Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (113)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Yasmi ati vandut apartamentul si v-ati mutat la casa? Felicitari.
Si noi am mai avansat cu casa, dar mai avem pana o terminam.
Acum vrem sa scoatem casa in care stam la vanzare si asa o terminam pe cealalta mai repede.
Daca ne ajuta Dumnezeu si o vindem pana in vara, la toamna sigur ne mutam.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

Buna fetelor, mai imi fac si eu aparitia dupa o mie de ani.
Tocmai am vazut pe facebook o poza cu fetita lui mada_bra si am zis sa mai trecut si eu pe la voi.
Am citit doar capitoul acesta, ca din urmaaaaaaa, e greu. Deh...mai greu cu timpul asta. Vad ca toate sunteti bine, ma bucur pt voi.


O sa incerc sa ii dau si eu Ayannei sfecla. Am incercat tot felul de retete, dar sfecla nu i-am dat pana acum. Oricum ea nu este mofturoasa la mancare, cu fructele ne intelegem mai greu, dar in rest cam mananca orice. Si e terminata dupa pufuleti, mananca cu amandoua maiinile cand ii dau.

Din pacate, fetita mea nu prea e bine.
Adica din august ne tot plimbam pe la medici, am incercat o gramada si pediatri si orl-isti, si la noi si la Bucuresti. Acum am ajuns la alergolog, se pare ca este vorba de o rinita alergica. de fapt problema noastra pe care nu o rezolva nimeni este faptul ca are tot timpul nasucul infundat si curg mucisori la greu, si pt ca nu poate elimina secretiile raceste, ba otita, ba bronsita, ba rosu in gat. M-am saturat. Mi se rupe sufletul cand o vad cum se chinuie sa respire. Sper sa putem rezolva problema o data si o data.
Sa va spun de fapt de la ce mi se trage???????
LA NASTERE NU A FOST ASPIRATA CUM TREBUIE.


Mami fericita de 2 printese Bryanna Gabriela 02.06.2009 si Ayanna Stefania 26.03.2011




am produse la Bazar


ssabrya, parca tu esti din pitesti..la cadar sorin ai fost ?
eu cu vlad am avut probleme mari tot de natura asta si dupa cateva luni de chin si n antibiotice si tratamente el ne-a rezolvat cu niste picaturi si ceva naturist pt imunitate..acum avem deja 2 luni de tratament si in curand merg iar la control sa-l vada..el e chiar orl-ist pe langa homeopat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

miki mersi pt sfat
cadar este urmatorul pe lista.
acum mergem la alergolog de 2 saptamani pt ca i-am facut imunograma si au iesit IG E -urile foarte mari, ceea ce inseamna posibila alergie. Asa ca deocamdata mergem pe tratamentul asta, care da ceva semne bune., nu foarte bune, dar sper sa se rezolve ceva. Deocamdata ramanem aici si apoi ne ducem si la homeopat.
Problema este ca eu am rinita alergica si sotul meu la fel, ceea ce inseamna, dupa spusele medicului, ca fetita s-ar putea sa aiba si o alergie genetica.
iar la orl la Bucuresti mi s-a spus ca are si polipii mariti, dar mai devreme de 2 ani nu se face operatie.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

si mai am o noutate.
Din partul meu lung si negru, acum am o noua tunsoare. Un bob f scurt si blonda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

SSABrya imi pare tare rau ca aveti probleme.sper din tot sufletul sa le reyolvati.poze cu noua tunsoare si cu fetele nu ne arati_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

si mai am o noutate.
Din partul meu lung si negru, acum am o noua tunsoare. Un bob f scurt si blonda

Mami fericita de 2 printese Bryanna Gabriela 02.06.2009 si Ayanna Stefania 26.03.2011





bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

SSABrya, astazi chiar m-am uitat pe pozele tale de pe facebook si ti-am admirat piticele dar si silueta.

Am iesit si noi astazi putin afara. Am stat pana cand pitica a inceput sa semene cu Rudolf (preluare de la alina06st).

Viss imi pare rau ca nu ai putut sta mai mult cu piticii afara. Te inteleg perfect pentru ca si eu sunt disperata dupa zapada.

Fiica-mea se condimenteaza cu rozmarin Am doua ghivece cu rozmarin la ea in camera si le mai pica din frunze, iar pitica le rontaie. Oare o fi bine?

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

ce faceti?
sunteti super vorbarete asa?
cu vremea asta urata cred si euuuuuuuuuuuuu

eu ma simt cam rau
nu stiu daca de la ce am si nu stiu ce e sau am contactat zilele astea cand m-am tot plimbat prin mall si am luat vreo racealaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pai Lidia eu zic ca n-are nimik,are fata gusturi mediteraneene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

cami tare si sa te faci bine!

Mergi la inceput