Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty


Lori eu nu merg la servici pana in august-septembrie! Thanks God!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Inseamna ca am inceput sa o iau pe aratura ca tine
Sorry draga mea si bine ca nu te duci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Salutare si de la noi! Mi=a luat 2 zile sa ecuperez

Asa:
-noi cu rujeola, acum e plin de bubite dragul de el. A avut 3 zile febra dupa care au erupt. Ana e ok, a avut si ea in jurul varstei de 1 an.
-Doarme fff rau, si nu numai ca maraie ci urla de numa'. Sunt f hotarata sa incep trainningul pt som odata ce e mai sanatos.
-Sta bine in fundulet, merge de-a busilea destul de bine. ink nu il las pe parchet ca oboseste si pica in cap

-Ana m-a terminat si ea sapt asta, f maraita si ea si cere mai multa atentie.
-eu f obosita si fara nici un cheef...in fine


crispy, din acelasi motiv am retras-o eu pe Ana de la gradi si de 1 luna de zile nu s-a mai imbolnavit. acum decizia iti apartine, eu asa am considerat ca e mai bine mai ales ca stau acasa
ilida, noi avem Britax Boulvevar cs, am avut cupon de 20%off , e f misto si cica e cel mai sigur in caz de (Doamne fereste) accident

felicitari sarbatoritilor
fericitari pt strmfii ce au fost la control/vaccin

revin

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Of,Betty!Sper sa treaca cat mai repede si cat mai usor!Sunt cu gandul la tine draga mea!Ave-ti grija de voi si sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Ana -bine ai venit din vacata cu baterii le incarcate!
Puffi-bine ai ...revenit!Sanatate multa!

Noi suntem ok,nimic nou in-afara de o noapte maraita rau,dar dau si eu vina pe vaccin
Mai incolo plecam un pic sa ne intalnim cu niste colegi de servici sa -l sarbatorim pe unul dintre ei
Va pup si va urez o zi extraordinara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

in legatrura cu socializarea, noi da , ne socializam la greu...cateodata chiar vrem pauza. in schimb, e fff bine pt copii. Ana doarme oriunde si sta cu orice cunoscut. Filip sta la oricine in brate :MOMENTAN

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Vai ce mult ati mai scris azi, me apuc imediat de citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

mda , am fost si la pediatra , aceeasi diferenta intre cantarul ei si cel de la spital .. dupa la al ei are 8100 si 74 cm .identic tati: inalt si slab Da Alexia se pare ca luat cam 500 g .(400dupa cel al pediatrei) , bine ca a luat..
Cand s-a vazut desbracat pe masa pediatrei , s-a si rasucit pe burta si da-i viteza de-a busilea de nu-i venea sa creada doctoritei. Se tine in palme si in varfurile picioarelor si se uita sub el , e asa de comic.
Ruxii , asa am tinut si eu cont sa il cataresc dupa ce face kk si fara sa pape si gol bineinteles , ei tot dezbracat, insa ce a papat sau a k..t nu mai tin cont.. oricum 3 cantare 3 valori diverse :
-al meu: 7900
-spital :7800
-pediatra 8100.. deci ... in jur de 8 si gata
Lissa , off , pup voinicul sa ii treaca bubitzele mai repede.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Vai de mine , deci ce va mirati voi de borcanelele de la plasmon cu prosciutto ??? pai dupa a mea grozava pediatra trebuie sa ii inlocuim si cina deja si sa ii dau ghici ce ?? prosciutto!!!! si formaggio si carne de miel , iepure si manzo . deci am ramas masca...
zic ca ea si fac ca mine , fara indoiala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Legat de carnea de miel, numai aici exista conceptia ca e o carne grea si sa se dea dupa 3 ani. In Australia se da f devreme, 10 luni-1 an, dupa parera mea orice fel de carne nu ar trebui sa se dea sub 8-10 luni
Carnea de iepure e o carne usoara.
Manzo banuiesc ca-i vitel, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Da , Andra , e vitel , stiu ca iepure si miel e usoara dar totusi , toate astea de acum?? si pranz si cina??? si lapte cand???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

da, e devreme, am si spus mai sus, sub 8 luni mi se pare devreme pt carne. Laptele e baza pana la un an si isi ia destule proteine din lapte

Mergi la inceput