Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

Catank, vreau si eu la cafeluta si bulgareala off ce dor mi-e si mie de zapada si de scartaitul ei sub papuci

Delia ai papat banana cake? vreau si eu o feliuta mica sa mearga la cafeluta de o am acum sub nas

Noi azi nu avem nici un plan, asteptam sa se mai incalzeasca si poate iesim la o plimbare in cartier, eu impaingand la carut si Nick pe bicicleta V-am spus ca Nick merge la munca de la inceputul anului din prima zi, cu bicicleta ? si are de mers nu gluma, dar sunt rute speciale petru biciclisti ca si eu i-am sarit in cap ca unde se duce in traficul asta nebun din Londra si bla bla si m-a linistit ca cica sunt rute pe strazi mici si fara mult trafic, benzi speciale pentru astia de merg pe bicicleta .... li se acorda mare importanta, plus ca el merge pe bici in pantaloni sport si la munca face dus, au dusuri speciale pentru astia de vin la unca pe bicla si se schimba in costum, pune camasa si cravata si e ca scos din cutie El cica a ales sa mearga pe bici la munca pentru ca nu mai mergea la sala la gym si macar asa sa faca putina miscare si a slabit de pe 4 ian pana acum aproape 4 kile, asta combinat cu dieta pe care o tinem amandoi pai daca ams pus, dupa anul nou gata, intram la dieta amandoi ca sa nu scufundam barca la vara pai asa si facem... speram sa mai scadem macar 10-15, eu sper cam al 20 ... oare sper prea mult ? pai daca intr-o sapt jumate am dat 3 kile jos, cate saptamani jumate mai sunt pana in august ? multe nu ? am eu timp sa dau jos kg pe care mi le-am propus , asta spune u acum, dar cred ca voi ajunge la un punct cand voi da foarte greu jos, dar ma gandesc ca mai e pana acolo ca este de unde da jos destul, am avut eu grija in sarcina sa fac stoc

Gata trancaneala, sa imi beau cafeluta si apoi sa pap ceva ca nu am decat o supa si ceva prostioare aseara si mi-e cam foame

Un weekend frumos va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy noroc ca am iesit fuga afara atunci cand am anuntat,...ninsoarea s-a si oprit si zapada aia ''multa'' deja se topeste. Bine ca am iesit fuguta, am stat o ora cu pitica si ne-a plimbat tati prin curte cu sania...a scos-o din pot ruginita, vai mama ei....da ne-am plimbat, ce maisi mai ales ca a vazut pitica zapada. Ne-a asteptat mama-soacra afara cu un om de zapada....hai ca va pun si foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Catank, am vazut pozicile , am lasat ceva comentarii si zici ca deja s-a topit ? ufff arata asa bine si frumos in poze Ioana ta e de revistaaaaaaaaaa o frumoasa si o dulce dar cel mai tare mi-a placut de omu` de zapada facut de mamaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

inca una si fug la treburi...deja sunt ziua 6 de intarziere a cm. Ce-ar mai fi??? Pana acum nu am avut intarzieri asa mari...dar cine stie?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

inca una si fug la treburi...deja sunt ziua 6 de intarziere a cm. Ce-ar mai fi??? Pana acum nu am avut intarzieri asa mari...dar cine stie?!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







2 liniute si o inimioara si a 3 a graviduta pe lista ? ?

fa un test , mai stai ? hai astept vesti




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

hhhh legat de omu' de Z asta scrisesm si eu la coment, ne-a fost servit pe tava.

Legat de intarzierea cm...eu stiu? Nu m-as hazarda... atat de mult imi doresc incat nu vreau sa cercetez...las lucrurile sa decurga de la sine...

O fi si vreo raceala ceva, am tot simtit ceva junghiuri stanga dreapta zilele trecute, ma tot tin sa-mi fac programare la medic si zici ca trebe sa ma impinga cineva de la spate. Cu programul sotului greu ajung la bucuresti fara el.... sa vad!

Oricum aici in zina o fi inchis deja la farmacie, o las pe luni daca nu ma vi sa vina...dar sa nu vina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

hhhh legat de omu' de Z asta scrisesm si eu la coment, ne-a fost servit pe tava.

Legat de intarzierea cm...eu stiu? Nu m-as hazarda... atat de mult imi doresc incat nu vreau sa cercetez...las lucrurile sa decurga de la sine...

O fi si vreo raceala ceva, am tot simtit ceva junghiuri stanga dreapta zilele trecute, ma tot tin sa-mi fac programare la medic si zici ca trebe sa ma impinga cineva de la spate. Cu programul sotului greu ajung la bucuresti fara el.... sa vad!

Oricum aici in zina o fi inchis deja la farmacie, o las pe luni daca nu ma vi sa vina...dar sa nu vina!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







am vazut ca ti-am comentat la poze inainte sa apuci sa spui tu ceva si vad ca suntem pe aceeasi unda in legatura cu tava soacrei

cat despre test, nu-l mai fa daca nu ai asa curiozitati si mai ales ca iti doresti si eu mi-as dori dar mai lasam piscoata sa mai creasca nitelus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am vazut strumphytza

Te felicit ptr hotararea de a slabi inca...si sotu mai ales, asta e si mai bine, .... in doi e altfel....totul e altfel



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Am vazut strumphytza

Te felicit ptr hotararea de a slabi inca...si sotu mai ales, asta e si mai bine, .... in doi e altfel....totul e altfel



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







adevar graiesti e totul asa de bine si frumos in 2 .... cand ma gandesc, pe 29 luna asta facem un anisor de cand am semnat actele la primarie nici nu-mi vine sa cred, anul trecut pe vremea asta aveam burtica si acum donsoara piscotel misuna si scoate cartile din biblioteca sau isi baga degetelele in funingine la semineu e asa de frumos in 3 , nu numai in 2 ...ce frumos va fi sa fie in 4 ..... abia astept mai am de asteptat dar ne bucuram de formula asta acum , in 3

ma duc sa ii fac fructele psicoatei ca vad ca mi-am luat forum ....si am uitat ca s-a facut ora 10



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, te invit a banana bread! e f interesanta, n-am ami mancat asa ceva, de abia astept sa-i spun mamei despre ea!.. Eu am pus mai putin zahar in ea. Chestia misto e ca barbatul , a venit aseara de la baschet si se uita la ea si am intreaba, "pe aia ai facut-o tu?", si dupa ce mancat mancare a taiat o bucata zdravana si a mancat-o cu gem de fructe de padure! Asa ca succes total, am mancat toti patru
Catank, mai stii ce ti-am urat dupa ce ne-a zis pisuc de bb ? CA tu urmezi?Eu tot ma gandesc cum ai papat tu singura crap prajit cu mamaliga si branza.DAca era sa fii racita iti venea dupa vinul fiert!

Mergi la inceput