Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

faza misto Irinuk e ca Ursuletzul e sotul lidiei-LPARPALA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

ailed, incearca sfecla coapta la cuptor si nu simpla, ci in combinatii cu alte legume..eu numai asa ii dau, ca simpla mi se pare prea parfumata mie la steamer nu-mi place cum iese, [arca e prea gust de fiert..nu stiu de ce, dar mi se pare ca-i schimba gustul ei bun , la cuptor mi se pare cea mai reusita



o coci in coaja, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, spalata si in coaja..si din ce ramane, bagati o salata pt voi cu ulei de masline si hrean..deja salivez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

ailed, incearca sfecla coapta la cuptor si nu simpla, ci in combinatii cu alte legume..eu numai asa ii dau, ca simpla mi se pare prea parfumata mie la steamer nu-mi place cum iese, [arca e prea gust de fiert..nu stiu de ce, dar mi se pare ca-i schimba gustul ei bun , la cuptor mi se pare cea mai reusita

mami de 2 prichindei

o coci in coaja, nu?




da, spalata si in coaja..si din ce ramane, bagati o salata pt voi cu ulei de masline si hrean..deja salivez

mami de 2 prichindei

vrei sa zici pt mine, ca soatza nu serveste asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetelor,

Sunt cam rarut pe aici caci am sotul in concediu si ne pregatim de munte..Da,munte pe vremea asta..aici ninge si de maine se anunta si viscole si alea,alea...Sper sa putem iesi pe afara cu David,dar eu stiu...

Legat de mot,David face 1 anisor de Pati,deci clar nu pot face atunci ceva..Nu vreau sa amestec motul cu marea sarbatoare..Ar mai fi o idee sa il facem pe 1 mai de ziua sotului..Face si el 30 de ani...Dar nu imi fac planuri pt ca noi suntem in coada de peste cu operatia,asa ca astept sa vedem mai intai ce ne zice nenea doctoru'..

Va pup si va doresc o saptamana frumoasa!!!
Ne "auzim" saptamana viitoare..

Sper sa am cateva zile frumoase,cu bulgareala si schimbat de atmosfera!!!Chiar daca in concediu cu copilul este ca si acasa ma consolez ca suntem 15 familii toti cu bebelusi...Bine unii sunt si mai marisori la cativa anisori...



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sunt franta...dar am intrat sa va spun noapte buna.....
inca nu sunt obisnuita cu statul la casa in special noaptea....uffffffff...sper sa ma obisnuiesc mai rpd...

va pupik


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nb si de la noi, incerc sa o adorm pe Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Morning!

Nu am nimic important/interesant de transmis, doar voiam sa semnez condica si sa imi beau cafeluta

Afara ploua mocaneste si eu/noi stam in casa azi poate iese soarele mai tarziu , cine stie ...

UrsuletulPuf eu cred ca mai degraba schimbi cele 2 soacre din ro pe asta englezoaica, iesi in avantaj , dar sa stii ca m-am gandit mai bine si nu o dau, o tin numai pentru mine

O zi frumoasa va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Noapte buna si de la mine, nu mai zic decat ca sunt moarta de foame. Sper sa pot adormi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

nu stiam cine e Ursuletul. Am citit ca intra si sotul ei, dar credeam ca de pe acelasi ID.

Delia mi-am luat o rochie verde de la Peek&Cloppenburg, o rochie roz de la Zara si pantofi argintii Zara. Nu stiu ce a fost cu mine de m-am "colorat" asa, ca eu de obicei ma imbrac in culori sobre.

Ma pregatesc pentru turta. Noi am rezervat restaurantul pentru 7 aprilie. Avem dezlegare la peste , dar cred ca vom face si porcul si puiul tot peste
Noi am zis ca de data asta sa facem petrecerea mai restransa, dar tot se vor strange vreo 80 pers. Oricum e putin fata de nunta- 500, botez- 250.

Eu i-am dat Dariei sfecla si fiarta si la steamer. Combinata cu cartof, morcov si carnita. A acceptat-o doar taiata feliute, din manuta. Dar nu prea mult, ca altfel cum sa ramanem manechine

Vad ca ea prefera autodiversificarea. Deci eu nu mai pasez nimic i le dau sa le manance singura. Rezultatul: mancare peste tot, inclusiv in parul ei, uneori si in al meu. Mai intra cate ceva si in stomacel, dar nu stiu cat, ca nu pot cantari.

Ma simt atat de ineficienta, inutila, ca un robotel defect. Eu strang, ea imprastie in urma mea. Eu frec podele, ea arunca cu mancare, "deseneaza" cu biscuitii pe parchet etc. Sotul inca nu a ajuns acasa si credeam ca o sa ma laud si eu cu curatenia pe care am facut-o, dar daca a intarziat, nu mai am ce sa-i arat

Astazi am vazut un punctulet mic alb in gurita, in stanga jos. sa fie dintisor? La ea nu vad nicio schimbare. Iar gingia nu e rosie. O fi fost saliva si mi s-a parut mie? Vreau si eu sa vad macar un dintisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

irinuk eu ii dau tipei care vine la curatenie 1 milion. a venit de 2 ori pana acum. prima data a facut o curatenie de sincer, 1 mil mi se parea putin. a frecat absolut tot, a mutat toata mobila din casa, a facut curatenie generala ce sa mai zic. azi am rugat-o sa faca de intretinere, ca nu mai era cazul sa mute mobila si sa calce o gramada de haine pe care le aveam. sotului chiar i-a apretat camasile, e super! geamuri inca nu am rugat-o sa spele pentru ca nu e cazul dar o sa le tot faca prin rotatie. planul este 1 data pe luna curatenie generala, in rest intretinere.

eu ma uit cat de tare ninge afara maine dupamasa il als pe luca la mama si fugim la munte, de abia astept sa ajung pe partie

va, noapte buna!

Mergi la inceput