Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

apropo!
pt toata lumea!
yasmy, te-am visat... nu mai stiu detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy... dupa 13 ani de lupta c infertilitatea ce-ar mai fi acum fara ''mari sacrificii'' sa fie pozitiv! Nu ca nu as crede in minuni...dar am si eu rezervele mele...

LEgat de virsta puilor ca ar fi prea devreme sau prea tarziu, ...cand stiu ca am obtinut cu greu sarcina, inca una prea devreme nu m-ar deranja ...iti dai seama....cand stiu ca poate as putea sa mai raman gravi sau nu. La cuplurile unde nu sunt problemutze, cred si eu ca se mai poate astepta, chiar programa...si zodia chiar.

Dumnezeu stie!!!

hhhh legat de coment la foto, da...cred ca am scris amandoua in acelasi timp...deci lungimea de unda exista....e si asta ceva

Ioana doarme, dehh..cred si eu dupa atata aer curat, supica ei e pe foc, ...trebe sa gatesc ptr noi dar vad eu ceva usor si rapid... si afara a inceput sa ninga iar.Se trezeste pitica si iesim iar inainte de masa...


Va pupic si va urez o zi superba!

p.s. am trancanit destul azi...chiar si ieri de se mira laleli cum de au ''unele'' timp ptr forum Te pup lalely.....Vezi cum am timp?copilu doarme si eu hop pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed si-am mai tras si un gat cu sticla as arece aseara, de bucurie ca a venit barbatu acasaCum am mincat singurica??? Ioana a fost cauza....in cinstea ei ca am fata mare, de se ridica in picioruse ...vb mamei soacre cica nu ti-a stat in gat?....ei, uite asa ma mai apuca si pe mine cateodata sa o fac lata de una singura...na!
Tin minte ce ai spus legat de bb...eu stiu???Bine ar fi!
Pupici.....acum chiar ca fug!!!

Aaaaaaaa parca spuneai ca atasezi ceva foto cu dulciuri???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da catank, draga mea cand descaraca barbatul pozele....,si vezi ca eu am cum se spune"gura aurita"....... si eu mai pap ceva bun si cand sunt singura, vb ta , ma cinstesc!, eu am iesit la cofetarie ca i-a cazut buricul Andrei , de ex...
si apropo , cred ca in curand o luam singure din loc deja merge repede pe langa ceva, cu fff putin sprijin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
eu am pus sa fac un felul doi, ostropel cu curcan, si pana fierbe carnea stau putin cu voi.
facem cinste mareee, azi Anastasia face 11 lunite
asa ca serviti ce va pofteste inimioara


daca va zic ca ieri dupa ce am vorbit cu voi a inceput sa ploua pana seara, ma credeti?.....si zapada s-a flescait... dar azi dimineata cand ne-am trezit ningeaaaa asa tare si zapada pusa la loc, s-a facut iar frig, ce bine. maine in Poiana cu noi

ally tare fain ar fi sa ne vedem la un vin fiert pana ajungi tu la Brasov ssau eu la tine....mai este muuult

yvy ce bine ca ii trec bubitele buburuzei mici, bine ca dureaza asa putin chestia asta

catank ati iesit la zapada, superrrr dar tu in adidasi (na ca te-am observat, de obicei nu prea vad dar acum mi-a sarit in ochi). unde ti-s bocancii? ce dulce este Ioana, avem si noi un combinezon asemanator, este lila dar... ii este si mic este o dulcica, i-a placut zapada?
hai fa testtttt, asteptam cu nerabdare sa ne dai de veste ce iese. poate 2 liniute

ailed am crezut ca ai pus si tu poze, dar nu am gasit. parca asa intelesesem ca pui, nu?
oaaa, bana vread cu inghetata...asa daaaa

alexina ma bucur ca-ti place chiuveta. nu ne-o arati?
da, asa-i si cu iesitul in locuri publice, n-am zis ca nu. normal ca iesim ca doar n-o sa stam ca intr-un glob. nu cred ca sta cineva asa. dar mall-urile mie personal mi se par infecte, nu stiu de ce. si spatuule de joaca de acolo la fel, eu am vazut si babe cu catei pe acolo
normal ca fiecare face cum crede si cum vrea, eu pentru moment nu vreau s-o duc in mall-uri. mai bine mergem la un restaurant.


cami cum ti-au iesit analizele? sper ca bune

strumphitza hai la zapada ca s-a pus la loc

millie noroc cu strumphitza, m-am uitat si eu la poze. doua buburuze dulci si frumoase ai

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!
Azi o sa cam fiu lipsa..treaba prin casa, ceva cumparaturi, iar seara mergem la ziua fetei celei mari a nasilor.

Ally, nu a fost prima serie de proceduri, a fost a doua, dar din pacate nu am apucat sa ma masor...deci daca are efect o sa vad doar la haine...

n-am apucat sa citesc tot..dar va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, Cristi nu e mai bine ...acum curg si muci si e putin rosu in gat..am fost la doctora lor sa-mi iau pana la urma avizul pt gradi si mi l-a dat. Mi-a spus sa-i dau niste sirop de tuse Eurespal
Pe Cata nu vream sa o luam la mute ca ea nu poate sta afara prea mult si nici nu ar intelege mare lucru. Cristi in schimb poate sta mai mult afara, se da cu saniuta, ii place mult zapada si se bucura altfel. Uite azi a inceput sa ninga si la noi..asa putintel si e f apoasa zapada dar el e numai cu ochii pe geam afara , de mult timp tot verifica sa vada daca ninge si la noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, minuni se intampla mereu, din cate stiu eu si pisuc si alina au obtinut primele sarcini prin fiv, deci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, , am facut abdomene aseara
mada, sa ai o zi fruoasa!
cami, cum au iesit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Hello, hello,

Pupaturi la toata lumea, am vazut apelul lui Strumphi si m-am simtit...i-am cerut parola de la picasa si am pus si eu poze (desi sunt multe, sa stiti ca sunt mici, le-am facut sa ocupe putin)...

Cristi trebuie sa se trezeasca, doarme de la 11 la 1...a fost racit ultimele 2 saptamani, a fost prima raceala serioasa si noi am fost stresati tare...din pacate a trebuit sa ia antibiotic...si doctora ne-a tinut cat a putut pe naturiste, sanatoase, intr-un final am dat-o in antibiotice. Nu mai stiu cine a postat despre antitermice, dar am invatat o gramada de lucruri...si eu la fel credeam ca aproximativ din 4 in 4 ore trebuie date, si aceeasi problema cu nurofen pe stomacul gol...bine ca ne-ai luminat!

Cristi( o sa vedeti in poze) a fost mare vedeta la noi la nunta...a fost cumintel...a fost prima data cand l-am lasat mult timp cu bona...cam 36 de ore:) si totul a iesit bine..

Felicitari alina si pisuc pentru liniute, va urez sarcina usoara, bebelusi sanatosi si numai bine!
La fel cum scria si strumph mai sus, nu-mi vine sa cred ca acum ma uit la cristi si isi baga degetele peste tot, face prostioare, se manjeste, se atarna de picioarele mele...

De cateva zile nu mai mananca nici el fructele...si azi cu chiu cu vai a muscat cate putin din jumatate de banana...si putin suc de portocala. Noua trebuie sa ne iasa caninii de sus...de fapt de prin octombrie de dinainte de nunta sunt inflamate gingiile, acum se vad undeva sub gingie 2 puncte albe, dar cred ca mai avem de tras. Am avut vreo 2 saptamani in care cristi se trezea de 3-4 ori pe noapte, marait, nu manca, apoi alte 2 saptamani cand incepuse sa se trezeasca noaptea si sa stea treaz cate 2-3 ore sa se joace...a fost de pomina perioada aia.

A fost primul Craciun in 3 si m-am simtit implinita si foaaarrteee fericita ca il avem pe Cristi. Comparan cu sarbatorile din anii trecuti, parca era incomplet peisajul, ne lipsea mogaldeata mica

Ar fi minunat sa mai vina un bebe 2, daaarrr nu facem eforturi deosebite. Nu "lucram" la el. Sunt cumva cu inima indoita, ma intreb cum o sa ma descurc, cum o sa imi fie gravida si cu copil...dar nu a patit nimeni nimic din asta, asa ca atunci cand s-o intampla, il asteptam cu mare drag!

Va pup, asa cum am zis si in deschiderea mesajului si va urez o zi frumoasa!

P.S: Ma bag in picasa acum sa vizionez poze de bebelusi frumosi!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput