Buburuze- LMA buburuze de 24-31 ianuarie! (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dolores m ai imbolnavit cu casele "tale"....
offf, arata superb...si mie imi plac spatiile deschise la verdeata, la liniste, casele cu terase mari, cu sezlong sa stau tolanita si sa beau o cafea, sa simt miros de brad....vise de noapte taica...dar ma fac io mare




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI GRUIA PENTRU IERI!!!

LA MULTI ANI ADELINE FIENKE!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, Adeline!


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Salutare la mamici!
Nu ne-am mai auzit de ceva vreme, si nici nu-s la zi cu cititul; am citit doar cap asta, nu prea stiu care-s subiectele zilei, am vazut doar casutele lui doloress.

Doloress, imi aduci aminte de perioada cand ne cuatam noi case; doamne cat tp mai stateam pe net si cate case am mai vazut pana ne-am hotarat. da ma uitam la preturile alora postate de tine, si nu stiu daca mi se pare mie sau piata imobiliara e mai friendly acum...

La multi ani Adeline


La multi ani, Sara, scuze de intarziere!!!


nu stiu daca am mai ratat vreun sarbatorit zilele astea.

la capitolul ce mai facem - mai nimic in afara de job si sophia.
a..ba da. am vazut 3 filme sapt trecuta.
-the Ides of March
-One Day
-HappyThankYouMorePlease

Mi-a placut mult al doilea. am plans de numa; si tot dadeam rewind pe fazele mai lacrimogene.

Si m-am apucat de citit Blink. Recomand. f interesanta si controversata. E despre puterea intuitiei, si cum uneori, deciziile bazate pe intuitie sunt mai bune decat cele luate dupa un lung proces de analiza.

alte noutati - s-ar putea sa vina sor-mea in vizita in mai; abia astept sa-mi dea raspuns final, si pozitiv sa fie. asa ca planuiesc vacanta in mai si fac deja trasee pe unde sa-i duc.

v-am pupat in gasca si o saptamana buna in continuare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata! Prima? Dau muulta , cu lapte, cu scortisoara, cu rom... Cum doreste fiecare!

Doloress, frumoasa si casa asta, dar prima, intr-adevar, cu curtea aia... Stiu ce zici despre vegetatia aia de casa, cu copaci batrani, un pic salbatica, asa. Mi-ar fi placut mult sa stau la casa si sa am si o livada si o gradina cu rasaduri. Dar na, asta e vis numa' de noapte, ziua nu-mi permit.
Fragrant, ce bine ca mai treci pe aici! Eu sunt o ignoranta, habar nu am nici de filmele alea nici de carte. Dar promit sa rezolv asta!
Multumesc, fetelor, de incurajari, gandurile voastre bune se vor materializa si ne vom gasi si noi un loc frumos unde sa locuim!
Pup comoarele!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la mine
andutzo toarna mama cafea

ce vreme fratica, ce viscol afara de n ai da un caine pe usa
si eu n am paine, dar nu i bai framant repede una ca mai am drojdie

plozii mei s au scarbit de fructe, asa ca rod covrigi, de maine trecem pe pita cu unt ca nu mai tine fenta si carcaval
azi spanac cu ou si smantana
mai vedem ce o mai fi
pupici si multi ani sarbatoritilor de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Si aici ninge tare si asa imi place... In sfarsit e iarna!


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Andutza,multumim de cafei!buna la ora asta!

Doloress,a 2-a imi placeeeeeeeeeeeeee interiorul,la prima era curtea!poate pana la urma gasiti una sa le aiba pe amandoua.Compromisuri da,facem,trebuie!Insa sunt sigura ca vei gasi una care sa le aibe pe amandoua!Tin pumnii!

Si io visez la o casuta cu o livada si gradina mareeeee.am niste veri care stau la casa,si au ultima casa dintr-un satuc.au o livada cu tot ce trebuie:nuc,meri,peri,pruni,aveau de toate acolo,mooamaaa era lumea mea cand mergeam acolo la joaca cu ei,in apropiere era si padurea,f.frumos acolo......am niste amintiri super!dar nu era canalizare,apa curenta.....na,nu le poti avea pe toate.....aici in ro.ufff visez si eu cu ochii deschisi..........

o zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi, intram cam rarut din lipsa de timp...
LA MULTI ANI ADELINE SI LA TOATE BUBURUZELE CARE AU FACUT UN ANISOR IN ULTIMILE ZILE ;
venim si noi cu vesti proaspete, asadar vom avea un BAIETEL, noi ne doream tot fetita dar daca a iesit baietel nu ne dorim decat sa fie sanatos; ii spuneam ieri in masina sotului, ca acum trebuie sa am mare grija de cum arat ca cine stie ce nora o sa am si trebuie sa fiu la inaltime ;
am si eu o intrebare, la cine isi mai aminteste, cat trebuie sa fie translucenta nucala? noua ne-a isit 1,8 mm si nu mai stiu daca este ok (dosarul cu ecografiile lu Sofi l-am pus atat de bine, incat nu il mai gasesc);
revin mai tarziu...

Roxana mami de Maria-Sofia si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ocsanica, felicitari pentru caruciorul albastru! Lasa, vei fi mamica experimentata, si cu fetita si cu baietel, vei avea si ginere si nora si vei fi o soacra implinita!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput