Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lori, Luca poarta deja lucrusoare pentru 1 an? Eu abia acu o saptamana am strans in pod lucrurile 0-3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Andreea, bravo si voua ca poarta lucrusoare pentru 1 an! Ce bine ca o sa iesiti in curand afara? Stiu ca Alina si Laura stau in tatarasi. Tu unde stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

[quote]citat din mesajul lui Ruxiiiii

Miha ....m-am amuzat serios :)
[quote]

Ruxiiii
Ce bine a pus in greutate Sara. A mea la 6 luni are 6.400 grame si asta sperand ca de pe 9 ianuarie si pana azi a pus 190 gr, ceea ce nu cred. Imi pe 9 ianuarie, la 5 luni jumate avea 6.210 grame. A pus intre 19 decembrie si 9 ianuarie (in 3 saptamani) DOAR 130 grame, cu toate ca refluxul in perioada aia se imbunatatise considerabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:

Fetelor, cumnata mea care alapteaza exclusiv (e o norocoasa ca are lapte) , mi-a recomandat astazi sa nu-i mai dau lui Eric LP ci sa incep diversificarea. Eu mai am si LM , dar nu ajunge, acum ii dau cam jumate LM si jumate LP.
Ea spune ca decat sa-i dau LP , mai bine mancare....
Voi ce parere aveti?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



avand in vedere ca are aproape 5 luni eu zic ca poti sa incepi diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

[quote]citat din mesajul lui Ruxiiiii

Miha ....m-am amuzat serios :)
[quote]

Ruxiiii
Ce bine a pus in greutate Sara. A mea la 6 luni are 6.400 grame si asta sperand ca de pe 9 ianuarie si pana azi a pus 190 gr, ceea ce nu cred. Imi pe 9 ianuarie, la 5 luni jumate avea 6.210 grame. A pus intre 19 decembrie si 9 ianuarie (in 3 saptamani) DOAR 130 grame, cu toate ca refluxul in perioada aia se imbunatatise considerabil.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


poate a luat mai mult in lungime, dar oricum e bine ca a luat in greutate si nu a scazut. Noi vrem sa fim cat mai slabe si puiuti cat mai grasuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

ANTONIA-ELENA de alinuff

AlyMih bafta azi la control , sper ca Ianis sa fie Ok si sa nu mai fie nevoie de tratament.

Lori cum esti tu draguta ca intotdeauna.

Betty sanatate multa lui Filip

Roberta bravo pentru greutatea lui Gabriel, ati luat bine luna asta. Vai de mine ce pediatra ai si tu, prosciutto de acum???

Andy08 parca descrii maimutele mele. Si noi cand ii dam Andrei sa manance trebuie sa ne retragem intr-o camera sa fie liniste, altfel orice zgomot o distrage de la bibe. Dar se intampla sa mai tipe Razvi, sa mai tranteasca o masina / camion / tractor si s-a dus masa ei.

Miha bine ai venit si tu in clubul slabanoagelor, fetele astea de mici vor sa fie fotomodele.

Oana sanatate Elizei .

Razvi nu mai tuseste asa ca luni il duc la gradi sa vedem de data asta pt cat timp. In schimb Andra tot nemancacioasa, azi-noapte am facut cu mami cu randul la tinut in brate. Cum o puneam jos parea ca se inneaca desi era aspirata si respira bine. Nu stiu ce se intampla ca ieri peste zi a fost mai OK. Sa vedem si azi.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Crisspy, eu nu stiu daca alaptezi sau nu. Oricum ar fi, voi stati bine cu fierul? Un nivel scazut de fier duce la inapetenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Adra suntem pe LP de vreo 2 luni. In urma analizelor facute inainte de Craciun a reiesit dupa pediatrul nostru o vaga anemie, dupa un al pediatru anemie severa

Ii dau 10 picaturi de Ferrum Hausmann pe zi plus lapte Infatrini de 2 ori pe zi(care e o formula deja preparata si care are aport caloric foarte mare). Ii mai dau si un complex de vitamine Infant formula.

O sa repetam analizele la sfarsitul lui ianuarie sa vedem daca schema de mai sus a redus din anemie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Lissa - multa sanatate lui Filip.
La ce te referi cand zici ca vei incepe 'trainingul pt somn'?

Ieri am fost si noi la un curs demonstrativ de masaj pt bb. A fost f fain, mai ales ca am fost doar fete de pe forum, deci ne-am simtit ca la o intalnire, intre prieteni. Azi dim, pana la masa de la 10, am facut cu M exercitii, si i-a placut.

Vorbeati de kg...cred ca noi suntem printre fruntasi. N-am cantarit-o de o luna si ceva, dar cred ca a depasit cu putin 9,5 kg. Macar nu e grasunica de la LP (mananca doar aproape un bibe seara la culcare). Si are cu cine sa semene...sotul are 1.90 m si putin peste 100 kg, si era grasunel cand era mic.

De socializat, destul de putin...nu asa mult cum as vrea eu. Si s-a simtit asta...cand am mers la parinti, plangea la oricine o lua in brate in afara de noi. Pana sa plecam, statea la oricine.

Va si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni

Lissa - multa sanatate lui Filip.
La ce te referi cand zici ca vei incepe 'trainingul pt somn'?

Ieri am fost si noi la un curs demonstrativ de masaj pt bb. A fost f fain, mai ales ca am fost doar fete de pe forum, deci ne-am simtit ca la o intalnire, intre prieteni. Azi dim, pana la masa de la 10, am facut cu M exercitii, si i-a placut.

Vorbeati de kg...cred ca noi suntem printre fruntasi. N-am cantarit-o de o luna si ceva, dar cred ca a depasit cu putin 9,5 kg. Macar nu e grasunica de la LP (mananca doar aproape un bibe seara la culcare). Si are cu cine sa semene...sotul are 1.90 m si putin peste 100 kg, si era grasunel cand era mic.

De socializat, destul de putin...nu asa mult cum as vrea eu. Si s-a simtit asta...cand am mers la parinti, plangea la oricine o lua in brate in afara de noi. Pana sa plecam, statea la oricine.

Va si sa aveti o zi minunata!

Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Si noi ne inscriem la fruntasi...aveam saptamana trecuta 9400g. Si sotul meu e cam la aceleasi dimensiuni

Mergi la inceput