Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Seara buna dragi mamici!
Tocmai ma pregateam sa fac capitol nou dar deja facuse altcineva. Multumimi!!!

Am intrat sa va spun ca Tudor se simte foarte bine.

Ma framanta o intrebare in ultimul timp: voi ii lasati pe strumfi sa priveasca la TV/calculator? Si daca da, cat?
Noi aici nu ne uitam la TV in schimb mai punem clipuri cu muzica - de copii evident. Ma gandeam daca il las pe TUdor sa se mai uite la clipuri animate, ii dauneaza?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




ma bucur ca este bine Tudor.
Din pacate dimineata imediat dupa ce se trezeste, ca sa pot eu repede sa fac ordine in jur, sa sterilizez bibe, sa spal vasele, sa ma spal si eu..(asta cam 30 min-45 min) il las pe Eric pe pat cu jucariile in jurul lui, dar si cu TV deschis pe animal planet pt ca se uita f atent la animale.
Noi am citit ca nu e bine sa-i lasam pe bb la TV, dar tot noi facem greseala. Nu este f atras, poate se uita 10 min pertotal, apoi se plictiseste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

despre muzica pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Anda82 mie nu mi se pare ca mananca putin laptic Nectaria. Ai incercat sa-i dai laptic si noaptea, poate ii e foame si de asta se trezeste. Andra a luat numai 300de gr luna asta. Poate or fi vreun model de care nu se lipeste nimic, manechine.

Alina santate multa sa treaca repede raceala.

Ilida ma bucur ca Tudor e OK.

Of Betty, sper sa treceti de perioada asta cu nesomnul

Citat:
citat din mesajul lui babyblue
cred ca are tractiune spate.:)))


Foarte funny suna asta . Bafta la diversificare.

La noi din pacate Razvi se obisnuise sa manance numai la reclame si cand se terminau era haos, trebuia sa cautam la toate posturile. Dupa a avut o perioada in care manca pe muzica. Am ajuns in situatia asta pt ca nu vroia sa deschida gura deloc la mancare. Sunt constienta ca nu a fost bine si nu va recomand si voua solutia asta.

Deocamdata Andra e cu jucarelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Multumim pentru capitol nou!!!

Ha, Gliana draga, crezi ca toate avem chef de sex ca tine????
Of, la cata oboseala am acumulat eu, in primul rand imi doresc sa dorm macar 4 ore legate de somn si dupa aia ma mai gandesc si la altceva!!!!

Oxidoni, ai dreptate, Gliana asta a nostra are chef de viata mai mult decat oricare dintre noi aici!!!





suntem sanatosi, bb este sanatos, afara ninge..ce motiv am sa fiu trista?????? ne ia mai putin ,,aspirina saracului'' (vorba Loredanei), decat sterilizatul biberoanelor .... (ei acuma si voi....doar asa din cand in cand..nu toata ziua) :))))))



LUCA-TUDOR de navicula - 25 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84



Gliana , poate imi spui si mie vre-un truc , ca libidoul meu e sub zero... deja incep sa-mi fac griji .. fug de sex ca ala de tamaie
Miha

fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


eiii fetelor.....e de la varsta....cu cat inaintezi, cu atat iti dai seama ca e delicios :)))))))))))))))..
La 20 ani si eu eram fara chef
Doamne..ce subiecte avem azi :))))))))))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

:)) sa va povestesc ce a facut iustin cat scriam eu la calculator. s-a tarat din pat, dintr un capat in altul, dupa suzeta, ca sa si o bage singur in gura, cu gura, nu cu mana, ca un catzel.;)))

se taraste ff funny, impinge de fund, ca are multa forta in fund si isi pune capul intr o parte ca sa se poata impinge, sa i alunece pe obraz, ca a remarcat ca de nas se incurca, dar nu si foloseste mainile, doar fundul...cred ca are tractiune spate.:)))

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





super simpatic Iusti
Vezi, cu rabdare ai si tu bucurii cu el, totul e sa ai incredere in el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious



A venit iarna la Bucuresti!!!!

Noi venim de la vaccin...urlete de ma busea si pe mine plansul....bina ca am scapat 6 luni...



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


ofofofoff.. pupam buba

Si aici ninge f frumos...

Eric ma solicita pe zi ce trece tot mai mult, sincer si eu sunt putin obosita, dar imi revin, mai beau o cafea, mai stau cu voi....vremea trece. Sotul se duce zilnic la birou, de asta nici nu mai am ajutor, iar din partea parintilor....ajutor zero deocamdata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Andra eu am intarcat-o pentru ca atunci credeam ca va fi mai bine pentru ea, eu trebuia sa incep lucru, ea trebuia sa mearga la cresa si ma gandeam ca dorul de tzitzi ziua o sa o faca sa planga la cresa. Si s-a dezlipit foarte greu de mine. Dupa intarcare aproape un an a mai dormit cu manuta la tzitzi. Nu stiu cum voi proceda la Robert....parca nu mai am asa principii ...cu nimic..nici cu somnul..nici cu camera lui singur...parca ii vreau langa mine pe amandoi tot timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

:)) sa va povestesc ce a facut iustin cat scriam eu la calculator. s-a tarat din pat, dintr un capat in altul, dupa suzeta, ca sa si o bage singur in gura, cu gura, nu cu mana, ca un catzel.;)))

se taraste ff funny, impinge de fund, ca are multa forta in fund si isi pune capul intr o parte ca sa se poata impinge, sa i alunece pe obraz, ca a remarcat ca de nas se incurca, dar nu si foloseste mainile, doar fundul...cred ca are tractiune spate.:)))

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





dragul de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Seara buna dragi mamici!
Tocmai ma pregateam sa fac capitol nou dar deja facuse altcineva. Multumimi!!!

Am intrat sa va spun ca Tudor se simte foarte bine. A avut o noapte lunga in care a plans si noi nu am dormit mai deloc, l-am tinut in brate, l-am plimbat prin casa... In fine, acum a trecut si e ok, se joaca si nu mai are temperatura.
Va multumesc la toate pentru ganduri si sfaturi si le urez si eu bebelusilor suferinzi (de dintisori mai ales) sa treaca repede si sa fie din nou veseli si dragastosi

Ma framanta o intrebare in ultimul timp: voi ii lasati pe strumfi sa priveasca la TV/calculator? Si daca da, cat?
Noi aici nu ne uitam la TV in schimb mai punem clipuri cu muzica - de copii evident. Ma gandeam daca il las pe TUdor sa se mai uite la clipuri animate, ii dauneaza?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"





nu tv, nu calculator, e rea micu. dar nici nu inchid totul cand apare el (dani se uita totusi la tv), doar il pun cu spatele la tv.

Mergi la inceput