Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Miha o sa trecti voi si peste trezirile astea frecvente! Oricum ai rezistat eroic!!!



Traiasca Ruxiiii de la Pitesti ca intrebi de noi iubita!
Eu iti multumesc, dar nu stiu cat de eroic am trecut cand zilele trecute o confundam pe Sara cu Ruxii a lui Alexia! Ma si ma uitam eu, oare Ruxi de Alexia sa se fi schimbat asa radical in cateva zile sau am innebunit eu cu totul?
Sa ti traiasca fetita, o sa fie o bogata pentru ca am confundat o! Va pupicesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Navicula, mi-a luat 300 de grame in ultima luna intre 4 luni jumatate si 5 luni jumatate.I-am spus dr cat mananca, nu s-a pronuntat nici ca ar fi mult nici putin, insa faptul ca nu ia in greutate est eo problema.ne-a spus sa repetam iar analiza pentru infectie urinara, si mi-a spus ca este un copil hiperactiv(ceea ce mie nu mi se pare).Insa, in cabinet ii tragea de tot ce vedea pe masa, de firul de la laptop, de absolut tot si abia ne-am putut intelege.Mie mi se pare un copil puturosel, facand comparatie cu altii care la varsta ei se tarasc, se deplaseaza etc.

Miha, noi am facut asa:
- Vaccinul DTP-difterie, tetanos, tuse convulsiva;
- vaccinul VPOT- vaccin anti+polio oral trivalent;
- Hep B.
Apropo, de banana i+am mai dat si eu putina cu avocado, insa ayi pediatru mi a spus ca irita colonul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Anda manaca bine...e ok sa bea inre 5--600 ml de lapte iar la pireu nu mai zic...si S tot cam asa mananca si a luat cam 100gr./ sap dar si ea e hiperactiva si nu doarme f mult...adica maxim 13 ore pe zi. Oricum faptul ca e activa nu se reflecta numai in ce ai vrea tu sa faca...poate da din maini, din picioruse, e atenta la tot, se intinde dupa jucarii, se ridica la 30 grade, sta in fund fie si sprijinita, sta pe burta - toate sunt solicitante si inseamna ca e activa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Anda mie mi se pare ca papa f bine . Si Gabriel a luat in luna a4a doar 300 de grame si pt asta m-a pus sa incep diversificarea mai repede.lunile urmatoare a luat cate 500 si ma declar multumita. Si eu am fost o slabanoaga de mica si sunt si acum si tati la fel , asa ca de unde copil gras ??
Alina ,dai cu paracetamol. Pe mine ma incercase acum cateva saptamani si am citit ca e bun ceaiul de coada soricelului. I 2 zile cu paracetamol si ceai de coada mi-a trecut , de altfel ma tine o saptamana raceala , asa ca incearca. Aaa si propolis cu miere de albina
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Si eu sunt racita..aseara am avut febra si frisoane ma doare gatu si tusesc ..din pacate nu pot sa iau mare lucru pt ca alaptez

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


asa este....mult ceai cu lamaie si mulllt sex:))) si trece

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)

Gliana, esti super tare! Cred ca esti cu mai mult chef dw .. "viata" decat multe dintre noi.

Bravo tie!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou!

Mergi la inceput