Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele.

Eu ma simt cam rau. Nu stiu ce papuci am cu stomacul asta, ca iar face figuri Iar ma doare, iar mi-e greata. Azi noapte cand m-am trezit sa-i dau sa pape lui Petru, se invartea casa cu mine. Trebuie neaparat sa merg la un control.

Ma simt si f obosita...trebuie sa recuperez cu somnul

Pufi, tare sotul tau ...ii mai trebuie fumat?

Gliana, bine ca n-a patit nimic Cristina!

Oxi si eu i-am scos sucul de morcov de dimineata, pt ca ii dau morcov in supa.

De trezit, si Petru se trezeste de 2-3 ori/noapte si uneori doar tocaie. Asta cand nu este in criza de dinti si nici tocait nu mai vrea,vrea musai plimbat.

Despre carii, eu cred ca depinde f mult de copil si de structura dintilor lui.

Filip a baut lapte noaptea, apoi ceai, dar nu a patit nimic la dintisori.

Anastasiei in schimb, din cauza structurii f proaste a dintisorilor, de cum au inceput sa-i iasa, incisivilor de sus, pur si simplu li s-a sfaramat smaltul (era ca o creta), iar acum,mititica, ii are tociti ...De fapt la ea nu au fost carii, diagnosticul a fost distrofie dentara...acum, stiu eu...

Paula, si Petru a mai venit cu capul de marginea patutului, dar doar de vreo 2 ori; o data a plans si o data nu

Miha relaxare placuta la cumparaturi ! Cat despre Imi,poate nu-i place ei la bunici.

Noi am fost saptamana trecuta pe la ai nostri si cat am fost plecati , Petru a tinut-o intr-un urlat, nici somn, nici san, nimic. Dar cum am ajuns acasa, parca era alt copil. Asa o bucurie pe el, de ziceai ca nu-i adevarat. Asa ca ma gandesc, ca poate are un discomfort, de isi da asa programul peste cap.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Anamaria - poate ai nevoie de mai multa odihna, o recuperare cat de rapida. Totusi, e bine si sa mergi la un dr, daca simti ca e cazul.
ca sa iti revii. Iar prajiturelele alea pe care le mesteresti tu...sunt absolut minunate!

Adra_bell - sunt minunati si copiii tai, cu sfere si obrajori bucalati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

fetele.

Eu ma simt cam rau. Nu stiu ce papuci am cu stomacul asta, ca iar face figuri Iar ma doare, iar mi-e greata. Azi noapte cand m-am trezit sa-i dau sa pape lui Petru, se invartea casa cu mine. Trebuie neaparat sa merg la un control.

Ma simt si f obosita...trebuie sa recuperez cu somnul

Gliana, bine ca n-a patit nimic Cristina!







Trebuie sa mergi neaparat sa vezi care e treaba...
E f aiurea cand te doare stomacul



Vitamine iei? De ce se invarte casa cu tine? Lasa o perioada prajiturile si culcate mai repede cu puiutii..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

MARIA-SOFIA de alinafilip - 24 iulie
STEFAN-DAVID de V_Florina - 24 august



pupici iepurasilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

si de la noi pt

MARIA-SOFIA de alinafilip - 24 iulie
STEFAN-DAVID de V_Florina - 24 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Oxi, Gliana

Gliana, eram ametita de durere si de senzatia de voma....mi-o fi picat ceva greu! Dar nu am schimbat nimic in alimentatie!....cine stie...

La multe lunite Maria de Alina si Stefanut de Florina!!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Mamutz si Gabriel vine cu capul in patutz , si deasupra un pic , dar vad ca nu zice nimic isi vede de treaba , o singura data a tipat ca se apucase cu manutzele de margine si s-a impins cu capul fix in lemn , din acest motiv ziua il tin mai mult in box pt ca are plasa si nu are in ce se lovi.Asta e , nu avem ce face.. asa se fac mari , mai o lovitura , mai o zgarietura , important sa nu cada din patutz zic eu , dar vad ca deja da semne ca vrea sa se ridice in picioare ca trage rau de marginea de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Am inteles ca exista aparatori buretate, groase dar sotul nu a mai gasit, cica s-au terminat si nu mai au pe niciunde. Am luat niste perne trase in vid si le fac huse si gata aparatorile. Acum am vazut pe la alte mamici varianta cu burete la metru si imbracat in huse.
Sotul meu face crize de nervi cand il vede ca se loveste, el e in echipa cu tatici exagerati. Si cu mine e ultra protector, da cu copilul, va imaginati. e exasperant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salutare si de la noi!

nu stiu ce sa zic cu lovitul, parerea mea este ca trebuie sa ne invatam cu asta... Ca nu ii putem tine in cutii... Eu prefer sa aiba vanatai si julituri decat sa stea toata ziua in casa si sa se joace la calculator as vrea sa aiba copilaria mea, desi nu mai trag speranta ca o sa poata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Si eu la fel, vreau sa faca sport si sa isi petreaca mult timp afara nu in casa, insa eu vorbeam de acum, cand incep sa se ridice si dau cu caputul de gratiile alea de la pat. Nu cred ca e tocmai ok sa dea cu capul prea mult. Si eu cand eram copil aveam genunchii vesnic juliti si o sa am semne toata viata, dar cu loviturile la cap e altceva. Zic si eu, ca nu a dat tare, dar mai bine ii pun niste aparatori mai grosute. Oricum nu il tin in pat prea mult timp, dar cand mai fac si eu una alta il las in patut. O sa ma uit si dupa un tarc din ala din material.

Mergi la inceput