Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Nici prima nu a fost planificata, da chiar deloc, si ce bine a iesit. As fi preferat doar sa fie un pic mai mult intre sarcini. Sa vedem ce va fi.
Multam pentru urari si gandurile bune.

Ema si Kari, am vazut ca mai scrieti la ZZ - nu cred ca aveti cu cine discuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Ioana...ei, stai linistita, orice-ar fi , voi sa fiti sanatosi...restul se rezolva
eu mai scriam, ca s-a inchis, ca sa agit spiritul, imi placea fasaiala pe care o facea, cum se ambala, se contrazicea, etc...regret insa ca personajul a fost lasat sa se desfasoare, si nu inteleg de ce, si a lovit sub centura cateva fete...e trist ca din prea multa marinimie a moderatorilor sufera altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo gasca vesela

da fetelor, feciorasul avrut cercel intr-o ureche si ne-am conformat. la bijutier ma intreba daca o sa-l doara. "nu puisor, o sa simti doar o ...imbratisare si apoi gata!" acuma e mandru ca un cocos

Ioana, daca e sa fie, sa fie! daca nu, sa fi tu sanatoasa. fiica'mea a venit neplanificata. bine, deja ma anuntase medicul ca nu mai pot ramane insarcinata. da de la ce-a spus doctorul si la ce-am facut noi....

oare n-ar trebui sa tinem galerie ptr Julia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Inca-s in combinatie, muncesc de-mi sar capacele, ca vreau sa rezolv niste treburi inainte de nastere cu micuta mea afacere, mai am facturi si inventar de pregatit pt depunerea bilantului la Finanzamt, in pluuuus...vine mama joi! :)) S-a convins ca tre' sa-si calce pe inima si sa faca asa un drum, mai mult de dragul nepotilor!

Cand mai stau linistita, ma delectez cu Leboyer- Nasterea fara violenta , incerc sa-i prind ritmul, sa-mi linistesc putin temeramentul colerico- sangvin si sa caut un ritm lin pt ce-mi sta in fata.

Va las eu mesaj cand e sa pusc! mai revin pe noapte, ca ziua e nebuneala mare aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Julia, bafta. asa-i, Finantzamt-ul nu te iarta, vrea bani de la tine.

mananc niste bomboane albe cu lichior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:

mananc niste bomboane albe cu lichior

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



si te mai si lauszi....ntz ntz ntz. acu ce-i drept nu stiu pt ce sa te invidiez...pt ciocolata, pt lichior sau pt combinatia dintre ele?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Azi sunt suparata, rau …

Ieri am avut un conflict cu cineva – un conflict care m-a bulversat foarte tare … nu conflictul m-a bulversat ci modul de abordare si lipsa mea de reactie.
Sigur, am scuze – am fost luata prin surprindere cu niste acuzatii spuse pe un ton de mahala, care m-au lasat fara replica. Vestea buna este ca nu am facut mahala, vestea proasta este ca nici altceva nu am facut si am impresia ca tacerea mea a fost interpretata ca pe o acceptare a acuzelor cand de fapt imi inghetzase mintea si pur si simplu nu am gasit nici o replica.

Nu m-a deranjat “motivul disputei” – ma deranjeaza de ce am ajuns eu in situatii de genul asta, de ce nu stiu sa observ cand valoarea lipseste si de ce ma combin cu cei care nu mi se potrivesc.

Voi cum cititi oamenii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buflea, eu zic ca din toata situatia asta tu trebuie sa inveti ceva, ce....tu stii cel mai bine. faptul ca nu ai raspuns pt mine nu denota acceptare si chiar n-ar trebui sa te intereseze daca asa s-a interpretat. tu stii exact cum sta situatia, ce ai facut, ce nu ai facut ca sa 'meriti' asa ceva si o gestionezi ca atare, tragi invataminte si treci la etapa urmatoare a 'relatiei' cu acea persoana...la mine etapa ar fi ignore.
citit, necitit oameni...ce sa zic, sa stii ca nu intotdeauana se nimereste si mai iei si lectii de genul celei luate de tine sau chiar mai grave. asa ca nu pune la inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Incepand de ieri, relatiile noastre cu aceasta familie vor fi inexistente, desi suntem romani, locuim in acelasi oras si avem copiii in aceeasi clasa.
Pana ieri nu mi s-a intamplat niciodata sa nu-mi dau "buna ziua" cu cineva pe strada .... de azi, daca ii vad, voi trece pe trotoarul celalat.

Stiu care este morala acestei situatii - te bagi in cocina de porci si oricat vrei sa stai la suprafata, te mananca porcii ... ce ma macina pe mine este "de ce nu vad cocina, ca sa o pot ocoli ?" pentru ca cocina nu este intotdeauna murdara, imputzita, plina de balegar ... alea sunt usor de identificat si oricine le poate ocoli.

Cum se identifica cocinile cu fatza umana ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Din ciclul “ura si orgoliul” - am iesit atat de sifonata pe interior din intamplarea asta incat nu imi pot stapani gandurile de razbunare …
N-o sa fac nimic, ca sunt inteleapta si mai presus de asta – dar m-a ranit atat de tare incat imi doresc sa o vad in fatza mea ca sa pot calca peste ea cu dispret …eu, cea care ieri m-am uitat tamp la ea, cu gura intepenita si ochii mariti de shoc.
As da orice sa stiu ca nu e fericita si multumita pentru ceea ce a facut, as da orice sa stiu ca barba-su o face varza acasa, as da orice sa vad ca lumea rade de ea …

E atat de greu sa-mi controlez ura si orgoliul incat sunt si eu luata prin surprindere …

Mergi la inceput