Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Pai a avut dar au trecut....ma gandeam daca fereasca d-zeu vor aparea din nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Eric face mereu in ochisori niste pielite ca niste elastice fff subtiri, asa fac si eu,.....oare cum sa fac sa nu le mai aibe? Trebuie oare tratament? Voi stiti ce aiurea e....e deranjant, parca ai o ceata pe ochi pana se duce de acolo.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Buna dimineata si de la noi.

Fetelor ce credeti? M-am dus pana la baie si l-am pus pe Alex in patut si cand m-am intors l-am gasit in picioare la margine se tinea de el si era tare bucuros
Cred ca trebuie sa-i cobor patul de tot. Auleu spatele meu



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011



wowwww!
super, bravo alex!!!!!!
bafta mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

La multe lunite dragi strumfite, sa cresteti mari si sanatoase



IMOGEN-TARA de mihahegarty un pupic special pentru cea care nu uita de nicio aniversare

ANASTASIA de al3xutza_81

ANDRA de lushk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

salutare si de la noi

Alexia,sunteti mari deja.

Romona,nu cred ca e cazul ca comparam copiii. Nu se vor dezv la fel si ne vom face numai ganduri rele.
Despre pusul pe burtica, foarte rau. Aici consider ca e gresala pediatrului ca nu ti-a zis. Muschii gatului se dezvolta, elimina mai usor gazele, plus sanse mici de a face torticollis(nu stiu cum se numeste in RO).


Lulusor, te rog sa incerci produsele de la California Baby! Chiar te rog, snt speciale pt dermatita. Ana a vut, o forma usoara care a trecut f repede, dar cunosc caz(nu ndin auzite) cu o forma destul de grava si a facut minuni.
Aaaa, neaparat hainute 100% bumbac, am mai scris eu si mai demult sugestiile care ni s-au dat noua in legatura cu dermatita.
Le-ai citit? Daca e nevoie, le mais criu odata

Noi suntem bine, pe drumul cel bun, Filip incepe sa doarma si sa adoarme la loc destul de repejor.
Anusca mea e minunata. Are mare grija de el si se implica 100% in cresterea lui. O iubesc de nu mai pot, mi-a facut viata cu 2 copiii mult mai usoara.

Pufi bine ca ai revenit! Sper ca nu te-ai suparat pe noi in urma discutiei cu diversificarea. Daca da, imi pare rau

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor Maria mea a facut febra cu tot supozitorul pus de mine preventiv.
Dimineata a avut 38,2 si i-am mai pus un paracetamol, iar acum are 37,8 si i-am dat Nurofen.
Sper sa fie bine si sa nu urce mai mult peste noapte.
Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA

Fetelor Maria mea a facut febra cu tot supozitorul pus de mine preventiv.
Dimineata a avut 38,2 si i-am mai pus un paracetamol, iar acum are 37,8 si i-am dat Nurofen.
Sper sa fie bine si sa nu urce mai mult peste noapte.
Pupici !

Alina de Carla Maria (13 iulie 2011)
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou

Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani



Imi pare rau ca Carla are febra, sper sa treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Scuzati cacofonia facuta anterior

La multe lunite sarbatoritilor zilei,
in special pentru Imi multi pupici de la Luca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Ana, eu merg la kinetobebe, exact asta e site-ul cu .ro in coada. A fost o oferta pe groupon acum vreo 3 saptamani, am pus si pe FB. Costa cam 10 RON o sedinta, eu am luat o serie de 10. Asa daca mergi la ei, costa 30 RON o sedinta. Copiii sunt impartiti pe mai multe grupe in fctie de varsta. La 3-6 luni se face gimnastica pentru stimulatul statului in fundulet si intoarceri. La grupa 7-9 luni pentru ridicat in picioare cred.
Am fost doar la 2 sedinte pana acum. S-a facut gimnastica, majoritatea exercitiilor de pana acum sunt cele clasice, pe care le facem probabil toti acasa cu ei. La fiecare sedinta apare ceva in plus. De ex la a doua sedinta, s-au facut exercitii cu ei pe minge pentru gimnastica (pusi in fundulet si pe burtica), si pe un soi de perna tare in panta (pusi pe burtica). Se insista sa-i punem pe burtica cat mai mult. Suntem 4 bebelusi in grupa asta, si este o chiraiala continua. Mai ales catre sfarsit, cand devin si ei obositi si irascibili. In camere separate se tin sedinte individuale - dupa cum se aude, ai zice ca sunt camere de tortura

Betty, ce si cum faci cu Filip ca sa adoarma la loc singurel? Da-ne si noua pontul, ca la mine numai la tzitzi se practica. Si chiar daca se trezeste la 30 de minute si este satul, tot numai la tzitzi se cere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou!

Mergi la inceput