Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Fetelor la mine Anda imi devasteaza casa dintr-o parte strang din alta ea face la loc La voi e la fel sau numai a mea face asa?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

tu ce crezi? evident ca e ca dupa uragan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Eu tot acasa o sa fac la mine nu sunt prea multi ca toti sunt plecati in strainatati o sa fim nasi familia si poate niste prieteni.[left] Ce ma enerveaza toata ziua schimb poza de la profil si a doua zi e tot poza de dinainte.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bluenight

ailed_dota Nu cred ca are nimic! Si noi o sa-l sarbatorim pe Mihai cand mergem la vara acasa, pentru nunta. Sora-mea are o fetita de 3 ani care isi canta La multi ani de fiecare data cand sora-mea face cate un tort sau o prajitura si ei o acompaniaza, e foarte comica.

Voi ce tort pregatiti pentru copilasi? Exista ceva reteta pe care sa o poate manca si ei dar sa fie fara zahar?

Mihai (04.06.2011)


sa manance ei, nu prea cred..dar eu zic ca putina frisca pe nasuc si pe degetele n-are nimic




da miki, si eu i-am dat I de sf Ion pe nasuc, si degetele
Offfff regret ca nu ti-au iesit atunci retetele... cata faina ai pus la papanasi?Ti-am spus 2 lingurite rase.....iti da seama, aproape inexistente la 60-80 de branza si un galbenus...cum sa-ti iasa tari?nu avea de ce...branza se inmoaie la fiert...le tine galbenusul si faina f putin....moi si pufoase trebuia sa iasa


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







a nu, n-a facut papanasi pt andra..am facut pt noi, pt sot mai bine zis ca a fost comanda lui..cred ca toata viata ma tine minte..mai era si soacra la noi, m-am facut de rusine
cica pt inceput nu-i rau..asa mi-a urat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lasa, miki, ca eu am mancat la un restaurant care era recunoscut pt papanasi unii tari, deci se poate si la bucatari profesionisti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

de atunci dorm ma doare capul de la atata somn


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

de atunci domr ma doare capul de la atata somn


mamica implinita cu 2 comori !!


ce ma enervezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia sunt umflata de somn parca am un bolovan in loc de cap si morcovi in loc de degete

va multumesc frumos inca o data.

mada, daaaa la primavara vrea gazon, floricele,pavaj....etc etc.,,,,,spatiu de joaca pt copilasi, foisor si o micuta gradina in lateralul casei....darrrr.....bani sa am numai ca ideei am destule


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am revenit si eu dupa pauza de masa...

Lavinia, casuta a iesit ceva de vis. Foarte frumos tot ceea ce ati ales.Imi place si camera tizuletului scump cu luna,stele...dar, nu am gasit soarele . Canapeaua din living este foarte „spatioasa” si incapatoare nu gluma. Iar camera Yasminutzei este deosebita, asa vesela si plina de viata....De bucatarie nu mai spun nimic, stii ca este cea mai pe gustul meu dintre toate .

Spiridusha, ai reusit sa te odihnesti dupa o noapte mai scurta? Imi pare rau pentru Cristi ca a cazut mititelul...dar, uite asa creste.Mi-a spus mama ca s-a topit zapada la Constanta si ca acum este asa urat pe jos..mocirla .Adresa mea de pe Fb o ai de ceva timp !

Mad, multumim pentru capitol nou! Ma bucur ca ai rezolvat ieri tot ce ti-ai propus...deci,pana la urma incepi munca pe 20 februarie, hai ca mai ai ceva timp sa te relaxezi,profita.

Alexina, ma bucur ca Teea a dormit mai bine aseara si ca nu s-a mai fornait...hai ca scapati voi si de muci. Nu stiu sa iti raspund la intrebari dar, sigur te ajuta fetele cu mai multa experienta.

Strumpitz, am impresia ca vremea asta de ca kko te-a aruncat direct intr-un butoi. Hai iesi repede de acolo si vino si mai scrie cate ceva despre a ta piscotica minunata Sophia. Imi place tare mult de ea. De socrii mai are rost sa zic si eu ceva? Am si eu socrii foarte buni dar buzunarul lor este ceva mai mic si nu ne fac asemenea cadouri.

Deea, cum sa cedezi locul? pai tu esti de ne.ilocuit. Este foarte bine ca intrii cand ai timp...decat deloc. Bafta la tinutul dietei si te asteptam la sf de saptamana sa ne spui rezultatele cantarului. Aaaa si la cat mai multe ”impiedicari„ de aparatul minune.

Micki, eu ii inteleg atitudinea lui Vlad de zilele trecute. Am lucrat si eu cu, copilasii si nu este usor. Trebuie intotdeauna sa faci si altceva cu ei, nu mereu si mereu aceleasi exercitii ca se plictisesc cumplit de repede si nu le mai executa bine. Ei vor in permanenta joaca,veselie si armonie...Dragul de el,numai el stie cat il dor piciorusele la presiunea destul de dura a kinetoterapeutului.Intelege-l, nu-l certa...vorbeste.i calm si frumos ca asa invata.

Catank, ce mi-a placut faza facut de socrela la prima intalnire...cea cu lumanarica plutitoare . Si mie mi-a placut la maxim fotografia de ieri dar, te rog spune-mi si mie cu ce program ai facut-o sa para in rama, floricele etc? Anul asta cade Pastele pe 15,16 si 17 aprilie...deci, ziua Ioanei de pe 1 aprilie cade exact cum iti doresti.

Iparpala, ce tare este sotul tau ca mai posteaza si el din cand in cand. Hai nu te supara pe el ca ai vazut ca are comentarii frumoase . Diana ce mai face? Imi pare rau ca o dor gingiutele din cauza dintisorilor...dar, apar ei si gata durerile si proasta dispozitie.

Ioanna, hai nu fi suparata degeaba ca stii prea bine ca esti cea mai buna mama pentru gogosica ta. Lasa ca isi revine ea si cu mancatul si cu tot...acum este perioada asta grea a lor,durerea gingiutelor.Numai ei stiu mititeii ce dureri suporta.

Delia, multumim pentru feliuta de chec/pandispan! Mi-a placut faza de aseara cu Andra...pe sub masa. Este desteapta foc Varta noastra ....a papat si ea chec? Eu am panetonne in casa de la craciun dar nici nu m-am atins de el. Poate maine dimineata la laptele cu Nesquick....vrei si tu putin?

MaryM, bafta si tie la dieta! Da, si Duracell devasteaza casa, sigur sunt toti asa...Sunt tare curiosi si apuca tot ce prind in fata ochilor si apoi le lasa aruncate prin casa.Eu le strag, el vine in urma mea si le arunca iarasi...asa mi-a facut atsazi cu, cosul de fructe.

Roxy, unde sunteti mami? Tot afara? Sa stii ca te-am ascultat si m-am tinut de abdomene de atunci.Fac zilnic cate 25-30 a cate 6-7 serii(in general seara la culcare). Trebuie sa trag mai tare de mine ca stiu ca sunt putine dar, o iau si eu treptat. Si cand ma gandesc ca eu obisnuiam sa trag de clientele mele sa slabeasca/mentina si acum ma rog de burta mea sa scada mai repede. Hai ca merg exact acum sa mai fac cateva ca doarme Duracell si am timp.

Andreea, ce mai faceti voi? Nu ai mai intrat de cateva zile...ce se intampla? Printisorul tau scump ce mai face? A inceput sa mearga? Tu esti mai odihnita? Ce ai mai gatit bun?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally ce scris mi-ai scris

roxy intrebai cat mai dorm copilasii....al meu tot atat doarme ca si cand era bb...3 somnri pe zi (uneori , mai rar 2 si atunci la ora 20.30 doarme deja). are 2 somnuri de 1-1,5 ore si cel de la amiaza mai mare.
am plecat ca m au sunat cei cu dormitorul ca ajung la 16.30 yupiiiii


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

declar operatiune sfecla esuata!
a luat fix 4 linguritze si nu a vrut sa mai deschida gura, drept care i-am dat din pulpitzele facute pt noi la cuptor si face niam-niam...
da ally, iubita, i-am dat si ei un picde chec, fara fructe

Mergi la inceput