Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

S-a trezit Duracell dupa doar 45 minute de somn.

Scrish, nici noi nu stim unde v.om face petrecerea lui Eduard. Poate la restaurant pentru ca acasa o sa fie tambalau mare...Este bine ca inca mai avem timp sa punem totul la punct. Eu ieri ma uitam la torturi pentru mot si am gasit blog-ul uni doamne care face neste torturi senzationale, perfecte as zice. Dar, este din Bucuresti(deci avantajul vostru) si slabe sanse sa bat drumul Constanta -Bucuresti pentru un tort. Cu siguranta o sa gasesc si la C-ta sa imi fac un tort frumos si vesel, trebuie doar sa caut ca sunt fffff multe cofetarii dar,nu toate tind spre perfectiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ally picjoke.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetele, mi-a venit cm

Astazi a papat I piure de morcov si ardei fierti in lapte...a ras 200

Eu sfecla o prepar la steamer si o combin cu cartof, ardei si un morcovel.Ii place mult. Acum am observat ca taiata feliute subtiri ii place si mai mult.
Avem pe drum si dintele nr 4...se vede un pct alb si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Fetele, mi-a venit cm

Astazi a papat I piure de morcov si ardei fierti in lapte...a ras 200

Eu sfecla o prepar la steamer si o combin cu cartof, ardei si un morcovel.Ii place mult. Acum am observat ca taiata feliute subtiri ii place si mai mult.
Avem pe drum si dintele nr 4...se vede un pct alb si nu numai

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






eu i-am dat-o simpla cu ou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ioana are un singur somn la pranz de 2- maxim 3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui catank

Fetele, mi-a venit cm

Astazi a papat I piure de morcov si ardei fierti in lapte...a ras 200

Eu sfecla o prepar la steamer si o combin cu cartof, ardei si un morcovel.Ii place mult. Acum am observat ca taiata feliute subtiri ii place si mai mult.
Avem pe drum si dintele nr 4...se vede un pct alb si nu numai



eu i-am dat-o simpla cu ou

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

sa nu renunti, ...inearca si alte combinatii sau taiata felii subtiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Ailed daca papa Andra cu voi la masa de ce te mai chinui sa-i faci papica? E foarte bine ca poti adapta din meniul familiei si vad ca are o pofta muuult mai mare de mancare cand mancati toti! Si L mai papa cu noi, dar nu vrea mereu, uneori doar se mozoleste rau de tot pe fata/haine si imprastie mancarea peste tot si tot mai cere sa-i dau...

Ioana eu i-am facut sfecla rosie fiarta cu cartof, praz, 2 catei de usturoi si am blenduit doar sfecla si cartoful cu un galbenus de ou si 2 lingurite de smantana; uneori ii dau doar sfecla cu cartof si cu smantana, fara ou (cu carne sau ficat nu iese prea bine combinatia )

Strumphy si pe mine m-a muscat L de vreo 3 ori de sfarc si apoi radea miseleste, iar eu am crezut ca mooor de durere, am zis un AUUU! apasat (nu urlat, dar mai raspicat asa) si i-am zis ca ma doare, sa nu ma mai muste si in momentul ala i-am scos sanul si am pus-o in patut la jucarii; deja a treia oara s-a cam prins ca daca musca nu mai primeste tzitzi si acum ma musca de maini/picioare/gat... Trebuie sa procedezi mereu de aceeasi maniera, calm, ferm, fara sa o sperii, dar sa te ia in serios si sa inteleaga ca nu e OK sa te mai muste! Eu si acum cand vad ca se frichine la san si mi se pare ca se pregateste sa ma capseze ii zic: "Sa nu ma musti, mami, ca ma doare!"

Mary si eu trebuie sa dau jos 8 kg, dar dupa cum spunea Madutza nu ma simt inca pregatita sa tin un regim fix, doar am renuntat la paine, dulciuri, prajeli... incep light asa...vreau sa ma apuc de abdomene... Apropo, fetelor, Roxy, Ally ca fel de abdomene faceti voi, sunt mai multe feluri? ca eu stiu un singur fel: cu mainile incrucisate pe dupa cap ridici trunchiul...

Nici L nu mai mananca fructele, alaltaieri ne-am decalat pana la 12:30 cu ele tot insistand sa le manance si am decalat toate mesele, ieri am sarit peste, azi i-am dat fructele taiate feliute sa se serveasca, dar ma ia gaia pana mananca ea, mai mult da cu ele in mine decat sa le manance; in plus si-a stricat foamea, legumele nu le-a papat nici pana la ora asta deci cred ca renunt la iaurt diseara ca acum se va trezi lihnita de foame.





.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ailed mersi! Merg sa-mi hranesc copila flamanda... [




Mergi la inceput