Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Intreba cineva de Marryan, am vazut-o la SEPT-OCT 2011.




Activeaza acolo?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

cred ca da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:


ELIZA-MARIA
IUSTIN-ANDREI
STEFAN-PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Am citit tot dar nu am retinut prea multe.
Eu ma simt foarte foarte obosita, abia imi tin ochii deschisi, abia astept sa mai treaca o ora sa pun fetele la nani.Natalia de vreo 3 nopti se tot trezeste noaptea, uneori ii bag suzeta in gura si adoarme la loc, uneori ii dau sa suga si adoarme, dar mie imi strica somnul, iar cand sunt 3-4 treziri pe noapte a doua zi sunt foarte obosita.
Vroia cineva zapada? sa vina la Brasov ca se satura de ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

Andy08 ce bine te inteleg, asa sunt si ai mei tot in contratimp cu tot. Se sincronizeaza numai la kk , adica fac amandoi in acelasi timp si trebuie schimbati (spre rusinea mea, Razvi inca e cu pampers).


Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Asa si ai mei si, desi Andrei face la toaleta, sa nu crezi ca e mai usor. Face Emma caca, ma apuc sa o schimb si brusc il apuca si pe el . Si trebuie sa-l pun pe toaleta, ca nu poate singur, apoi ma striga ca e gata si sa merg sa-l sterg, trebuie sa spalam manutzele....Noroc ca pe Emma o schimb in baie si cu o mana o tin pe ea (ca fetita nu mai sta locului deloc, e plina de caca si vrea sa se intoarca pe burta pe salteaua de schimbat), cu cealalta il pun pe el pe toaleta, si uite asa.... In cazul nostru pt. amandoi copiii e mai bine ca Andrei sa fie la gradi. Si pt. el ca ii place si e ocupat acolo, si pt. ea, ca e mai linistita, doarme si mananca mai bine cand nu e vijelie ala mic acasa. Nici nu stiu cum poate dormi saracuta cu atatea camioane si masini tarate si trantite prin toata casa....
Iti doresc sa iei decizia cea mai buna pt. voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Anca zici ca ai zapada? Pai sa cumperi niste lopeti si saniute de la noi:))))))))))))

Fetelor, cumnata mea care alapteaza exclusiv (e o norocoasa ca are lapte) , mi-a recomandat astazi sa nu-i mai dau lui Eric LP ci sa incep diversificarea. Eu mai am si LM , dar nu ajunge, acum ii dau cam jumate LM si jumate LP.
Ea spune ca decat sa-i dau LP , mai bine mancare....
Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

La mine a adormit gasca.
Va pup ma duc si eu la ,
O noapte linistita va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Krissy ma bucur ca ti a crescut productia de lapte!
Sper ca te ai distrat pe cinste la petrecere.

Florina, in legatura cu socializarea, eu vreau s o duc pe Imi macar de 2 ori la children centre ( o data e 100 % - mergem la chill out zone), dar vreau s o duc si luni, unde s cantecele. Cu bunicii paterni ne vedem la fiecare 2 saptamani cand mergem la cardiff si ma mai vad cu prietena mea elena, si finutul (o data pe saptamana, maxim la 2 saptamani).
Ai fost tare comica cand ai zis ca pusculeanul plangea. Imi pare rau pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

dani a fost la fel si stai linistita, acum stie tot cartierul ce facem, cum facem, cand facem, e fff sociabil si vorbaret

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiHMamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Ce simpatic ai zis o Laura. Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Am venit si noi de la vaccin:suntem bine sanatosi,in forma,inca nu ne maraim
Luca masoara ,la 6 luni si aproape 2 saptamani ,71cm si cantareste 8400g
Este un super bebelus,ff sociabil,tot timpul cu zambetul pe buze.Se duce la oricine in brate fara prea multe probleme si din acest motiv este preferatul tuturor!

Va pup fete dragi

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Ce frumos Lori. Bravo voua! Un bebe fericit intr o familie fericita! Ce grasunel e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

AlyMih mult succes la ORL. Pupam piticotul simpatic!

Mergi la inceput