Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

http://www.revistafelicia.ro/articol_1010628/tort_cu_crema_mascarpone_i_krantz.html... miki, ia uiteee!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


aha..dar parca reteta noastra nu era cu mascarpone..trebuie sa-l incerc si pe asta, ca si asa tot bate apropouri soata sa-l mai fac
dar al tau pana la urma ce soarta a avut? s-a bucurat cineva de el ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Ioana are un singur somn la pranz de 2- maxim 3 ore.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







si a mea cred ca trece la un somn, de cateva zile numai asa vrea sa doarma, un somn zdravan la pranz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Off... citesc, citesc si nu va mai prind din urma!

Bineinteles in weekend am fost la buni. Sambata ne-am intors in Bucuresti, ca ne-am dus la ziua unui prieten si nu ne-am mai intors la buni, am ramas acasa (era polei pe jos si nu am vrut sa conduc eu 50km in conditiile astea). Deci a fost prima noapte cand am dormit fara copil in aceeasi casa Pt Daria a fost ok, nu a plans dupa noi, s-a descurcat buni foarte bine. Pt noi nu a fost prea ok. O tot cautam in pat amandoi

Ieri am fost la cosmetica, am rugat o verisoara sa vina sa stea cu Dari cat am fost eu plecata.
Azi am trebaluit: spalat, aspirator, mop, praf, curatenie la incaltaminte. Toata treaba mi-a luat cam 3 ore de munca in continuu. Daria a stat cu o matusa care a venit la noi.

De aceea sunt in urma cu cititul. Am fost la shopping (rochii, pantofi pt mine) si am cam terminat banii si nu m-am indurat sa dau 1 mil fetelor la curatenie, asa ca am pus osul la treaba. Voi cat dati la curatenie pt lucrurile obisnuite? La mine veneau 2 fete si in 2 ore terminau. Dar nu stergeau geamurile, nu strangeau haine etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ailed, incearca sfecla coapta la cuptor si nu simpla, ci in combinatii cu alte legume..eu numai asa ii dau, ca simpla mi se pare prea parfumata mie la steamer nu-mi place cum iese, [arca e prea gust de fiert..nu stiu de ce, dar mi se pare ca-i schimba gustul ei bun , la cuptor mi se pare cea mai reusita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

http://www.revistafelicia.ro/articol_1010628/tort_cu_crema_mascarpone_i_krantz.html... miki, ia uiteee!




aha..dar parca reteta noastra nu era cu mascarpone..trebuie sa-l incerc si pe asta, ca si asa tot bate apropouri soata sa-l mai fac
dar al tau pana la urma ce soarta a avut? s-a bucurat cineva de el ?

mami de 2 prichindei

a fost succes total

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

ailed, incearca sfecla coapta la cuptor si nu simpla, ci in combinatii cu alte legume..eu numai asa ii dau, ca simpla mi se pare prea parfumata mie la steamer nu-mi place cum iese, [arca e prea gust de fiert..nu stiu de ce, dar mi se pare ca-i schimba gustul ei bun , la cuptor mi se pare cea mai reusita

mami de 2 prichindei

o coci in coaja, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ally, esti o draguta ca de obicei o sa-l las in pace, ai dreptate, se plictisesc repede , mai ales ca face acelasi program zilnic..s[er sa terminam cu bine, mai avem cred vreo 2-3 saptamani de tras zilnic..dupa care ghetute si orteze noaptea si kineto mai rar, doar 1-2 ori pe saptamana..
am dat faliment cu ghetele lui, vreo 3 mil plus ortezele vreo 6 mil..daca nu-si fac treaba nu stiu ce le fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Off... citesc, citesc si nu va mai prind din urma!

Bineinteles in weekend am fost la buni. Sambata ne-am intors in Bucuresti, ca ne-am dus la ziua unui prieten si nu ne-am mai intors la buni, am ramas acasa (era polei pe jos si nu am vrut sa conduc eu 50km in conditiile astea). Deci a fost prima noapte cand am dormit fara copil in aceeasi casa Pt Daria a fost ok, nu a plans dupa noi, s-a descurcat buni foarte bine. Pt noi nu a fost prea ok. O tot cautam in pat amandoi

Ieri am fost la cosmetica, am rugat o verisoara sa vina sa stea cu Dari cat am fost eu plecata.
Azi am trebaluit: spalat, aspirator, mop, praf, curatenie la incaltaminte. Toata treaba mi-a luat cam 3 ore de munca in continuu. Daria a stat cu o matusa care a venit la noi.

De aceea sunt in urma cu cititul. Am fost la shopping (rochii, pantofi pt mine) si am cam terminat banii si nu m-am indurat sa dau 1 mil fetelor la curatenie, asa ca am pus osul la treaba. Voi cat dati la curatenie pt lucrurile obisnuite? La mine veneau 2 fete si in 2 ore terminau. Dar nu stergeau geamurile, nu strangeau haine etc.


Mami fericita deDaria (8.04.2011)


misto ca sta cu altcineva cat esti tu in casa..., Andra daca ma vede vrea la mine, nici cu ta-su nu vrea
si ce ti-ai luat? de unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

In primul rand, Ailed, sorry ca nu ti-am vazut pm.
Dar am vazut ca ai primit reteta de banana bread, ma bucur ca la tine a fost apreciata (chiar asa fara unt).

Am vazut ca avem membre noi: UrsuletulPuf si Bluenight. Bine ati venit!

Lavi, va doresc sa petreceti momente minunate in noua voastra casa si sa devina repede caminul vostru (stii tu, "home sweet home")!

Somleac, mai primesti felicitari de ziua ta si cu intarziere? La multi ani!!!

Mergi la inceput