Bv.hapy,Ileana,Lady,ursulet!Hai Yasmi,Annisia!(58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Scumpele mele, a ramas pe maine! Voi fi la spital pe la 07.30 dar mai este o operatie inaintea mea, deci nu stiu sa va spun cand va dau vesti. Sper ca pana la 11 sa fiou gata. In seara asta am o liniste anormala. Se pare ca totul e ok cu bebe si are in jur de 3.500kg. Dumnezeu nu o sa ma lase nici pe mine,sunt convinsa!Va imbratisez cu drag si promit sa revin curand.
Lady, am o vorba preferata si anume..."ti-am zis eu..."
Alina, Alice, va sun!

38+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

feeor, va tinem pumnii pentru maine si sigura va fi bine.oamne Doamne va avea grija de voi.
ce tot aveti cu fata sa-si calce camasile? eu le-am calcat de acu' 2 saptamani dar de lacat stau in bagaj .. oricum vor arata ca naiba .. asa ca .. Lady, du-te cum vrea muschiu tau si cum te simti bine!


in 37+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Danezza

Nuuuuuu, nu nasc maine, sara!Nasc joi-de ziua lui Ceausescu!!


Da'....voi stiti ca azi e Ziua Unirii?





38+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, asa te vreau! Linistita si senina ca nu rezolvi nimic daca te agiti. Vezi? Nici nu e mic bebe :) tin pumnii si te pup

Ghiulten si pe tine te pup si te astept cu vesti bune! Sunteti in efectiv complet? A venot si sotul acasa?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

am intrat sa incurajez fetele

eu nu ma pricep cu motate, dar

hai ileana!!!!!
hai happymummy!!!!!!

asteptam maine vesti de la voi, dar va asteptam sa va alaturati din nou odiseei.

felicitari lexi! totul e bine cand se termina cu bine. se pare ca a meritat drumul inapoi acasa.

lady...pt tine maine incurajarile.
alina, daca tu care ai experienta ti se pare greu cu alaptatul, noi ce sa mai zicem.
eu ieri i-am mai dat 40 ml de la mine, iar azi n-am mai avut nici macar 1 picatura. cred ca asta a fost tot. in fine, nu ma stresez. aptamilul sa traiasca!


Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Buna fetelor,

citesc constant comentariile voastre , la unele ma amuz teribil, ma ales povestioara cu inducerea travaliului, super tare mi s-a parut !!!Felicitari celor care ati nascut , sa fie sanatosi bebeii si voi la fel !!! lui Lady si celor care urmeaza sa nasca ,va doresc din tot sufletul multa bafta si nastere usoara ca un fulg , nu cred ca aveti de ce va teme sunt sigura ca o sa fie totul bine! Ursulet felicitari pt bebe !!! sa fie sanatos si mancacios !
dc vreti sa cititi o poveste reala si incurajatoare dar si frumoasa va dau un link http://www.desprecopii.com/info-id-234.htm
Mie mi s-a parut f draguta povestea , si e super mai ales pt cele ce aleg nasterea naturala.
Eu mai am , inca nu ma stresez desi si nu pot sa mint ca nu ma gandesc cum o fi dar mai am pana acolo, azi am facut cateva cumparaturi pt bagajul de la spital , mai am f putine de cumparat, am uitat ceva f important de la farmacie : supozitoarele cu glicerina , am auzit ca e posibil sa am nevoie( e pt constipatie); si ar mai fi ceva f important : trusa de epidurala , dar Dr a zis ca sa mai astept si sa nu o cumpar , pt ca la urmatoarea consultatie vom vorbi mai mult despre asta , oare n-o fi sigur dc sa fie naturala nasterea, nu stiu, vad eu pe 31 ian ce spune....
In rest ce sa va zic, am observat ca sunteti f unite aici pe forum si mi se pare super treaba asta, pt ca asa se depasesc cat de cat emotiile dinainte si ajuta si psihicul f mult, eu nu va cunosc asa bine , insa ma ajuta sa citesc ceea ce scrieti, chiar dc nu iau parte la multe dintre discutii.
Vroiam sa va-ntreb ceva ... cele care stiti, am auzit ceva de genul ca dupa nastere gtrebuie ca mama bebelului sa mearga la biserica "sa citeasca apa " , mi-a zis si mie o mamica , apoi acea apa sfintita se bea, nu stiu ce fel de ritualuri babesti or mai fi si astea ... voi stiti ceva de asa ceva?
si inca o intrebare , sper sa nu va stresez, cate camasi de noapte va luati la voi? eu ma gandeam ca 2 ar fi de ajuns si o1 bucata pijama + sosete si chiloti :D

va si va urez o seara placuta si somn cat mai usor !!!

Ane cu Maria Evelina in 36 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

ane - eu l-am intrebat pe preotul meu daca se face vreo rugaciune imediat dupa nastere si a spus ca de obicei vine preotul de la spital si face aceasta rugaciune. daca nu, la 8 zile ar trebui sa-l anunt ca nu mi s-a facut respectiva rugaciune. fetele care au nascut ar trebui sa stie mai bine.

37+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

eu mi-am pregatit 4 camasi
1 pt nastere (nu e de-aia de alaptat) inca una gen rochie de-aia de plaja cu o girafa plus 2 camasi pt alaptat.
mai bine sa fie decat sa caut atunci

in 37+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ane, eu am intrebat la biserica si mi s-a spus ca in a saptea zi de la nastere fie vine sotul sau cineva din familie cu o sticla de apa la biserica, fie chemam preotul acasa ca sa ne citeasca si noua si copiilor, dupa care putem iesi din casa. Ce se face cu apa dupa aceea nu am intrebat, dar asteptam indicatii de la preot. Apoi la 40 de zile se mai citeste odata.
Alice, am o stare nefiresc de buna si ca sa ma fac credibila iti fac o marturisire: l-am vazut pe dr. care va fi mana a doua si am simtit o frustrare maxima ca va trebui sa stau goala asa cum arat acum in fata unui asa barbat bine... Nu dati, am facut gluma si cu sotul, e doar o gluma!

38+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Danezza, aia cu girafa e cea mai importanta! Neaparat sa nu o uiti! Aveam si eu una cu tigru, dar e prea fioroasa...girafa e ok!

38+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput