Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (113)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

MADA-daaa bradutii sunt de mai multe marimi dar pt curti se aleg asa,mai mici-mijlocii,zic eu ca asa vreau eu
YASMI- habar nu am cand se planteaza si cum dar dupa cum zice mada se pun primavaradeci e PERFECT. voi cauta pe net modele de decorat curtea si cum tb plantati ca si noi facem singurei. defapt, fac eu ca sotul e cam antitalent la gradinarit. cu toate astea sigur il pun sa dea si el cu sapaliga

Noi vrem s apunem singuri si gazonul...deja fac research.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki dar tu unde stai? nu mai stiu...undeva in afara orasului parca, nu? de zici ca este asa zapada si nici nu vine nimeni sa dezapezeasca

alexina saracuta Teea, ce greu mai papa ea

bb_yasmi mi-ai facut totusi pofta si am bagat si eu slaninuta cu praz si o bagheta proaspata si crocanta ce-am luat-o aseara din Real. fac aia niste paini si niste chestii din astea asa buneeee
ma iau de mana cu tine, tot categoria '83

nici noi nu suntem cu caldura. eu daca stau la mai mult de 22-23 grade deja mi se pare foarte cald. nu suport deloc caldura mare in casa si mai ales cand dorm. si asa as vrea sa fie si Anastasia, sa nu se obisnuiasca cu caldura mareeee.

de aia va intrebam eu ca de ce tineti copii cu maneca scurta in casa si cu caldura mare. nu cred ca este prea indicat. se obisnuiesc asa cu nasuicul la caldura si apoi devin sensibili daca ii duceti undeva mai rece. n-am formulat prea bine dar intelegeti voi. am vazut despre asta si la emisiunea Babymania, daca o stiti.

mie si pediatra mi-a zis de cand era mica si a venit acasa sa nu-i fac mai mult de 21-22 grade ziua. si noaptea sa-i fac mai putin, mi-a insirat ea acolo mai multe chestii.... in fine, fiecare face cum vrea, normal. doar am zis si eu

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ioanna dar incearca sfecla cu o furculita si vezi daca este facuta. daca sta de 2 ore o fi facuta, cred

alexina sunteti curajosi sa puneti voi gazonul banuiesc ca nu se pune greu, nu? doar ca daca aveti mult....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mada,roxy - am tot incercat-o cu furculita, pana la urma cred ca s-a facut...nu radeti de mine dar n-am facut in viata mea...deh...ce nu fac eu pentru gogo

strumph - pe unde umbli duamna draga?vrei un bulgaras...oferta limitataacum am si eu zapada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!

Iar m-am pus pe bucatarit: paine de casa dupa reteta Yvyanei, musaca de cartofi si spanac cu ou pt bebe.
Doamne ce harnica sunt! Eu care mereu stergeam praful de pe aragaz. Acum m-a apucat gospodareala. Vorba sotului: "Da' ce-ai patit? Te-a lovit Spiritul Craciunului?"

Sa vad ce-o iesi din painea mea, ca am framantat-o cu daria in brate

Va mai citesc printre linguri si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza voi ce faceti? mai dormiti?

merg sa mai mananc niste slanina ca parca este buna

bb_yasmi la mancare poate ca te intrec dar la dulciuri....niciodata, asa-i?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Neatza!

Iar m-am pus pe bucatarit: paine de casa dupa reteta Yvyanei, musaca de cartofi si spanac cu ou pt bebe.
Doamne ce harnica sunt! Eu care mereu stergeam praful de pe aragaz. Acum m-a apucat gospodareala. Vorba sotului: "Da' ce-ai patit? Te-a lovit Spiritul Craciunului?"

Sa vad ce-o iesi din painea mea, ca am framantat-o cu daria in brate

Va mai citesc printre linguri si revin

Mami fericita deDaria (8.04.2011)





Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


bb_yasmi la mancare poate ca te intrec dar la dulciuri....niciodata, asa-i?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





pofta mare!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mai roxy da mai lasa slaninuta aia in pace voi vreti sa ma omorati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

yasmi - unde a disparut mami albumul tau cu pozele cu casuta?cand sa trag si eu un ochi...a disparut

Mergi la inceput