Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Noi am luat hard special pentru poze si acum le salvez direct acolo. Si barbata-miu e maniac. Intr-o iesire de 4 zile el face peste 500-600 de poze. Mie nu-mi pare rau ca macar un sfert din ele sunt si cu mine si sunt foarte fotogenica, adica arat mult mai bine in poze decat in realitate

Buflea, ti-am zis eu ca te scoti cu fasolea? Si la propriu si la figurat Brava!

Eu mucaresc iar cu gatul in pioneze. Azi e zi oficiala de zacut, am dus copiii ieri la soacra-mea si un drum de 20 de minute l-am facut intr-o ora jumate.
Fi-mea mi-a zis ieri ca ma intelege de ce nu fac nimic nimic toata ziua. Pentru ca imi plac margelele si toata ziua toata ziua fac margele, le numar, le aranjez, si de-aia nu fac nici mancare nici nimic. Asta la o jumatate de ora dupa ce ii dadusem sa manance de pranz. Numai ciorba de perisoare si sarmale, adica nu o hranisem cu salam pe paine la masa de pranz, dar ea a gandit ca nu fac nimic. Daca ii dadeam si o prajitura facuta in casa punea capac declaratia ei. Si cand am intrebat-o cine i-a facut de mancare a raspuns fara rusine ca si-a pregatit SINGURA!!! Si aseara am dus-o la soacra-mea! Va dati seama ca ma spune si pe-acolo si aia chiar crede.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Uraaa! A inviat Androix!

Foarte tare pustoaica ta. Si fii convinsa ca socrella o sa il compatimeasca pe saracul copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ioana...le vedeam noaptea cand eram .Acu'...mai putin, si tot noaptea..cand alaptez, sa n-adorm

Noi am fost si inca mai suntem(unii)varza de raciti!.Virusati cu o viroza raspiratorie.Bani la doctori, bani pe medicamente.Numai cea mica a scapat de antibiotic.




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ma alatur si eu celor in pioneze....gar, nas...offff, mai naspa e ca a racit si pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Bai deci la mine, fi-miu exceptand per total 14 zile (nelegate, 10 intr-un rand si 4 in alt rand) este mucios de pe 21 septembrie, adica din a treia zi de gradinita. Deja m-am obisnuit asa de tare incat am momente tot mai rare cand ma intreb daca nu cumva stau ca proasta si pun mucii pe seama polipilor si n-ar trebui sa fac totusi ceva mai mult.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

La noi azi e liber la scoala si luni e iar liber pentru President Day. Copiii sunt acasa, barbatul e si el acasa, azi cica lucreaza de acasa si luni are oficial liber ... numai eu lucrez non-stop.
Sambata am planificata o sesiune de shopping - pe care nu prea o vreau dar am o amica care vrea sa dea inapoi niste chestii cumparate de la un outlet la care, nu am inteles de ce, nu poate conduce singura - asa ca ma tot roaga sa mergem acolo si cum si soacra-mii ii place sa caste gura prin magazine (ca sa spuna dupa aia ca nu i-a placut nimic, toate sunt scumpe si de mult mai proasta calitate decat in Romania) - am decis sa facem asa : Barbatul se duce cu fi-su la un Birthday Party si eu cu soacra cu fi-mea si cu amica la outlet ... nu am de luat nimic si sa vedeti voi cum las pe acolo o caruta de bani.

Duminica as trage iar o tura pe la ski - ca nu am alta idee de a iesi din casa - desi nu prea am chef, dar sapt viitoare sunt Oscarurile si as vrea sa le vad, deci nu e loc de ski ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Androix, tare copila ta!

noi suntem fericiti, astazi copii au primit Zeugnis-urile cu notele de sfarsit de semestru. si ptr ca au doar 1 si 2 iesim in oras sa sarbatorim.

feciorasul vrea un cercel in ureche. na, io ce sa mai spun? sa-i tai avantul si dorinta ascunsa a inimii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari, cum ai rezolvat cu cercelul?
My lady, Ema, Androix, sanatate multa pentru voi si cei dragi.

Eu am o greata sublima de azi-noapte, la 3 cand m-a trezit fie-mea ca ii era sete si nu am mai ajuns la ea in camera si m-am dus direct la baie . Abia am putut sa ajung inapoi in pat si de dimineata nu am putut sa mananc decat 2 mandarine, nici macar un iaurt cu paine nu a intrat. Inca nu am cumparat betisorul sa fac pishu pe el... Sper sa fie doar o criza de bila, ca un bebe pica cam rau chiar acum... Offf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ioana..sa fie cum vrei tu!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

s-o iau de luni cu scrisul, ca sa ma tina
noi ne-am revenit miraculos, nici nu am zis ca n-o sa bolesc macar o saptamana la ce circula prin tara.
Ioana iti doresc sa fie asa cum vrei si sa te faci bine repede, daca e bila
kari....pus cercel la ficior?
Lady...ce fac mandrele? tu cum esti?
Julia...ce faci? cum esti?
pup pi tati pinguinele

Mergi la inceput