Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Buna dimineata mamici si strumfici!

Noi abia acum ne punem la somn dar voiam sa va zic ceva, ca nu-mi iese din cap problema:
Am observat la Tudor ca isi freaca nonstop labutele picioarelor. Chiar si cand sta pe burta, si le ridica si le freaca. Sau cand ii facem baie, in cadita. Doar cand mananca este linistit (atunci da din cap)
Ai vostri fac asa? Sa ma ingrijorez, e vreun semn de vreo boala? Nu plange cand face asta cum se presupunea ca e la colici. Ce-o fi?
Pe internet nu am gasit explicatii, dar mie tot nu mi se pare in regula sa faca asa. Si nu stiu cum sa-l opresc. Mai ales ca la statul pe burta in loc sa fie preocupat sa isi ridice odata fundul s-o ia de-a busilea, el sta bleg si isi freaca la picioare


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Si Sofia si le freaca. Initial am zis ca or fi colici dar nu plange. Acum mai rad si spun ca are scaieti in sosete:) AAAA....si a mea, cand duce jucaria la gurita si roade de zor, isi misca o manuta din umar, ritmic asa...zici ca da din aripa. Initial m-am gandit tot asa ca o fi vreun semn de boala, doamne fereste, dar pe urma am realizat ca ea e de fapt foarte incantata si mandra si vrea sa faca si ea mai multe chestii odata (ca Napoleon), adica ...sa roada si sa dea din aripi!:)


Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Iar al meu, cand suge, imi da palme peste sani. Daca este f obosit, isi da pumni in cap, dar incerc sa-l prind de manuta fara sa-l enervez, ca are ceva forta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

arianna, nu mai zici nimic?





_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....






Merci ca ai intrebat de noi
suntem pe aici si noi...rutina zilnica, nimic nou.
imi e groaza de vaccin ,mergem luni .




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)






bine ai revenit.
noi trebuia sa facem azi, dar se amana din cauza zapezii. eu nu cred ca mai scot masina din parcare, iar pediatra nu poate sa vina aks, tot din cauza zapezii.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Ruxii, felicitari Sarei, si distractie placuta la munte!!

Paula, nu am facut prevenar, nici nu fac! Si nu fac nici ROR si nici ala pt rotavirus...de baza ce dau astia de la stat, dar fara ror.

Alina, imi pare tare rau ca nu te simti bine. eu cand am racit luam Vitamina C natural de la Eliza. sunt picaturi si luam 3-4 doze pe zi, dar nu am patit asa rau ca tine...o frectie si o baie fierbinte la picioare fac minuni de multe ori! Sanatate multa! Ce bine ca si-a revenit Ianis...Uff greu e cu astia mici acum...

Giuliana, te invidiez! si pt chef, si pt ca te ajuta sotul asa mult!!
Subscriu si eu la fetele fara chef de Dar am auzit ceva zvonuri ca o sa revina la un moment dat...

Amaia, pup si fuga afara din butoi! Pai ne luam dupa dr acum? Astia in ultima vreme zici ca;s pusi sa ne sperie... A mea azi era putin speriata ca inca nu ii dau legume :)))))

Krissy, ma bucur sa te citesc !! Intotdeauna cu sfaturi super super!! Stiam si eu treaba cu proteinele, dar ce sa ii explic nebunei mele...care e disperata sa ii bag carnea mai repejor! Dar, spre binele ei, a zis sa o fierb in alta zeama si sa nu ii dau si zeama, deci ceva ceva tot stie ea :))) Voi ce mai faceti!

Alexia, pupam strumfita jucausa! Si felicitari pt Ta-ta

Anda, imi pare rau ca treceti prin asta! Trebuie sa existe o solutie si pentru voi. Asta e o a doua parere? Pupici manechinei! Pt fontanela si rahistism, afara la soare cat mai mult...

Andreea, nu stiu ce sa iti zic, decat rabdare si sanatate multa multa!! Emulsiile alea speciale nu ajuta?

Corry, cred ca e pe incercatelea ma gandesc... Ma bucur ca sunteti bine!!

Laura, te imbratisez eu si te pup!!!







Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Da, pe bune ca medicii astia sunt pusi pe capul nostru
Na, ca s-a trezist printesa!
Pup si multumesc pentru incurajari!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Ilida si Sara isi freaca piciorusele si cans sta pe burta le mai si balanseaza exact cum facem si noi cand stam burta la plaje eventual :) le balanseaza de sus in jos :)
Iar sosetele sunt inamicul nr. 1 ....le da jos pe toate! Eu le pun ea le da jos...si cand reuseste rade de numai poate singura!
Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji din asta! Exact ca si Andra si eu cred ca trebuie sa te bucuri de tot ce face Tudor pt ca atunci cand o sa fie bolnav ( sper sa nu fie deloc) o sa ai mai multe simptome decat frecatul picioarelor

Corry inseamna ca ai baieti mancaciosi!

Roberta nici eu nu am de gand sa inlocuiesc nicio masa de lapte seara ...eu ii dau la 5,6 primul bibe, apoi 9-10 fructe, 11-12 supa, si de la 3 incep cu lapte din 3 in 3 ore pana seara la 12 si intre bibe de lapte are si o masa cu linguirita de lapte cu cereale in jur de 6-7 .


A venit iarnaaaaa in toata regula...azi plecam cu Sara la socrii si maine dimi de la ei direct la Brasov. Sper sa nu facem prea mult pe drum!

fug la micul dejun :) ca s-a trezit mandra :)

Pupici pt toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Si Eliza si-a frecat piciorusele un timp aproape continuu! O prietena buna i-a zis ca e ca un greieras :)))

Doamne cata zapada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Anda, su eu as cere parerea unui al doilea medic
Amaia, eu stiu ca nu se da carne zilnic, ma rog, Evei nu-i dadeam zilnic, si am inceput cu carnea pe la 9 luni

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Asa stiam si eu ca nu se da zilnic...dar cum dadeai? Doua da, una ba? Sau cum?? Ca sunt in ceata, pe bune daca nu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Buna dimineata mamici si strumfici!

Noi abia acum ne punem la somn dar voiam sa va zic ceva, ca nu-mi iese din cap problema:
Am observat la Tudor ca isi freaca nonstop labutele picioarelor. Chiar si cand sta pe burta, si le ridica si le freaca. Sau cand ii facem baie, in cadita. Doar cand mananca este linistit (atunci da din cap)
Ai vostri fac asa? Sa ma ingrijorez, e vreun semn de vreo boala? Nu plange cand face asta cum se presupunea ca e la colici. Ce-o fi?
Pe internet nu am gasit explicatii, dar mie tot nu mi se pare in regula sa faca asa. Si nu stiu cum sa-l opresc. Mai ales ca la statul pe burta in loc sa fie preocupat sa isi ridice odata fundul s-o ia de-a busilea, el sta bleg si isi freaca la picioare


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Si Sofia si le freaca. Initial am zis ca or fi colici dar nu plange. Acum mai rad si spun ca are scaieti in sosete:) AAAA....si a mea, cand duce jucaria la gurita si roade de zor, isi misca o manuta din umar, ritmic asa...zici ca da din aripa. Initial m-am gandit tot asa ca o fi vreun semn de boala, doamne fereste, dar pe urma am realizat ca ea e de fapt foarte incantata si mandra si vrea sa faca si ea mai multe chestii odata (ca Napoleon), adica ...sa roada si sa dea din aripi!:)





Iar al meu, cand suge, imi da palme peste sani. Daca este f obosit, isi da pumni in cap, dar incerc sa-l prind de manuta fara sa-l enervez, ca are ceva forta

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Da, da, si dintr-astea face!!!!Exact! Mici si nervosi!:)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Buna dimineata mamici si strumfici!

Noi abia acum ne punem la somn dar voiam sa va zic ceva, ca nu-mi iese din cap problema:
Am observat la Tudor ca isi freaca nonstop labutele picioarelor. Chiar si cand sta pe burta, si le ridica si le freaca. Sau cand ii facem baie, in cadita. Doar cand mananca este linistit (atunci da din cap)
Ai vostri fac asa? Sa ma ingrijorez, e vreun semn de vreo boala? Nu plange cand face asta cum se presupunea ca e la colici. Ce-o fi?
Pe internet nu am gasit explicatii, dar mie tot nu mi se pare in regula sa faca asa. Si nu stiu cum sa-l opresc. Mai ales ca la statul pe burta in loc sa fie preocupat sa isi ridice odata fundul s-o ia de-a busilea, el sta bleg si isi freaca la picioare


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




:))))) ilida, NU, NU, te rog, n o lua pe urmele mele. barem tu nu ai motiv.eu mkr m am umflat de morfina in sarcina. dar tu???

si iustin isi freaca picioarele.:))) nu cand sta pe burta, dar cand sta pe spate, face chestia asta.

si da si mie mi se pare uneori ca sta bleg, cum funny ai zis tu.:))))

cu toate astea, uneori e apucat de o streche si face ce nu ma astept.chestii bune, evolutive. acu vrea numai in fund.

iar iustin nu sta cuminte cand papa. se zbuciuma in toate felurile, pana ajunge pe burta si eu dupa el cu biberonul sa nu l scap.

voi cum mai stati cu diversificarea, mananca ceva?

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Buna dimineata mamici si strumfici!

Noi abia acum ne punem la somn dar voiam sa va zic ceva, ca nu-mi iese din cap problema:
Am observat la Tudor ca isi freaca nonstop labutele picioarelor. Chiar si cand sta pe burta, si le ridica si le freaca. Sau cand ii facem baie, in cadita. Doar cand mananca este linistit (atunci da din cap)
Ai vostri fac asa? Sa ma ingrijorez, e vreun semn de vreo boala? Nu plange cand face asta cum se presupunea ca e la colici. Ce-o fi?
Pe internet nu am gasit explicatii, dar mie tot nu mi se pare in regula sa faca asa. Si nu stiu cum sa-l opresc. Mai ales ca la statul pe burta in loc sa fie preocupat sa isi ridice odata fundul s-o ia de-a busilea, el sta bleg si isi freaca la picioare


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Si Sofia si le freaca. Initial am zis ca or fi colici dar nu plange. Acum mai rad si spun ca are scaieti in sosete:) AAAA....si a mea, cand duce jucaria la gurita si roade de zor, isi misca o manuta din umar, ritmic asa...zici ca da din aripa. Initial m-am gandit tot asa ca o fi vreun semn de boala, doamne fereste, dar pe urma am realizat ca ea e de fapt foarte incantata si mandra si vrea sa faca si ea mai multe chestii odata (ca Napoleon), adica ...sa roada si sa dea din aripi!:)


Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


iarta-ma, dar ma prabusesc de ras...da din aripa?????

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Anda, su eu as cere parerea unui al doilea medic
Amaia, eu stiu ca nu se da carne zilnic, ma rog, Evei nu-i dadeam zilnic, si am inceput cu carnea pe la 9 luni



Asa stiam si eu ca nu se da zilnic...dar cum dadeai? Doua da, una ba? Sau cum?? Ca sunt in ceata, pe bune daca nu


Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998

de 2-3 ori pe saptamana la inceput, apoi de 2 ori pe saptamana si o data ou. Nici acum nu mananca zilnic carne

Mergi la inceput