Pufi de 2010 (59) - La multi ani Mara !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

I s-a cantat la centru La multi ani Arianei, ca joi nu avem activitati, imi venea sa plang (adica si aveam lacrimi in ochi) , niste lacrimi de fericire si de mandrie


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

salutare fetelor! sunt si eu prin zona...am atatea sa spun dar decat sa scriu din amintiri si sa omit pe cineva mai bine o las balta...no offence!...

se apropie si ziua lui David....dar noi o sa avem pizza party...deci m-am scos







din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

I s-a cantat la centru La multi ani Arianei, ca joi nu avem activitati, imi venea sa plang (adica si aveam lacrimi in ochi) , niste lacrimi de fericire si de mandrie


Simply,mami de fetita frumusica




Va pupam cu mult drag!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

I s-a cantat la centru La multi ani Arianei, ca joi nu avem activitati, imi venea sa plang (adica si aveam lacrimi in ochi) , niste lacrimi de fericire si de mandrie


Simply,mami de fetita frumusica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

salutare fetelor! sunt si eu prin zona...am atatea sa spun dar decat sa scriu din amintiri si sa omit pe cineva mai bine o las balta...no offence!...

se apropie si ziua lui David....dar noi o sa avem pizza party...deci m-am scos







din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Lasa raspunsurile din amintiri si povesteste-ne despre voi, ce face cretulinul?
Mie imi place tare mult sa citesc despre pufi, despre cum evolueaza, ce nazbatii fac.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna!

Hai sa va arat tortul lui Alex sa ne laudam putin http://luminish-s-cakes.blogspot.com/ si sa va zic ce am patit ieri.
La 18.00 trebuia sa fiu la locul de joaca si pe la 17.00 ma suna dl meu sa imi spuna ca nu ajunge ca i s-a rasturnat o masina si trebuie sa vada ce s-a intamplat si ce se poate rezolva. Am zis, na, se mai intampla....
Plec catre locul de joaca si .....ma loveste unul din spate. Fara probleme mari aparent desi masina lui arata destul de rau. Asa ca am stat cu dl la parlamentari ca nu voia sa imi dea RCA-ul si am ajuns la petrecere dupa invitati. Tot timpul eu pe tel cu sotul si cu invitatii care ajungeau acolo si nu ne gaseau.
A fost...di vis, cum spune stiu eu cine!

Pt ca am intarziat am porelungit petrecerea cu inca o ora asa ca extra bani si la sala si la clown. Dor copilului i-a placut, invitatilor la fel si asta este cel mai important.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Si din amuntiri:

Dece, BF a fost ceva in atmosfera ieri ca am mai vorbit si cu altii si se para ca a fost ziua intamplarilor nefaste. BF poti sa dai cu tinctura de propolis la deget.

Dece de la cine crezi ca m-am inspirat cu crema de iaurt cu fructe de padure? Am salivat instant cand ai sppus de el

Tomaca eu am luat din farmacie cu prod homeopate Chamomilla si Cafeea si ii dadeam cum mi-a zis la farmacie sefa cu studii in homeopatie: 5 - 6 granule/zi dar altenativ; dimi cafeea si la pranz chamomilla. Nu stiu cat la ajutat, dar rau nu i-a facut. Noi am trecut relativ usor peste durerile de dinti, ca toanele am crezut ca sunt o etapa in dezv lui.

Ana, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.

Ruxita, sper sa treaca repede otita. Bine ca ai aflat rapid ca este foarte pacatoasa. Si eu ii dau ceva similar lui Alex, doar ca nu sunt 2 feluri. Daca mic dejunul este mai consistent ii dau cirba la parnz, daca nu ii dau felul 2, la 18.00 ii dau iaurt iar la 20.00 o cina usoara gen gris, paste, legume fierte cu gratar etc.

Nu cred ca am raspuns la tot, asa ca scuze pt fetele omise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Buna!

Hai sa va arat tortul lui Alex sa ne laudam putin http://luminish-s-cakes.blogspot.com/ si sa va zic ce am patit ieri.
La 18.00 trebuia sa fiu la locul de joaca si pe la 17.00 ma suna dl meu sa imi spuna ca nu ajunge ca i s-a rasturnat o masina si trebuie sa vada ce s-a intamplat si ce se poate rezolva. Am zis, na, se mai intampla....
Plec catre locul de joaca si .....ma loveste unul din spate. Fara probleme mari aparent desi masina lui arata destul de rau. Asa ca am stat cu dl la parlamentari ca nu voia sa imi dea RCA-ul si am ajuns la petrecere dupa invitati. Tot timpul eu pe tel cu sotul si cu invitatii care ajungeau acolo si nu ne gaseau.
A fost...di vis, cum spune stiu eu cine!

Pt ca am intarziat am porelungit petrecerea cu inca o ora asa ca extra bani si la sala si la clown. Dor copilului i-a placut, invitatilor la fel si asta este cel mai important.





Clar e ceva in aer! Toata lumea are probleme cu masina.
Bine ca petrecerea a fost reusita, dupa asta intro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Si din amuntiri:

Tomaca eu am luat din farmacie cu prod homeopate Chamomilla si Cafeea si ii dadeam cum mi-a zis la farmacie sefa cu studii in homeopatie: 5 - 6 granule/zi dar altenativ; dimi cafeea si la pranz chamomilla. Nu stiu cat la ajutat, dar rau nu i-a facut. Noi am trecut relativ usor peste durerile de dinti, ca toanele am crezut ca sunt o etapa in dezv lui.



In seara asta iau camilia. Mi se pare complicat cu atatea granule (nu stiu daca le mai memoreaza si pe astea bona), dar e de stiut. Doar ca unde gasesc farmacista cu astfel de studii. Ca pe unde am intrebat nu auzisera de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Am si eu o intrebare: stie cineva sa imi spuna care sunt obiceiurile la Bucuresti cand se rupe turta? Pe 01 martie finuta mea face un an si pe 25 feb ii rupe turta si vreau stiu cum se procedeaza acolo.
Merci

Hai sa va mai zic de puiul meu...
Aseara cand am ajuns acasa si-a luat cadourile si a inceput sa le deschida si cand nu a putut mi-a zis : "dide ogg" adk deschide, te rog. M-a topit
I-a placut la ziua lui, i-a placut tortul si ca s-a cantat "anniiii", a baut "panie" si a dat "occc". A recunoscut copiii in poze, le-a spus pe nume. Deja a inceput sa faca propozitii simple, gen: "oame Ale banda" - ii e foame lui Alex de branza, "dete mami, ogg", "inoo, mama, inoo", " nu ude" - nu aude, in masina, daca vede ca se baga cineva in fata nostra striga "neneeee", zice "nu...pot", nu...vei sau nu...eau. Azi a mancat singur copanel cu paste si branza si apoi tort fara sa dea pe el.
L-am masurat si cantarit: are 82 cm si 11,400 kg .

Am reusit sa recoltez kk azi si am dus la laborator si m-am mai linistit ca mi-au spus de acolo ca daca avea oxiuri ii vedeam si avea ceva simptome. Totusi ii dau dimineata "bulila" adk feliute de usturoi pe care le mesteca si apoi le inghite cu putina apa.

Cam atat de la noi deocamdata.
Va pup si sa aveti o seara placuta.

Mergi la inceput