Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

S-a intors Dani!!! L-am lasat pe spate cu jucarii deasupra si am iesit pe balcon, cand m-am intors era pa burtica si se sprijinea pe manute!

Pinky - mami de Dani 11.09.2011


bravo Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lena, Sei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

bravo dani!
Vroiam sa va spun si n-am mai apucat~! nu va mai ingrijorati de intors, ca fiecare copil are ritmul lui, se intoarce cand vrea, se ridica in fundulet cand vrea si poate(uneori si cand nu poate)fiecare copil e unic cum fiecare femeie e unica/fiecare barbat e unic.
unul desi e mai mare ca numar de luni e mai plinut si ii vine mai greu sa se intoarca sau nu-i place si gata cel putin nu momentan...

puteti face exercitii cu ei, in momentul in care ii puneti pe burtica ii rostologiliti sa prinda miscarea si o vor face si ei(apoi patiti ca mine cum face ochi cum e pe burta si apoi tipa:)) asa si eu pot sa spun ca a mea are un regres nu mai stie sa se intorca de pe burta pe spate desi asta a fost prima intoarcere pe care a facut-o(ea nici pe parti nu statea)

mai aveam ceva de spus insa a inceput kate sa maraie:)) si bineinteles sa ridice din fund in sus (aaa intre timp s-a linistit):)))
da si s-a si pus pe buraaaa:)))))) pai se putea:)))
a mea nu prea sta in brate insa sa ma vada nonstop sa se uite la mine sa ma joc cu ea sa i vb sa i cant sa o fac sa rada sa o pupacesc:)))

pupici


Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

bv Dani!!!
Meriti un pupic timid de la Inez

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Matza ai dreptate, in primul rand sunt copii "spirt" care sunt in miscare non stop , dau din maini, picioare si evident ca fac achizitii mai repede.. sau copii mai calmi/grasuti ( unde e si Elena), care nu pedaleaza fara sa aiba motiv, nu se agita si evident achizitiile motrice le fac mai incet..
sa stii ca pe la 3 luni si a mea instant se intorcea de pe burta pe spate , nici nu terminam sa o pun pe burta ca era pe spate, insa acum nici vorba de intors si in celalat sens...eu nu zic ca e regres, ci doar ca a depasit faza

Mai nou pitipoanca mea tuseste sau se face ca se ineaca cand vrea atentie si nu i-i se da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Matza, Nana
Iar pentru Inez un zambet larg si un pupic dar nu foarte timid

Eu mi-am facut niste analize si am primit rezultatul azi, valorile sunt ok mai putin doua dintre ele o sa vorbesc maine cu dr de familie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, 409, nu 500 :P http://bebenatura.ro/spd/905/Marsupiu_Manduca_New_Style

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ca tot vb de manduca aici ,eu am primit de la o cumnata un BabyBjörn ,asta o fi ok ????Ca-l tin in dulap de cand l-am primit
Fata mea nu vrea sa stea in el ,se misca intr-una si nici n-am insistat



Bravo Dani !


Noura nici in ziua de azi NU vrea pe burta in schimb se intoarce de pe spate pe laterale




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare!
natalia e f faina bicicleta!!! Dar nu am vazut nici un pret pe site. Ceva asemanator, doar ca un pic mai complexa, am vazut in Italia, dar la un pret, mamaaaaaaaa, 1000 euro. Astea la ce pret sunt?

maria ma bucur ca ati scapat de pneumonie. Noi am patit-o la doar 2 sapt

sei sa iti zic din experienta noastra cu constipatia, poate te mai linistesti. Bia iesea si ea rar cu scaunul, cred ca a avut si 10 zile fara scaun. Nu era propriu-zis constipata, doar tranzitul era lenes. In general, avea scaun cam la 7 zile. S-a intamplat sa ii pun si supozitor, dar de putine ori. Odata cu diversificarea, incetul cu incetul, a inceput sa aiba scaune mai dese, si de atunci nu mai are problema asta.
La Theo vad ca se repeta istoria. Ca o fi din cauza regimului meu alimentar pt ulcer, sau o fi ca si la Bia - nu stiu, cert e ca si el a inceput sa aiba scaune rar. Sapt trecuta a atins maximul de 8 zile fara scaun, si i-am pus 1/2 supozitor caci il durea burtica, se scremea si plangea. De atunci a facut inca de 2 ori kk, de la sine.
Eu zic ca, daca fata nu plange cand face kk, nu trebuie sa iti faci griji. O sa vezi ca dupa diversificare o sa se regleze si ea

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - a zis ceva pediatrul lui de faptul ca sta cu capsorul intr-o parte? Mie dr-ita de la Medlife mi-a aratat o manevra pe care sa i-o fac, insa mi-a fost teama si nu am facut-o deloc pana acum. Astept sa vad ce zice si Thierry. Voi cand aveti programare?
Ai mai facut altceva in afara de cartofi la aparatul cu aburi? Isi pastreaza culoarea?

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput