FIV ovocite donate (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

buna, fetelor si va multumesc din suflet pentru incurajari. Zilele astea am fost cam naucita de ce am aflat si nu am mai avut stare sa scriu si pe net; dar v-am citit in fiecare zi. Eu am inceput o serie de analize, sa vedem care e treaba. MAine dimineata merg la Institutul Parhon sa fac puncti+biopsie, sa vedem care e treaba cu porcaria pe care am gasit-o. Dar, incerc sa fiu optimista.
In legatura cu Brno, am vb cu medicul care se ocupa de mine si i-am explicat situatia si ce investigatii mai trebuie sa fac. Mi-a spus ca in cazul unor probleme care justifica amanarea, nici nu se pune problema sa pierd embrionii si nici nu e nevoie sa platesc nimic. Foarte de treaba nenea doctorul. Mi-a raspuns la mail in mai putin de 10 minute.
Acum, dupa toate datele preliminare, s-ar parea ca nu e mare nenorocire nodulul meu (am facut elastografie si arata bine) si, poate, am norocul sa nu trebuiasca sa aman procedura de la Brno.
Dragile mele, suteti tare de treaba cum va insufletiti voi sa incurajati pe toata lumea. Multumesc frumos si sa va dea Dumnezeu numai bine.
Apalina, draga mea, eu astept de la tine 2 batai de inimioare.
Va pup si va dores o noapte cat mai linistita si cu vise frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

apalina, alina_alba, looana, help fetele!

Am facut luni dipherelinul ala, luni toata ziua nu am avut nimic,mi-a fost bine, insa aseara nu am putut sa dorm, simteam cum sufletul parca imi era in gura, eram ca un balon, parca ochii imi ieseau din orbite! nu ma puteam linisti in nici un fel, m-am intors pe toate partile posibile, nimic insa. M-am dat jos din pat si mi-am luat motanul sa ma calmeze. A inceput sa toarca imperceptibil,a reusit sa ma induioseze si astfel m-am linistit cat de cat. Era unu noaptea, cascam de zor dar cand ma asezam sa dorm ma lua o stare de rau. Or fi bufeuri, nu stiu ca n-am mai avut niciodata.
A mai avut careva dintre voi asemenea stari? ce sa fac? sa zapacesc iar doctorul.

Am luat acid folic, aspenter si am baut ceai de cretisoara, de sunatoare si de chimen.Asta inainte.Or fi avut si astea estrogeni.
nu stiu, nu ma pricep, m-am uitat peste prospectul medicamentului si Am vazut ca sunt trecute multe reactii adverse.
Ma gandesc deja ce groaza la urmatoarea noapte! ati avut astfel de probleme vreuna?

roadetot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Buna dimineata,

Va multumesc din suflet pentru informatiile pe care mi le-ati dat.
Sper, ai PM!



Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Roadetot si eu am avut un pic de balonare luni dupa ce mi-la facut inctabilul asta, un pic balonata si niste intepaturi am avut.... Dar mi-au tecut dupa o zi, doua.Legat de ceaiuru nu stiu daca sunatoarea contine estrogeni.Ia numai cretisoara si eu am dar inca nu am inceput sa iau ,lipsa de timp pt sa ma ocup de mine.Eu iau magneziu,femibiom metafolic(ala cu B uri) acid folic si aspirina prorect.
Va las trebuie sa merg in oras ....mai intru pe aici. Va doresc o zi buna la toate fetele.pupici

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...am intrat si eu sa va salut!

roadetot, nasoala reactia asta a ta de sufocare, sper ca azi sa te simti mai bine...cine stie ce reactie adversa ai facut de la vreo combinatie...daca nu te lasa nici in seara asta sa dormi, ar fi bine sa apelezi la un medic!

pup toate fetele, o zi buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

Buna fetele, revin si eu dupa o pauza de o saptamana si dupa ce am intrat v-am citit repede sa vad ce a facut APALINA. APALINA draga acum m-am linistit si asteptam vestile de beta super bune adica gemeni
LOOANA urmezi tu...mult mult noroc asteptam vesti din ce in ce mai bine.
ALINA mai bine ca ai descoperit acum, stiu ca totate am dorii sa fim gravidute cat mai repede dar am invatat ceva in toti acesti ani decand incerc, mai bine calm si rabdare decat facut totul la repezeala si sa vina deziluzia la sfarsit...mai bine descopera tot ce cum si in cefel decat sa plingi dupa.
BLUMOON am vazut ca si tu esti in Italia, in ce oras esti daca nu e un secret, eu locuiesc in Asti in Piemonte.
MAMI-LAURA am citit de necazul tau si sincer i-mi pare rau nu stiu daca nu e prea tarziu nu ma pricep dar acum nu se poate face un cerclaj??? cum am zis nu ma pricep, oricum multa sanatate la amandoi adica tie si la
Va fetelor si mi-ati lipsit enorm de mult in acest timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella43

Buna fetele, revin si eu dupa o pauza de o saptamana si dupa ce am intrat v-am citit repede sa vad ce a facut APALINA. APALINA draga acum m-am linistit si asteptam vestile de beta super bune adica gemeni
LOOANA urmezi tu...mult mult noroc asteptam vesti din ce in ce mai bine.
ALINA mai bine ca ai descoperit acum, stiu ca totate am dorii sa fim gravidute cat mai repede dar am invatat ceva in toti acesti ani decand incerc, mai bine calm si rabdare decat facut totul la repezeala si sa vina deziluzia la sfarsit...mai bine descopera tot ce cum si in cefel decat sa plingi dupa.
BLUMOON am vazut ca si tu esti in Italia, in ce oras esti daca nu e un secret, eu locuiesc in Asti in Piemonte.
MAMI-LAURA am citit de necazul tau si sincer i-mi pare rau nu stiu daca nu e prea tarziu nu ma pricep dar acum nu se poate face un cerclaj??? cum am zis nu ma pricep, oricum multa sanatate la amandoi adica tie si la
Va fetelor si mi-ati lipsit enorm de mult in acest timp



Buna Ella imi pare bine de cunostiinta.Eu stau la Siena,Toscana.
Sper sa ne putem consulta de acum incolo tinand cont ca suntem aici in Italia.
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Fetelor, va pup.
Roadetot, din pacate eu nu sunt in masura sa iti dau sfaturi in legatura cu problema ta, eu am cu totul alt tratament... Dar, parerea mea e ca orice se intampla si nu ti se pare ok, sa intrebi medicul, ca, pana la urma urmei e vorba de sanatatea si banii nostri. Fara nici o rusine.
Ella, mersi mult pentru incurajari.
Apalina, cum te simti? Asteptam beta imensa
Mami Laura, sa ne dai de veste ca sunteti ok.
Fetelor, sa imi tineti pumnii pe maine, ca o sa am rezultatele de la punctie, sa vedem taiem sau nu taiem...
Va pup si va doresc o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna fetelor,
vin si eu dupa niste zile infernale .. bine ca au trecut. Am reusit sa va citesc azi mai pe fuga

Alina_alba imi pare tare rau pentru ce s-a gasit la control, dar poate nu e chiar asa de grav. Fii increzatoare si Doamne ajuta pe maine sa primesti vesti bune

Looana dipherelin-ul trebuie facut la o anumita ora? Tu l- ai facut in sau in alta parte?

Apalina bine ca ai ajuns cu bine acasuca, de acum relax. Cand mai ai chef mai zi-ne ceva despre Brno, pe unde ai mancat, pe unde te- ai plimbat...ponturi din astea ca sa ne descurcam mai bine cand mergem.

Mami-vreau esti in rugaciunile mele .
Adipapazi daca esti buna si vorbesti mai des cu mami_vreau, te rog mai da-ne vesti despre starea ei. Banuiesc ca e cam greu cu internetul in spital si nu va putea sa ne scrie ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Irilac nu trebuie facut la o anumita ora ci in decursul zilei....mie dr gineocolog mi-a facut-o in burta,il intrebasem si eu daca nu trebuie in muschi.El mia zis ca in burta e cel mai bine.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput