Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Din cu dragoste,la multe lunite cu fericire si sanatate pentru:

ANDRA de crisspy
ERIC de Giulia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

fetele vreau pe FBGabriela Munteanu asa ma gasiti....


Am gasit o gramada de Gabriela Munteanu...din Londra, Moinesti, Bacau, Bucuresti...pe tine nu te-am gasit. Mai bine ne adaugi tu. Dupa cum spuneam, id-ul meu este Alina Florance.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Neata si de la noi.

Va poftesc la un ceai cald cu lapte si voiosie care sa ne tina toata ziua!

La multe lunite Ericutu! Giuliana ai un flacau mare de 5 luni! Sa ti traiasca si sa te bucure continuu!

Aseara a fost interesant. Imi s a culcat la 9.45. Si eu m am culcat destul de devreme, la 10.30. In jur de 0.30 eu deja eram treaza gandindu ma cum de ea nu s a trezit. Dar placerea n a fost mare, s a trezit si cucoana. Am auzit o pe monitor si m am dus repede s o alaptez.
Urmatoarele treziri: 1.45, 3.40, 5.45 si 7.30. Ca de obicei nimic nou. Dar a fost ciudat s o aud pe monitor. Si mai eram si stresata sa nu cumva care sa l deranjez pe sot de la somn. Am sa l intreb cum a dormit mai incolo.

Pe la 6.30 a inceput sa tiuie si bateria de la fire alarm (trebuia schimbata). A adus sotul o scarisoara mica si a demontat bateria, dar Imi nu a mai dormit mult dupa aia! Cam asa a fost noaptea la noi, pot spune una mai obositoare decat daca as fi dormit la ea in camera.

Am uitat sa zic ca dupa ce am alaptat o, de fiecare data ma duceam la mine in camera, cu toate ca de fiecare data am fost tentata sa ma culc la ea in camera. La trezirea de la 5.45 m am culcat la ea in camera si dupa vreo jumate de ora, a inceput si alarma.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Te-a trezit ea,dar cine-a cu sotul?
La ai mai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Eu sunt mai bine,multumesc !

...macar cu capul, daca restul este in pioneze

Stomacul tot ma mai doare. O sa ma duc luni la un control. Oricum , cred ca este pe fond nervos. Cam asa mi se intampla, cand sunt stresata, obosita &co. incepe stomacul sa-si faca de cap se strange si zvacneste in toate partile

Cu somnul......tot pe zero. Azi nopate, de la zece si un pic pana la 1, Petru s-a marait si a vrut in brate din 10 in 10 minute fix, pe ceas.

De la 1 pana de dimineata cred ca s-a trezit de vreo 5 ori; nici nu m-am mai uitat din cat in cat. La un moment dat, cred ca am adormit cu el in brate pe fotoliu ....macar de as avea un fotoliu mai comfortabil .

p.s sa nu uit Ruxiii, distractie placuta la munte ! Ce as mai merge si eu, fara copii sa-mi fac de cap ca lumea



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Ana-multa sanatate si...mai relaxeaza-te si tu un picut
Nopti nedormite....mmmm...de doua nopti la noi se doarme mai bine,dar cred ca-i linistea din-aintea furtunii pentru ca dintele tot nua iesit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

M-am lipit de forumul asta si am atata treaba. Promit ca de maine nu ma mai vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui anaemi
Miha, Petru, abia acum, dupa o luna jumate, a inceput cat de cat sa manance cat ii pun...nici nu stiu sa-ti spun in ml .

Dar primele 2 saptamani, daca lua 5-6 lingurite era bine . Cateodata manca poate si o lingurita, cateodata poate mai mult de 5-6. Nu era o constanta.

Nici acum inca nu este constatnt mereu. Are zile si zile.

Eu zic sa-i dai exact cat vrea, pt ca incet obisnuieste si ea cu gustul, cu ideea si o sa inceapa sa si pape, dar rabdare multa

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Valeu!!!! Am ce astepta!!! Eu am crezut ca le ia 3-4 zile si gata mananca cumtrebuie, dar se vede ca mintea mea ii grabeste!!!
Anaemi multumesc de advice.
Hai sa vedem ce o fi atunci. Pana luni ii dau doar baby rice si de luni incep sa i pun si cate un avocado si alte legume si fructe!
Oare sa incerc sa i dau de 3 ori pe zi acum la inceput? Sau doar dimineata (in jur de 10) si dupa amiaza (in jur de 5-6)?
Bafta si voua in continuare!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Raspund aici si pentru Miha si pentru Crisspy
-cand am inceput,nici Luca nu a luat si nici nu i-am dat mai mult de 3 lingurite timp de 3-4 zile.Apoi cand am vazut ca vrea mai mult,i-am dat
-eu am inceput cu cereale la 5 1/2luni si le-a refuzat in orice forma.In fine,acum a ajuns si mananca dimineata,aprox.10,fructe,pe la 16 legume si seara,pe la 20,cereale pe care le-a acceptat de o saptamana facute mai moi ,mai apoaseEu carne si branza nu vreau sa-i dau pana la 8 luni.Deci facem variatiuni cu fructe si legume si de cand facdiferite combinatii nici constipat nu mai este
De ex. luni a avut dimineata mar+banana+bostan=super bun;ieri a avut mar+afine=ff bun si mai incerc asa si-i ok.Cu celelalte,carne/branza, mai asteptam un pic
Va pup si va urez spor la diversificare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

multumim fetelor care ne-au urat pt Ericutu
dam cate o felie de tort si un fresh....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Am gasit o gramada de Gabriela Munteanu...din Londra, Moinesti, Bacau, Bucuresti...pe tine nu te-am gasit. Mai bine ne adaugi tu. Dupa cum spuneam, id-ul meu este Alina Florance.
Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998
Te-am gasit eu sper...astept sa-mi dai accept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

fetele vreau pe FBGabriela Munteanu asa ma gasiti....



Ce foto ai la avatar?Esti din Moinesti ca sunt mai multe cu numele tau???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Loredana, depinde f mult si de obiceiurile familiei, daca parintii sunt carnivori comvinsi sigur ca vor creste un copil asemenea. De ex, in familia sotului meu nu exista masa fara carne, si mi-a trebuit mult timp sa-l fac sa mai accepte si altceva. Daca mergem la ei, si stam mai mult de trei zile, simt ca ma ia cu dureri de ficat

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Stiu!Pai si eu am trait intr-o familie de carnivori.La taica-meu cea mai buna vegetala- carnea,iar fiica-mea incearca sa-i explice de ce-i bine sa mananci legume/fructe,cchiar sa fii vegetarian ,iar el ii zice ca porcul este vegetarian pt ca mananca doar legume/fructe,deci si carnea lui e o vegetala Mi-a zapacit copilul ca ea si asa nu intelege sensurile la toate cuvintele in rom

Mergi la inceput