Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Suna dr!

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


nu mi raspunde


Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)

Nu ai Calpol, Nurofen ceva?
Da-i rapid niste sosete inmuiate in putina apa cu otet, caldute, nu reci..dar nu fierbinti!!! Si mai insista la dr!!! Daca nu raspunde, parerea mea ar fi sa mergi la policlinica, la urgente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Suna dr!




nu mi raspunde


Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Of, poti incerca si cu un supozitor cu paracetamol. Ca daca zici ca e molicel poate nu ia siropelul.

sa nu fie nimic grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Roberta, nu f cald in camera, max 20C, copilul fara caciula, sosete apa+otet, paracetamol supozitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

:)) sa va povestesc ce a facut iustin cat scriam eu la calculator. s-a tarat din pat, dintr un capat in altul, dupa suzeta, ca sa si o bage singur in gura, cu gura, nu cu mana, ca un catzel.;)))

se taraste ff funny, impinge de fund, ca are multa forta in fund si isi pune capul intr o parte ca sa se poata impinge, sa i alunece pe obraz, ca a remarcat ca de nas se incurca, dar nu si foloseste mainile, doar fundul...cred ca are tractiune spate.:)))

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....



Ce haios este si tu ce frumos ai povestit!Va pup pe amandoi,dar mai mult pe el sa treaca crampele.
Cand ii dau morcov cu ce apa amesteci piureul ca poate aici e buba!?Nu trebuie amestecat cu apa in care ai fiert morcovul din cauza nitratilor,ci cu apa proaspata
Pupici si continuati sa incercati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious



A venit iarna la Bucuresti!!!!

Noi venim de la vaccin...urlete de ma busea si pe mine plansul....bina ca am scapat 6 luni...



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)

Pupa pui mic si necajit si bun venit in randul celor cu zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84



Gliana , poate imi spui si mie vre-un truc , ca libidoul meu e sub zero... deja incep sa-mi fac griji .. fug de sex ca ala de tamaie
Miha

fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


eiii fetelor.....e de la varsta....cu cat inaintezi, cu atat iti dai seama ca e delicios :)))))))))))))))..
La 20 ani si eu eram fara chef
Doamne..ce subiecte avem azi :))))))))))))))))))))))

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Mie-mi place subiectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta

Andra eu am intarcat-o pentru ca atunci credeam ca va fi mai bine pentru ea, eu trebuia sa incep lucru, ea trebuia sa mearga la cresa si ma gandeam ca dorul de tzitzi ziua o sa o faca sa planga la cresa. Si s-a dezlipit foarte greu de mine. Dupa intarcare aproape un an a mai dormit cu manuta la tzitzi. Nu stiu cum voi proceda la Robert....parca nu mai am asa principii ...cu nimic..nici cu somnul..nici cu camera lui singur...parca ii vreau langa mine pe amandoi tot timpul

Bebinuta de
Ada(30 nov 2006) si de Robert (11 iulie 2011)



Exact asa si eu:mi s-au schimbat toate principiile si-i vreau cu mine cat mai mult,oricum si oriunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna, fetelor! Iar trec prin pase aiureaImi doresc sa nu fie celebra depresie postpartumDar, azi dimineata mi-a venit stopul, prima data dupa nastere, si sper sa fie doar asta.
Aseara am fost la pediatru. Conform graficului facut pe calculator, curba ponderala a Sofiei este sub medie. Nici ca lungime nu a luat cine stie ce, tot undeva sub medie este. Fontanela mica (cea din spate) care in mod normal se inchide in jurul varstei de 6 luni nu s-a inchis inca...iar fontanela mare este inca foarte deschisa, mai deschisa decat la majoritatea copiilor. S-a nascut cu ea asa si se pare ca se inchide mai greu, intr-un ritm mai lent. Mi-a zis ca nu e nicio problema dar nu pot sa nu ma gandesc ca...daca nu va fi totul ok? Adica...stau cu inima in gat pana la 2 ani cand ar trebui sa se inchida fontanela definitiv? Si cresterea asta sub medie nu-i afecteaza dezvoltarea psiho-motorie si psihica, in general? Sunt trista si plang si, colac peste pupaza, mi-a incoltit si un superb sentiment de vinovatie ca v-am citit vorbind despre TV. Sofia sta la TV..ii place muzica si chiar are deja vreo 2 melodii preferate la care se opreste din orice ca sa le urmareasca . Ufffff...gata! Incidem TV, inchidem TOT!!!Mi-e asa de nsapa azi@!!!!!:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Eu zic ca depinde mult si de cum sunte-ti voi!Fontanela la Alexia s-a inchis ff repede,iar la Luca este inca deschisa si nu-i nici o problema
Despre tv=noi ne uitam un pic ,dar el se plictiseste repede si tv -ul merge pt Alexia.In schimb ascultam muzica la greu de toate tipurile,multa clasica sau asta http://www.youtube.com/watch?v=NGorjBVag0I&feature=share dupa care eu dansez cu el.
Fara tv sau muzica nu ma pot descurca toata ziua!Asa e la noi!Dar cum spunea cineva,se poate dicuta mult pe tema asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Sa il parasc pe bobozaur, nu a papat nimic la pranz. Am facut piure din morcov, cartof (preferatele lui mai nou), pastrarnac, putin patrunjel si zeama de la supa de zarzavat si piept de gaina=CAHHHHH
Varianta II piurel de mai sus fara carnita
Varianta III piure din cartof, morcov, fasole verde. TOATE CAHHHHH.
L-am mai lasat mai bine de jumatate de ora, sa ii fie mai foame, vezi sa nu, cand m-am apropiat cu lingurita s-a pus pe plans, asa ca nu i-am mai dat nimic, ca nu vreau sa nu mai vrea deloc apoi. Nu insist niciodata daca nu vrea, doar incerc m,ai tarziu. Deci TZITZI a fost deliciu, primita cu hohote de ras si sa vedeti ce sunete de nerabdare scoate. Ai vostri manaca legumele mereu? Ieri spre exemplu au fost fff bunute.
Fructele si cerealele sunt bune mereu.
Problema e ca in zilele cand nu manca bine mancarica, suge noaptea ff des. Si cu toate ca manaca in general destul de bine, nu imi mai ia bine in greutate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

La multe lunite Luca de mamica Navicula!!!
Imi mi a soptit ca ti trimite pupici tare dulci!!!

Sa ti traiasca Alina si sa va bucurati de el!!! Va pup si eu!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Si de la noi. Pupici

Mergi la inceput