Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele a fost sau inca mai este oferta la biberon avent +tetina de care am zis eu cu Miki+cioc de silicon +maner in cora 27 lei.i-am luat eu lui A..mai mult pt ciocul acela de silicon si pt maner il luasem si era mult mai ieftin decat cele colorate
acum cand vad ca trage ff bine lp seara il folosesc cu tettina
Irinuca tu parca ziceai..pai cumpara doar unul pt masa de seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mai fetelor, dar voi de ce duceti copii in mall-uri? uite acum citisem de tine viss ca i-ai dus in Cora parca. mai bine mergeti in parc, la aer. de ce sa-i duci acolo in spatiul ala inchis? mai ales ca ei sunt inca mici de spatiile de joaca. cand or fi mai mari da. acum sunt si mici, intra in contact cu tot felul de raciti de pe acolo...
iar este strict parerea mea, sa nu ma certati

eu nu merg cu Anastasia in astfel de locuri. daca vrem sa iesim la suc, bere, cafele o las cu mama sau mergem in Poiana unde se bea totul afara pe terasele alea de iarna

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy nu avem costum de sky...a ,dar poate ni-l imprumuta vecinul Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki si Anastasiei ii place sa roada cate ceva
tu de care covrigi ii dai?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca bravo ca te-ai apucat de abdomene. fac bine si fizic si psihic
zici ca ies multi biscuiti? ca este clar ca o sa mananc si eu nu numai Anastasia

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki si Anastasiei ii place sa roada cate ceva
tu de care covrigi ii dai?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




din aceia nesarati, de buzau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

off abia am culcat-o pe andra si iar s-a trezit urland
inainte de somn o tot vedeam ca roade in parte cealalta de unde i-a iesit maseaua..si cand am pus mana e umflata rau, un colt sta sa sparga..si credeam ca am scapat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!!

eu sunt chiauna de somn...aseara m a trezit luca pe la 2 jumate, de abia apucasem sa adorm cand l am auzit k plange am mai stat asa vreo 5 min ca am zis k visez si m am urnit pana la urma spre camera lui...avea ditai surpriza in pampers, ciudat la el sa faca noaptea, cred si eu ca nu mai putea sa doarma cand sa l schimb, nu gaseam servetele, l am adus jos in sufragerie si avea un chef de joaca de zici k era bagat in priza nu alta chiuia si radea in continuu iar eu ma uitam ca vitelul la poarta noua la el, cu ochii lipiti de somn ideea e una peste alta ca i-a aparut al doilea dintisor, tot jos asta aseara evident....

ma simt prost cand va citesc pe voi cu abdomenele, eu in ultima vreme sunt lovita de o lene crunta dar neaparat tb sa ma apuc din nou! de la masajul anticelu am pierdut 8cm la coapse, 7 in talie, 8 la solduri, sunt super fericita!!

eu pe luca il duc in mall dar la shopping sau cand iesim cu prietenii la restaurante mai ferite, la spatiile de joaca nu l am dus niciodata.

in weekend vroiam sa il lasam pe luca la ai mei ca sa mergem sa ne dam cu placile dar e tata racit si nu cred eu ca ii trece pana maine...asa ca mergem totusi la munte dar si cu el

roxy e zapada multa la munte? k eu ma bucur ca un copil cand ma gandesc k poate vedem totul alb

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

scrish eu stiu ca ostropelul ptr adulti este ceva mai subtire. Ptr bb cum l-ai preparat?cum il serveste?Cu paine sau cu ce?Nu e ''gretos'' asa simplu? Sau mai adaugi ceva ptr a deveni mai consistent?

Si paine cata papa bb vostrii?Eu nu i-am dat I pana acum?Ar trebui?Muiat in ostropel ar mergeDar nu am voie, am dreptate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

catank vorba vine "ostropel" ce i am facut eu, ca nu i am pus nici faina nici usturoi nici nimic! am luat bucata de pui pe care am pus o la fiert ca sa fac supa intr o oala separata la foc cu suc de rosii proaspete! am lasat asa la innabusit ca sa prinda gust si din cand in cand puneam zeama de la supa ca sa ii dea un gust mai bun, ca sosul trebuie sa scada si puiul sa prinda gust. cand a fost totul gata am blenduit carnea cu sosul, cu un morcovel si putin cartof! iese exceptional de bun, garantez eu pt el nu i l am dat cu paine, i l-am dat asa ca atare, dar eu nici biscuiti nu i am dat pana acum...

Mergi la inceput