Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

La multe lunite pusculeanu Stefan de mami Florina!

Pupici speciali pentru Luca de mamicuta Navicula si pentru Edu de mamicuta Pufi. Bun venit Pufi. Ti am simtit lipsa! Esti o dulce!

Noi azi am fost in Cardiff la shopping cica. Vroiam sa i iau niste sleeping suit (nu stiu cum ii zice pe romaneste) de 6-9 si 9-12, dar numa ce m a sunat prietena mea sa vin pe la ea sa mai iau un rand de haine, asa ca m am razgandit. In fine, ar fi fost fain sa le cumpar, mai ales ca am primit cadou un gift card de £ 40 la Marks&Spencer si mai era si o reducere de £ 5 daca cumperi de £ 35 sau mai mult. Poate sa ma duc maine cu sotul din nou. Om vedea!

Azi noapte Imi a dormit ceva mai binisor. Tot cu treziri din 2 in 2 ore, dar macar dupa ce a papat laptic a mers urgent la nani. Asta poate pentru ca tati nu a mai dormit in aceeasi camera cu noi, caci el azi munceste si a vrut sa doarma toata noaptea neintrerupt. Las ca acusi vine si i o dau in dar. Dar azi a fost tare cuminte, nu am de ce sa ma plang. A dormit imediat cum am iesit din casa, in jur de 11 si s a trezit la 1.15. Apoi la 3 m am decis sa ma intorc acasa, si mi a adormit imediat pe tren la 3. Acum inca doarme! Probabil vremea de afara e de vina! Este mohorat si bureaza! Ca de obicei!

In rest totu i bine, vom manca pizza in seara asta, o sa cumpere sotul. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Imi este tare doooor de CERELINE si de RAMMY!!!!!

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Si mie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Valentina, tare frumos ai scris de Matei. Iar in ceea ce priveste Emma, cum zicea si Felicia o data pe FB (ati avut voi doua o discutie acolo si eu va citeam), o data descoperit diagnosticul, o sa ti fie mult mai usor de tratat. Cel mai important pentru Emma e sa te simta aproape, s o iubesti. Tie iti doresc putere multa, multa si multi Pupici de la noi. Mereu ma gandesc la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Noi astazi am fost al vaccin, a fost horor - si nu din cauza injectiilor.



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Imi pare tare rau Ilida. Of of! Pupici la amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Si eu sunt racita..aseara am avut febra si frisoane ma doare gatu si tusesc ..din pacate nu pot sa iau mare lucru pt ca alaptez

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Sanatate Alina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

lORImultumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Andreea_Tc - mi se pare minunat ce ai povestit, ca deja s-a ridicat Alex in picioare! Mie asta mi se pare un maaaare progres, felicitari!!!



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Felicitari si de la nou Alex de mamica Andreea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Multa sanatate, Alina! Paracetamol poti lua de exemplu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Multa sanatate, Alina! Paracetamol poti lua de exemplu...



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Multumesc Oana am bagat la paracetamol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Si eu sunt racita..aseara am avut febra si frisoane ma doare gatu si tusesc ..din pacate nu pot sa iau mare lucru pt ca alaptez

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)

Sanatate multa Alina.
Sper sa nu ia si bebe raceala.

Mergi la inceput