Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui anaemi
Miha, Petru, abia acum, dupa o luna jumate, a inceput cat de cat sa manance cat ii pun...nici nu stiu sa-ti spun in ml .

Dar primele 2 saptamani, daca lua 5-6 lingurite era bine . Cateodata manca poate si o lingurita, cateodata poate mai mult de 5-6. Nu era o constanta.

Nici acum inca nu este constatnt mereu. Are zile si zile.

Eu zic sa-i dai exact cat vrea, pt ca incet obisnuieste si ea cu gustul, cu ideea si o sa inceapa sa si pape, dar rabdare multa

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Valeu!!!! Am ce astepta!!! Eu am crezut ca le ia 3-4 zile si gata mananca cumtrebuie, dar se vede ca mintea mea ii grabeste!!!
Anaemi multumesc de advice.
Hai sa vedem ce o fi atunci. Pana luni ii dau doar baby rice si de luni incep sa i pun si cate un avocado si alte legume si fructe!
Oare sa incerc sa i dau de 3 ori pe zi acum la inceput? Sau doar dimineata (in jur de 10) si dupa amiaza (in jur de 5-6)?
Bafta si voua in continuare!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Miha noi am stat numai pe mar dimineata, o saptamana, prima zi o lingurita, a doua zi doua si tot asa. In saptamana urmatoare am inceput la pranz cu supica de morcov, doar zeama, dupa trei zile am mai adaugat o leguma si tot asa. Apoi am facut piure de legume. Abia apoi am inceput sa ii fac cereale la ora 18, la inceput cu apa apoi cu laptic. Cand nu prea le vrea ii pun o lingurita, doua de fruct in ele ca sa le schimbe gustul (ii plac fructele, seamana cu mami).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

ANDRA MARIA de Crisspy - 26 august

ERICUTU de Gliana - 26 august

La multe lunite Andra
La multe lunite Ericutu mami

Sa fiti sanatosi si sa ne aduceti numai bucurii


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Giuliana,LA MULTI ANIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa fie sanatos, si voi pe langa el ca sa va bucurati de minunea voastra cea mica si frumoasa!!!!!!! Va pupam cu mult, mult drag pe toti 4!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Si Eliza si-a frecat piciorusele un timp aproape continuu! O prietena buna i-a zis ca e ca un greieras :)))

Doamne cata zapada...



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)

Ai promis poze cu Eliza pe zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Amaia, pune spatii intre cataretii aia ca s-a latit pagina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

PAI VREAU IN LISTA UNEIA DINTRE VOI PE FB VA ROGGGG

Ce id ai pe FB? Al meu este alina_florance. Ne vedem acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Anda, su eu as cere parerea unui al doilea medic
Amaia, eu stiu ca nu se da carne zilnic, ma rog, Evei nu-i dadeam zilnic, si am inceput cu carnea pe la 9 luni

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Asa stiam si eu ca nu se da zilnic...dar cum dadeai? Doua da, una ba? Sau cum?? Ca sunt in ceata, pe bune daca nu


Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998

de 2-3 ori pe saptamana la inceput, apoi de 2 ori pe saptamana si o data ou. Nici acum nu mananca zilnic carne

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Lasa-ti ca am intalnit-o eu pe una la cursul de inot cu bebe de 7 luni careia-i da zilnic carne si de 3ori/*saptamana ou.Cand i-am zis sa nu-i dea in ziua cu carne ou si invers era sa ma omoare,dar sa-i mai zic ca-i prea multa carne?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Amaia, pune spatii intre cataretii aia ca s-a latit pagina.


Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)

Scuze!!!M-a luat valu'Pot sa reeditez acum?Incerc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Loredana, depinde f mult si de obiceiurile familiei, daca parintii sunt carnivori comvinsi sigur ca vor creste un copil asemenea. De ex, in familia sotului meu nu exista masa fara carne, si mi-a trebuit mult timp sa-l fac sa mai accepte si altceva. Daca mergem la ei, si stam mai mult de trei zile, simt ca ma ia cu dureri de ficat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Noi nu mancam carne in cele 4 posturi de peste an, miercurea si vinerea si doua zile pe saptamna peste. In rest de trei ori pe saptamana carne, la pranz sau cina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

lA MULTE LUNITE
ANDRUSCA de crisspy!

Mergi la inceput