MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

carmen felicitari pentru kg date jos! am vazut si sapt trecuta cand ai spus sa te trec. am instituit o regula. pentru ca sunt multe fete care vin si pleaca ..nu am timp mereu sa scot si sa adaug lumea non-sens.si drept urmare..astept 2-3 sapt sa vad daca persoana e activa sau daca nu a sters-o de pe aci si trec. tu deja esti in a 2-a sapt parca (ca ma lasa memoria) ...drept urmare scrie datele si promit sa te trec undeva la sf de sapt

gabi eu am facut supa de rosii cu: 3 cutii suc de rosii(doar cu sare in ele), telina radacina rasa,o ceapa, bete de telina taiate mai marisor(puse mai pe la sfarsit),2 morcovi, un ardei gras, si jumate de pastarnac(ca atat aveam prin frigi)..si gata..iese ff buna si e extrem de sanatoasa...adiki fara prajeli fara nik si iese grosuta ashea de la sucu de rosii..nemaipomenita ce pot spune

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

BRANDUSA suna tare bine supa ta,cand imi va trimite mama suc de rosii o voi incerca si eu.

Pt amatoarele de kiwi:
DULCEATA DE KIWI:
-1 kg kiwi
-500 g fructoza (iese cam dulce,puteti pune si mai putina)
-lamai
Se cojesc fructele,apoi se taie bucati si impreuna cu zaharul se lasa la macerat intr-o oala de otel inoxidabil pt cateva ore.Dupa puneti lamai (2 sau 3,depinde cum preferati),stoarse.Se pune oala la foc mediu timp de 45 de min,iar in acest timp amestecati usor.Va iesi o pasta omogena,sub forma unui piure de fructe.La urma mai adaugati zeama de lamaie,eventual felii,si puneti in borcane sterilizate.

Am reteta de la o prietena,vreau sa o incerc,cred ca va iesi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Brandusik nu stiam de regula, si vreau sa fiu alaturi de voi.
Aici simt ca sunt sustinuta, si invat ce trebuie sa mananc.
H-1.65, GI-80;GT-65;GA-78

Puisor Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Puisor, La Multi Ani fetitei cu ochi albastri!
Sa fie sanatoasa, sa aiba parte numai de bucurii si sa aiba petreaca frumos!!

Si noi am avut ieri petrecerea lui Victor de 12 ani. De asta, sapt. asta e stagnare.

Gabi, mama de Paul, vroiam sa iti zic sa iei problemele una cate una si sa ai grija de tine. Ca sa poti sa ai grija de ceilalti.

Meniu azi:
md: p. integrala + gem conform + cafea
g: mar
p: cuscus integral cu rosii + 2 patratele cioco neagra
g: 1 buc Babybel
c: m. de conopida cu cascaval

Si eu fac supa de rosii tot asa ca Brandusa. Iese f. buna.

O zi buna si conforma,




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragele mele va pup si va rog din suflet sa ma iertati ca nu am scris cateva zile am vrut sa fiu doar eu cu mine si sa-mi pun ordine in ganduri

Ninha multumesc din suflet pentru ca mi-ai luat apararea, dar nu trebuie sa te pui intr-o lumina proasta din cauza mea
... si nu, nu sunt suparata pe nimeni, poate pe mine ar trebui pentru ca scriu aici pe forum in loc sa citesc o carte buna

btz te pup , esti o super draguta

Am venit pentru ca trebuie si ma simt datoare sa lamuresc problema ..... va rog sa nu o judecati pe Cleo .... ea intr-adevar a tras niste concluzii pripite la adresa mea care m-au deranjat putin ..... in cazul in care nu ma cunoaste nu trebuia sa spuna despre mine ceea ce a spus si putea sa se rezume la a vorbi despre dieta in contradictoriu si atat .... dar asta a fost optiunea ei si gata , nu are sens sa o priviti altfel din cauza asta suntem pe un forum unde fiecare poate sa spuna exact ceea ce gandeste nu ?

Brandusik tu stii foarte bine ca eu m-am suparat de multe ori pe stilul si pe neseriozitatea cu care se priveste acest stil de viata , respectiv dieta ... si mai stii ca nu ma supar ca un copil ci ca intr-adevar am dreptate, sper

Puisorule sti ca va iubesc, si mai sti si cat suflet am pus aici de-alungul timpului, sti cate fete au venit, au plecat ... si au venit altele si iar au plecat .... cate mai sunt de cand sunt eu aici ???? puteam si eu sa plec de zeci de ori .... dar am ramas aici pe baricade tocmai pentru a ajuta si alte fete sa scape de kilograme la fel cum am facut-o eu

Deocamdata am decis ca sa iau o pauza, nu stiu cat ... poate o zi, poate o saptamana sau poate pentru totdeauna, dar in momentul acesta cred ca locul meu nu mai e aici ... simt ca nu imi iau deloc energie pozitiva necesara pentru cele ultime 8 kg pe care mai am sa le dau jos ... am nevoie de sprijin in momentele astea si nu cred ca acest lucru se intampla, stiu sigur ca acest loc a fost cu totul altfel inainte .... dovada ca pe atunci am topit enorm de multe kilograme

Cam asta am avut de spus :) va pup



andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cristina multi ani si sanatate si baietandrului tau

si la mine e stagnare tot din cauze de mancare nepermise

azi mi-o venit in sfarsit cromul comandat..luat una de dimi si parca nici pofta sa mananc nu prea am avut...dar totusi mi-am mancat pachetelul cu varza.
ninha si child ati mai luat crom?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

ANDANI

CGE ,am inceput sa iau problemele una cate una,exact cum ai spus tu,cu putin optimism se vor rezolva toate.
Eu va multumesc ca desi am fost off-topic,m-ati ascultat si mi-ati fost alaturi,asta pt mine conteaza enorm.

BRANDUSA cand sotului meu i-a fost descoperita gastrita i s-a recomandat un regim strict de viata,pe care el din pacate nu vrea sa il tine,mereu imi baga placa ca nu se poate abtine de la o bere,piper,boia iute,tigari
Daca la inceput a fost reticent in privinta adoptarii stilului Monti,acum este mai deschis un pic,desi o mai calca pe bataturi,ma lasa pe mine sa decid ce mananca si el.Mai scapa pe la munca cate o portie de cartofi,o ciorba cu taietei multi,zahar la cafea,paine alba,dar important este ca acasa nu face mofturi la ce pregatesc eu.
A slabit deja 10 kg ,dar tind sa cred ca mai mult din cauza stresului.

Hai ca m-am intins cat o placinta

Ca vorbeati de alcool zilele trecute,o cana de vin fiert la o luna se pune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Pot sa va rog sa-mi trimiteti si mie cartile pe mail?alinaxeni@yahoo.com
Vad ca vorbiti de crom.Din ce am citit am inteles ca e bine sa se ia si niste vitamine ,chestii,trestii.Partea proasta e ca n-am inteles ce si cum.De exemplu,cromul pt. ce il luati?Si daca am inteles eu bine ce se gaseste in comert n-ar fi ceea ce am nevoie.De unde le comandati?
-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

alina eu iau crom picolinat (500mg) si il iau pentru ca nu mai simt asa tare pofta de dulce..si in ro se gaseste picolinat de la Wallmark parca dar are concentratie mai mica din cate stiu..si cand am fost aacasa am luat crom simplu cea mai mare concentratie de am gasit-o 400mg da nu mai tin minte firma.gasesti la orice farmacie/plafar

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, cred ca nu mai e nici una dintre fetele de cand am intrat eu pe acest topic. Poate intr-adevar s-au schimbat unele chestii dar eu nu le-am prea perceput . Poate sunt eu mai miserupista. Acuma eu cred ca fiecare trebuie sa aiba dorinta intrinseca sa slabeasca sau sa isi modifice stilul de viata. Topicul asta ne ajuta sa impartasim idei, retete,un stil de viata comun si poate neinteles de altii. Dar atat. Restul depinde doar de noi si de motivatia noastra. Imi pare tare rau simti ca nu mai "apartii" grupului. Oricand te razgandesti te asteptam cu drag. Si sper sa iti atingi targetul

Multumesc fetelor de urari . Trece timpul atat de repede,am deja fetita mare

Cristina, la multi ani si Victorasului tau . Ce e Babybel?

Gabriela, idei pt lipii ar fi cam asa:
- salata verde, ton, ardei sau rosii
- humus, catsraveti murati
- salata verde, falafel, legume
- crema de branza, spanac crud, masline si rosii
- orice altceva iti place
Ai rabdare cu sotul tau ca se va da pe brazda incet,incet. Povesteste-i ce mai citesti despre dieta, cat de sanatoasa e lintea, nautul,cat sunt de nocive sucurile, mezelurile, painea alba care nu mai are fibre numai amidon,etc. Apoi e foarte important sa mancati sanatos si pt copilasul vostru care acum isi formeaza obiceiurile alimentare.

Cat despre vin, Monti nu il interzice ci doar il limiteaza la un pahar .

Eu asa fac supa de rosii si e delicioasa http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/25145/Supa-crema-de-rosii-coapte/

Carmen,la multi ani si pt tizul Stefanei mele . Si felicitari pt kg pierdute. La cat mai multe

Meniu azi:
MD: oua ochiuri, wassa, ardei
P: falafel in lipie alba
C: linte cu carnaciori de oaie
G: ananas

Mergi la inceput