Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (113)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Aaa... Si nu v-am spus ca doarme mai mult, dar pe burta mea, uitandu-ne la DuckTv. Deci am si eu parte de odihna

Voi va uitati la Ducktv? Sau la alte canale cu desene animate? Ca sa stea mai linistita, am inceput si la masa sa-i las tv deschis. Si stiu ca nu e bine!!!


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



da, si noi apelam la bebetv si mickeymouse in caz de urgenta..si da, nu e bine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki da soacra-ta ce-l iubeste asa tare?

irinuca si noi ne uitam toti la desene, de obicei pe Boomerang, Cartoonito deja stim toate dsesenele: Bananas in pijamas, Puppies in my pocket, Tom si Jerry....din astea...
la masa fara tv, nu vorbim, nu ne jucam...doar mancam.
cand arata cu degetul ceva (ca mai tot timpul arata, vrea s-o duci in toate partile, arata cu degetul tot ce vede si noi ii zicem ce-i aia, ce-i ailalta), ii zic ca dupa ce papam ne si jucam

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Roxy L face asa in fiecare zi, se fataie non stop si face numai dracovenii, nu am timp sa fac nimic, nimic, rar cand mai sta si ea locului cateodata, iar la nani numai cu forta mergem si cu smiorcaieli si doarme maxim o ora ... azi am cautat-o 5 minute, o strigam si nu raspundea, chiar ma panicasem ca nu-mi gaseam copilul in propria-mi casa si ea statea ascunsa in spatele canapelei nu stiu cum naiba a reusit sa se strecoare pe acolo, e un spatiu f f ingust intre canapea si perete, cred ca mai mult a mers catarata pe perete si a iesit de sub canapea dupa vreo 5 minute, deja o cautasem prin toata casa, iar ea radea...

Irinuca ti-a iesit painica pana la urma? Noi numai la TV mancam, altfel nu sta in scaun, urla de zici ca o infierez , se zbate, se catara pe spatarul scaunului , nu mai vrea deloc sa stea in scaun, cand e ora de papa cum o pun in scaunul de masa incepe jelania si circul, plange cu lacrimi [ ... cum dau drumul la TV deschide gurita ca hipnotizata si papa tot, cca 200g de orice (fructe/legume/iaurt); chiar si asa se mai plictiseste, maischimbam canalul, ii mai dau cate o jucarie pe care ea o arunca si eu trebuie sa i-o ridic de jos si operatiunea se tot repeta...

Strumphy te declar disparuta!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Miky ai dreptate cu dulcele iti ofera energie, eu sapt asta am fost la dieta nu am mai mancat dulce si parca nu mai am energie deloc

Roxy a mea nu e atrasa de desene nu se uita cu atat mai bine, se mai uita cand sunt reclame.
DA E CEVA CIUDAT strumpy nu a mai aparut de doua zile, Strumpyyyy unde esti te-ai suparat pe noi?
Maine e o sapt de dieta si e zi de cantar sper sa fi slabit sa nu fi indurat foamea degeaba


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki da soacra-ta ce-l iubeste asa tare?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




eee, dragoste la prima vedere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele ma declar azi capiata de ambii copii, mi-am facut numai nervi cu ei si ei cu mine...a tras Cata de toate alea, s-a jelit, s-a marait..era fericita doar unde nu are voie...simteam cum imi pulseaza tamplele de nervi
abia acum a venit si sotul acasa si l-am lasat cu copii..si trag si eu o pipa ca nu mai pot de nervi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada te inteleg asa face si a mea, eu cu una dar tu cu doi si daca nu o las unde vrea ea se da cu capul de pamant de pe acum imi face talente da apoi cand a creste mare patesc ca Somleac se da cu fundu de pamant prin magazine.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara, buna seara!!!

Am venit cu sanioara... da degeaba, ca nu am zapada, v-o imprumut voua ca se pare ca aveti nevoie S-a racit si aici, bate un vanticel rece de la Polul Nord, dar zapada nu cred ca vedem iarna asta, poate la iarna viitoare, da in ro nu aici

Va multumesc de strigari, dar nu stiu cum sa spun... nu prea am timp si nici chef in ultimele zile , am stat mai mult pe afara, plimbari multe, lungi si dese

Sambata dimineata plecam in mini vacanta si am o lene mareeeee de facut liste cu ce trebuie sa pun in valize, cel mai mult ma enervez ca trebuie sa impachetez juma de casa pentru piscoata si macar de ar fi o sapt sau ceva de genul, dar asa pentru 3 zile....

Un alt motiv de nechef de forum este pentru ca avem o situatie trista in familie, din partea lui Nick, bunicul lui e in spital grav , paralizat, acum 2 sapt in urma a facut atac cerebral si nu se mai misca si nu mai vorbeste, plus ca a facut si pneumonie... Dzeu stie cat o sa mai fie printre noi, dar mi-e nu stiu cum sa spun, desi nu l-am vazut decat de 2 ori pana acum, anul trecut la craciun si cu un an inainte... mi-e asa mila numai cand ma gandesc.... mergem in weekendul viitor dupa ce venim din vacanta sa il vedem, speram sa il mai prindem in viata

Cam atata de la mine , mi s-au umplut ochii de lacrimi... de cand cu bunicul mi s-a facut un asa dor de casa din ro si de ai mei, parinti, surori, nepoate, bunica....

Ma duc la ale mele, trebuie sa apara si Nick ...

O seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Yvy mi-a iesit foarte buna painea. Nu ma asteptam. Pt ca am lasat cam mult maiaua pe calorifer si a facut o spumaaa! A iesit din cana si a curs pe calorifer. Nu stuam de ce miroase atat de tare a drojdie in casa Si am framantat-o cu Daria in brate. Dar a iesit excelenta. Eu am tinut-o 1h la 150grade.
Miki, la noi situatia de urgenta in care ne uitam la tv este mereu la masa de pranz, cand oricum nu rezolv nimic, ea nu papa la pranz. Dimineata si seara nu ma plang. In seara asta am mancat amandoua lapte cu fidea, cot la cot. Eu o lingurita, ea o lingurita. Am mancat impreuna un castron intreg.

Sunt supi ca nu vine sotul in seara asta acasa. Cand sa plece de la serv l-au anuntat ca treb sa stea in trafic toata noaptea, pe drumurile principale. Lucreaza la control trafic masini mari (tiruri, autocare etc.). Dar el se ocupa doar de verificarea actelor masinilor, daca au licente de transport, acte pe marfa. Dar nu inteleg, pe viscolul asta, asta ii intereseaza- actele?! Dar daca e porunca de la minister, trebuie sa se duca! Sa arate televiziunilor ca autoritatile sunt pe strazi. Nu conteaza daca stau inutil!
Si mi-a luat si laptopul astazi sa-l duca sa instaleze nu stiu ce si eu intru pe net de pe tel. Am descarcat bateria de 2 ori azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph
fetele am facut asta:http://www.revistafelicia.ro/articol_1010628/tort_cu_crema_mascarpone_i_krantz.html, jumatate de portie,



Mergi la inceput