Strugurasi de Sept-Oct 2011 *26*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

La noi e ninsoare si viscol groaznic, nu am mai iesit de 3 zile din casa!

Lali si May - tinem pumnii sa iasa bine botezul, asteptam poze cu printesele!

Jade - cum se mai simte T?

Voiam sa mai zic cate ceva, dar sunt batrana si uit!

Noi suntem bine, Inez a descoperit ca isi poate scoate suzeta si numai asta face: o scoate, o analizeaza o da dintr-o mana in alta, incearca sa o puna in gurita. E foarte funny ca nimenreste in ochi, in frunte...se enerveaza si tot asa pana pica de oboseala.
Acum 2 zile s-a intors si ea de pe burta pe spate, invers se intorsese acum vreo 2-3 saptamani, oinsa de atunci se pare ca a uitat . Este insa de-a dreptul enervanta cum incearca tot timpul sa stea in fundulet, mai nou sa se ridice si in picioare...de la asta avem numai scandaluri .

Sa va faceti bine, bebei dragi! Va pupam!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Oana, stiu ca tu comandai hinute de la danina line. Sunt foarte dragute. Sunt de calitate, materialul este ok? Cat costa transportul? Ma cam debusoleaza marimile, pentru intervalul de la 6 luni la un an nu au nimic? Sau cele de 6 luni merg si la 7-8 luni? dar totusi, nu cred ca se potrivesc si la 10-11 luni, nu?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka si noua hainutele de la daninda de 6 luni ne sunt fixe, deci 6 luni cu siguranta NU.
Nu stiu ce sa zic de cele de un an.
BTW, dak ai un marks and spencer pe langa tine sa stii k au reduceri.
am vazut 7 body-uri cu maneca scurta la 100 ron si 5 cu maneca lunga tot la 100 ron, dar nu se compara calitatea.
Si cele de la danina line sunt foarte ok la calitate si pret, dar eu as merge pe M&S daca tot sunt reduceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ingerash, interesant ce spui tu acolo.
Evident ca nu dam cu rosii, fiecare are o parere si trebuie sa o respectam
eu oricum nu mai incerc sa ii dau suzeta, pentru ca nu simt nevoia :), dar vroiam sa stiu asa ca fapt divers daca nu poate afecta lactatia

e bravo Maya !!!, abia astept sa am si eu doi pitici. E mult mai greu, dar e si superb in acelasi timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Nanna, felicitari pentru Inez.

Picea mea are 3 luni si jumate, dar nu se intoarce decat de pe spate pe o parte si asta foarte rar, de 3 ori pana acum si cateodata incearca dar nu reuseste.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ingerash, interesant ce spui tu acolo.
Evident ca nu dam cu rosii, fiecare are o parere si trebuie sa o respectam
eu oricum nu mai incerc sa ii dau suzeta, pentru ca nu simt nevoia :), dar vroiam sa stiu asa ca fapt divers daca nu poate afecta lactatia

e bravo Maya !!!, abia astept sa am si eu doi pitici. E mult mai greu, dar e si superb in acelasi timp


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



La noi diferenta de varsta este mai mare, 4 ani si 10 luni, deci Maya este foarte implicata in cresterea lui bebe....ne ajuta f mult, sta cu el, Sasha rade cel mai mult la ea si se bucura, deci cred ca deja s-a creat o legatura fantastica intre ei doi.
Nu mi se pare mai greu, mi se pare extraordinar de frumos :) bafta sa-l ai si pe al doilea cand va doriti si sa fie sanatos! nu exista dar de la Dumnezeu mai frumos decat copiii. Cand ii vezi cum rad sau cand iti spun "mami, te iubesc!", sau cand stii ca sunt parsivi si iti promit marea cu sarea (nu mai fac "aia" niciodata si o sa fiu cuminte si o sa ma culc singura si nu ma mai uit la desene 2 saptamani etc etc) numai ca sa obtina ceva, mori de ras...
Nu stiu daca v-am povestit ce ne-a facut Maya acum 2 sapt. Eram nervoasa si i-am spus ca daca nu se potoleste (nu mai stiu ce facea / vroia) ii dau si o palma la fund (a se citi ca nu i-am dat niciodata in viata mea) si isi pune mainile in sold si imi spune: "Iete la ea!". Evident ca ne-a busit rasul (desi stiam ca nu tre'sa radem) si pe mine si pe Cata :)))
Asa ca este mult mai frumos. Mai greu cred ca este numai cand se imbolnavesc...atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Ingerash - foarte draguta povestea! Sunt de acord cu tine la subiectele atinse! Maya e o scumpa! . Si fetita mea de 8 ani mi-a cerut intr-o seara sa ii pun laptele in bibe si in alta seara sa ii dau suzi . Si- facut cheful, noi ne-am amuzat!

Simmo - LA MULTI ANI FRUMOSI comorilor tale!

Lena - foarte frumoasa poza de avatar! Nici gand sa compari copiii, ei au ritm diferit, asta nu inseamna nimic. Ambele fete ale mele sunt grabite se pare. Asa a fost si Indra, ziceam ca o sa fie o sportiva si cand colo....e o mototoala!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Jade si Lena, va multumesc mult pt lamuriri.Inseamna ca trebuie sa iau haine de un an sa ii vina la 9 luni. Am body-uri si salopete de la mothercare de 0-3 luni care ii vin ok si acum

Lena, din pacate la noi nu exista asa ceva, asta e un oras mic-mic

Jade,plecam sambata la munte, mergem intai la Bucuresti sa ii luam pe cumnati de la aeroport.Vom calatori cu masina cateva ore bune,prea multe,sunt foarte ingrijorata in legatura cu modul in care va face Mariuca fata la un drum de vreo 300 km cu totul, pe asa vreme

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mikka, degeaba ma intrebi pe mine de marimi...a mea e desirata. i au venit hainutele de nou nascut pana la 3 luni (bine...pe latime ca pe lungime ii erau scurte)

ca si calitate ie mi au placut maxim.cele mai bune body uri de acolo le am.

si a mea vrea in fund...doamne ce se ma imburica sa se ridice...

azi a apucat cate un totos din mainile mele cu cate o mana, simultan.nush daca m am exprimat cum trebuie..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

fac cap nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

cap nou aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169950&nm=Strugurasi-de-SeptOct-2011-27

Mergi la inceput