Maini indemanatice... care aduc bucurie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Selene pai da-i si ei sa faca

noi ne gandisem la tine..cu felicitarile, stiu ca faceai la un mom dat unele tare dragutze

Dorim celor care se ofera sa faca sa le platim materia prima.
Stiu ca e greu dpdv financiar pt toata lumea.

De aceea pe cele care citesc aici si ar dori sa faca ceva le rog sa-mi scrie pe PM o estimare:
cate bucati si care ar fi 'pretul de productie'
si daca se poate un model foto pe mail



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Cris

asta e locul unde le strangem / le ridica Gabby:

=========================================
ADRESA DE COLECTARE:
Modrescu Oana Gabriela
POST RESTANT Oficiul Postal nr. 55, sector 1 / Bucuresti
=========================================





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

multumesc

nu ma bag la facut poze cu ele pt ca nu am un aparat ok si nu ar iesi mare lucru

am facut cateva din fimo, un fel de pietricele colorate, nu cred ca valoreaza mare lucru, dar fiind multe si mai ales daca cumparatorii au in vedere scopul umaitar al actiunii sper sa va ajute cu ceva

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor eu ma gandesc ca aici vom avea succes cu doua categorii de martisoare

martisoare pt fetitele colege ale baieteilor nostri / gen: ghiocei, gargarite, floricele, sorinei (pluralul de la soare), fluturasi, bratarele simple si colorate

martisoare pentru colegele sotilor (multe dintre noi ne ocupam si de asta): gen: brose, pandantive pe snururi simpole de organza, etc, bratari

personal mizez pe simplitate si bun gust, ideea e sa existe cumparatori

putem desigur avea si o colectie mai sofisticata cu seturi (chiar mi-as dori cateva lucruri mai speciale: pt noi, pt educatoarele, invatatoarele, profele copiilor)), bijuterii mai elaborate, dar tb sa ne gandim care's costurile

eu zic ca asa e cel mai potrivit.,..sa ne gandim noi ce am cumpara

sunt ok si ce am vazut la Selene, le vom pune la bazar...dar la alea sa va zic sincer nu stiu ce pret s-ar preta asa incat sa se vanda




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Alinuk spune-mi cum sa va fac.
Iti pot lasa pe mail adresa blogului meu(nu vreau sa se considere reclama)sa vaezi cam ce am disponibil sau sa iti trimit link-urrile pe mail cu ce am disponibil.
E ok asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Vin si eu cu cateva martisoare...o sa anunt cand pun la posta.
PS:care-i data limita de trimitere??

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Bine v am gasit!Fetelor va admir sincer pe cele care aveti indemanarea si rabdarea sa faceti asemenea opere de arta
Astept cat mai multe martisoare,sa facem o actiune de amploare peste granitele DC ului.Spor la treaba, sunt convinsa ca va vor aduce o mare multumire sufleteasca cand se vor vinde si veti vedea la ce a ti contribuit pentru acele familii si nu numai.
Cumparatoare, fiti pe faza!!!!!! Martisoare unicat ca aici, nu mai gasiti!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Selene Bunny, la inceput si fata mea lua tot ce faceam, si mai tragea de una alta, i-am facut o cutiuta de flori numai pentru ea ( de fapt asa am inceput cu florile, pentru ea), apoi i-am spus ca daca ma lasa sa lucrez si-mi mai spune si povesti in timpul asta, ii fac o floare maaare si un fluture la fel. Acum, cand doarme bebe, ne luam fiecare masuta de lucru, ea are cutia ei cu materiale pe care le taie ( dar nu se atinge de ce fac eu) si-mi mai si spune povesti...are o imaginatie... Bine ea are 5 ani si 3 luni...

Diannaalex, eu zic sa incepi cu lucruri simple, cauta pe net...ai sa vezi cate idei iti vin apoi...stii, profesoara mea de romana zicea "pofta vine mancand si inspiratia creand". Discutie intre mine si fi-mea, cand am inceput, eu vorbeam cu ea mai mult s ama incurajez pe mine " Mami, daca vezi ceva ce-ti place facut de altcineva, sa stii ca si tu poti s afaci, ca si tu ai tot doua maini, nu exista nu pot ...", si am continuat pe tema asta, la care fi-mea "Stai mami linistita, ca eu am incredere in mine", deci problema nu era la ea, era la mine !

mama de fulgulet din noiembrie 2006 si de fratiorul acesteia octombrie 2010!

Ce fac eu cu timpul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

inbox, nu e locul potrivit, dar...

I-am dat si ei de lucru, sa nu crezi ca nu. I-am facut "portie", cum s-ar spune. Insa cu unele lucruri chiar nu vreau sa umble (cum ar fi pixurile cu care scriu "La Multi Ani" sau "1 Martie"), pentru ca are mare talent la stricat, oricat ii explicam noi ce si cum. Si, fiindca ii spun clar NU, cu astea nu se umbla, se enerveaza si loveste cu pumnul in ce apuca... Sau tranteste... Cumva "daca nu mi-l dai, nici tu sa nu-l folosesti"... Si aseara chiar m-am suparat... Parca nu tot pentru ea si pentru familia noastra ma straduiesc...

Tu tot quilling faci?

alinuk, anul trecut am facut si martisoare, insa nu ai apucat sa le vezi, ca le-a cumparat luy pe toate...

Lucrurile din albumul meu au deja pret.

Va tin la curent, oricum, cu ceea ce rezolv. Poate, poate ma strecor cumva.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Asa ceva am facut eu anul trecut:

http://felicitaridedar.wordpress.com/category/martie/

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput