de jos - nu s-a trezit, l-am intrebat daca face pipi si totusi mi-a raspuns ca NU. S-a dus inapoi la el in pat si gata.

Sper totusi sa nu fie grav. Cand i-am spus dimineata a murit de ras, i s-a parut teribil de amuzant. Sper totusi sa nu uitam sa incuiem usa de la intrare - preventiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, e tare de tot! Si eu ma trezeam si vorbeam noaptea, foarte coerent si apoi uitam dimineata ca s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Si fii-mea o mai lua noaptea pe aratura. Cu patura cu tot. O data am gasit-o dormind cu capul pe perete. Isi pusese si puisorul.


Ieri a afost ziua celor 3 torturi (de alea dulci in care se infig lumanari nu de-alea de se-nfing in tine)

Nu vroiam sa fac nimic deosebit, asa in mijlocul saptamanii, da de dragul fii-mii m-am gandit sa cumpar, totusi, un tort si o sampanie de copii. Ceea ce am si facut dupa ce am iesit de la sedinta cu parintii.

Fii-mii parandu-i-se ca sunt mai nepasatoare si vrand sa-mi compuna o surpriza (pentru ca nerebadatori imi dadusera cadoul cu 2 zile inainte) si-a extras bani de la pusculita si mi-a luat un tort.

Celcesforaie s-a gandit sa-mi faca o bucurie si a luat si el unul + lumanari + artificii.

Cand m-am dus pe furis in balcon sa-l pun pe al meu le-am vazut. L-am ascuns si m-am facut ca nu am vazut nimic. Sa-i las sa-si faca numarul complet.

Cine vrea un tort?


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput