Bv. Annissia!Hai Yasmin,Cicineata,Ellenii!(59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am nascut de ieri, naturel, pelviana completa. La 8 fara un pic m-a consultat doctorasul si la 8.35 s-a nascut mandretea; 3.190 gr, 52 cm, nota 10. Este ca sunt tare? Asta daca va mai indoiati cumva, careva, candva...
Deci... Eram programata la control la ora 7. Seara de dinainte am avut asa emotii ca nu ma lua somnul neam. Abia pe la 2 dimineata am reusit sa atipesc. La ora 3 m-au trezit niste dureri de nu se poate. Arsh... Haide una, haide doua... Iau un NoSpa, in ideea ca vor ceda contractiile. Numai ca am simtit eu ca nu sunt la fel ca cele pe care le mai avusesem. Desigur ca nu au binevoit sa treaca, ba chiar s-au intetit. Auuuuu... M-am pus pe buda, ca faceam pisu din trei in trei minute si senzatia ca ma scap pe mine. Ma uit la ceas, era 4. Zic ce sa il mai scol pe Marius, saracul, ca la 5.40 pusesem ceasul sa sune si sa mergem oricum la spital. Simteam eu asa ca nasc, dar daca la prima nastere nu am avut dureri, nu eram precisa.
Am continuat distractiunea, pana cand a sunat ceasul de plecare. Al meu tot sa mai motaie. Eu cum a sunat il si iau ca hai ca e groasa treaba. E pe bune. El radea nevoie mare. Zic: iti da mana sa te hlizesti, ca nu te doare pe tine. Si s-a speriat saracul cand a vazut cum ma chircesc la contractii. Hait, fuga la spital cu noi!
Era o zapada de nu se putea, masina ingropata, nu mai pleca, nu reuseam sa iesim din troiene. Deci am reusit sa intarzii la propria nastere. Hihihihi...
Ajung la 7.30 la spital, doctorul plecase la paciente. Cica intrebase de mine la 7, dar eu ciuciu... Ma ia doctorita de garda la echo si vede ca e tot cu fundul in jos. Cica aaaa, ati venit pentru cezariana (ii spusesem ca am programare la doctor sa vedem daca nasc ori ba) si o pune pe asistenta sa-mi faca internarea. Vine doctorul meu si ii spun ca am avut ceva dureri, dar ca mi-au trecut acum. Cand ma pune pe masa, ramane blocat. Cica: pai da, ai avut dureri ca uite, il mangai la talpi. Si tipa la asitenta ca e dilataie completa sa ma duca de urgenta in sala de nasteri. Ups... Asa m-au luat. In fundul gol, fara bani, fara nimic la mine.
Eu fiind sigura ca imi face cezariana. El: nu, nu mai e timp, nasti asa. Eu: cum naiba sa nasc asa, ca e intors. El: da, si ce, nasti natural, o sa te doara groaznic, dar o sa fie bine. Mi-au facut repede un calciu si mi-au pus si oxitocina. Cica: vezi, cand iti vine sa faci caca pe tine, ne chemi... Cum stateam eu asa linistita, am mai avut doua contractii, dar extrem de suportabile. Apoi am simtit cum umplu patul. Moasa cica stai linistita ca nu e pipi, ci ti s-au rupt membranele. Eu tot asteptam sa ma doara, cum ma avertizase nenea, dar nimic. L-a chemat pe doctor si hop pe pat cu mine. Hai, impinge ca i-a iesit un piciorus. Cand imping, scoate copilul meu cordonul ombilical afara si ii vad pe astia ca se schimba la fata. Cica: trebuie sa-l scoatem urgent si hars o taietura, pleos betadina. In momentul ala am simtit o usturime de mi-au iesit ochii din cap. Nu ma durea nimic, ma ustura... si dau sa ma ridic, sa fug de pe masa. Aia au ramas socati cand m-au vazut cu copilul iesit jumatate din mine si eu sarind. S-au napustit pe mine si au tras copilul. Medicul meu cica e nebuna, aveti grija ca e nebuna. A fost de groaza... in momentul expulziei m-a bufnit un ras si asa m-am inseninat, ca aia chiar or fi zis ca sunt de dus la balamuc...
Si gata... Bebe e super frumos. Nu seamana deloc cu Yanis. E brunetel, are parul lungut, nasul carn si o piele foarte fina, de toate asistentele ma intreaba daca e fetita. Momentan nu-mi dau seama cu cine seamana. Nu am cablul la mine, ca va si descarcam poze. Le postez cum ajung acasa, adica maine.
Va pupic, pup, tzuc si alti pusi!!!



ANNISIA, mami de YANIS LUCA si suriorul lui ANDREAS FABIAN


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Chiar ca esti tare Anisia!

FELICITARI Anisia!!! Recuperare grabnica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

suuuper Anisia...bravooo..felicitari, ai fost tare..cred ca eu lesinam acolo...sa va traiasca!!!
- felicitari noilor mamici, felicitari MY lady....
- vad ca avem si bulgarasi mai marisori...
- io abia am timp sa mai dorm fetelor....fetitza mea e tare moftoroasa, masa dureaza chiar si o ora juma....ba ii dau tzitza, o ia somnu, o bag in pat, incepe apoi sa planga, iar o pun la san si tot asha...pana o ia somnu, ca sa nu mai zic ca nu prea mai bea laptele praf...prefera tzitza, laptele meu...si la biberon...dar laptele praf ultimele dati l-a dat afara.....ma bucura asta, dar mi-e teama ca nu se satura..si acum stau la dispozitia ei, ma mai mulg cand mai ramane...i-a cazut si buricul acu doua nopti si suntem bucurosi...deja am stabilit si botezul..pe 18 februarie..facem ceva restrans la un local..sper sa fie frumos si sa stea fetitza cuminte...
- va pup pe toate fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Annisia esti de coma Bravoooooo
Felicitari si multa sanatate lui bebe!!!

********************************************

36+ cu bebe mic si scump David-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Felicitari Annisia!!!!! Andreas Fabian bine ai venit pe lume!!!!
Cata putere ne dai tu noua Pentru mine esti un exemplu de urmat!

Noi aseara pe la 8-9 am iesit in parc! I-am spus barbatelului sa ma scoata ca eu vreau in zapada! Doamne ce frumos a fost! Era parcul plin de copii fericiti care radeau din tot sufletul, tatici cu bebei pe saniute, toti se tavaleau in zapada si se dadeau pe derdelus de imi venea sa sar si eu. O atmosfera de poveste, cel putin asa am resintit-o si m-am umplut de bucurie nemarginita. Radu al meu se uita la mine ca la felul paispe si cred ca nu intelegea cum pot sa ma bucur atat de mult! I-am spus ca abia astept sa ne jucam si noi cu fetita noastra asa cum faceau ceilalti parinti cu copii lor aseara. Am citit fericire si nerabdare in ochii lui....
In seara asta ies din nou pentru ca trebuie sa merg la medic... revin cu vesti! Maine implinim 36 de saptamani
Bulinutza transmite-i lui Filip sa stea cumintel in perioada asta...
Alina ai grija de tine

Va pup pe toate, ma duc la treaba!


35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nu imi vine sa cred ca am nascut si nu pricep cum de a vrut bebe sa iasa exact in ziua cand vroiam sa-i inducem una... Cred ca s-a gandit el: si asa vor astia sa ma scoata afara, ia sa le arat eu lor, sa scot nasul afara si sa le arat fundul. Deci nu a fost nici ca el, dar nici ca noi. Bine macar ca a fost baiat salon si m-a scapat de cezariana si de dureri. Pupa-l mama pe el de finut. E un dulcic. Abia astept sa ajung acasa sa reunim familionul. O sa fim un sextet formidabil. Hihihihi...
Yanis e foarte incantat si mi-a zis sa il aduc mai repede pe Fabi acasa, ca vrea sa il vada in pielea goala si sa-l puna sa-i faca si lui curat in camera. Este ca e tare?
Fabi e un mancacios denu se poate. Ma rupe la mamele, dar rabd, de dragul lui. Nici nu vreau sa-i dau completare si il las sa suga de cate doua ori la fiecare san, pe rand, ca sa nu-mi faca rani.
Imi pare rau ca nu il am in salon cu mine. Mi-ar fi placut sa il schimb eu, sa-l spal, sa-l dragalesc. Asa astept ca un caine credincios sa vina orele de alaptatsi sa-l vad. E minunat!!!

ANNISIA, mami de YANIS LUCA si suriorul lui ANDREAS FABIAN


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

ANNISIA FELICITARI MAMICOESTI DE COMA ABIA AI NASCUT SI TU AI ACELASI STIL NEBUNESC DE A POVESTI
ANCA_CLS.....eu nu am epiziotomie facuta scumpa ci mam rupt nitel pe interior si am bagate copci(se topesc nu sufar la scos)si deci nu are ce sa ma doara nu simt nimik si nici la brodat nu am simtit ca mia bagat anestezic la greu.
LA MULTE LUNITE SANATOASE BULGAREILOR CARE DEJA AU IMPLINIT BA O LUNA BA 2.
Bafta in continuare burticutelor,spor la nasteri celor ce urmeaza si bebelusi sanatosi si papaciosi
pt cele ce urmeaza sau apar pe neve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Annisia, esti super "adevarata"! Felicitari si sa te bucuri de bebe Fabian!
Uite ca stilul tau optimist si postarile vesele au dus la o nastere pe masura, m-ai convins ca atitudinea conteaza. Sunt impresionata.

Daca ne anunta si Yasmin ca a nascut, in lista urmeaza Matzaila si apoi eu. Ooops! Nu ca n-as vrea, dar parca dupa atatea luni mi se parea ca nu mai ajung la capatul tunelului...

Mami de Andra (18.02.2006) si 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pai daca nu ma doare nimic... Ieri m-a tinut putin cusatura, dar azi m-am trezit ca noua. Si dupa ce am nascut, am plecat pe picioarele mele. Asistenta ca sa ma tin de gatul ei, ca sa ma aduca pe targa. Eu: pleaca bre de aici, ca n-am nici pe dracu. Si a luat-o doctorul la ture ca nu te lua dupa ea, ca nu e pe treaba ei, e insesibila la durere. Si m-am asezat, sa nu supar lumea, dar eu abia asteptam sa zburd, sa fug la al meu, sa-l pupacesc si sa-l linistesc. Sunt tare dulci momentele astea, unice si de nepretuit.

ANNISIA, mami de YANIS LUCA si suriorul lui ANDREAS FABIAN


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

BRavo anissia, felicitari!! Sa fiti sanatosi amandoi! Asteptam pozele si alte povesti :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput