Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_2010 spune:

deea, ce greutate are "slabanoaga" ta, de-i spui asa?
al meu are 8,4 si dr spune ca e slabanog, si chiar e, dar a luat f bine tinind cont de unde a plecat. poate e la fel si in situatia ta, stiu ca a fost micuta....

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

nimeni?

ma duc la un film atunci

noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, te rog frumos sa ma ierti..am trimis la atata lume regimul asta ca nici nu mai stiu...acusi merg sa-ti trimit Cele 2 kg care le ai tu in plus sunt sigura ca se vor duce ff repede

ioanna, somn usor!

mandreeac, pai si eu cum crezi mami ca vin pana in Afi? Tot asa masina, carucior cu de toate, plus mancarica pt masa de pranz..eventual niste apa fierbinte si lapte praf daca nu o sa vrea sa manance acolo...ehee..planificata treaba. Noi mereu plecam asa..si nici caruciorul meu nu e tip umbrela.ocupa jumatate de portbagaj. hai fa-ti curaj si vino si tu sapt viitoare, sa mai vedem si noi un Rares frumos, frumos.

A fost in seara asta socru la noi, copii sunt in culmea fericirii de fiecare data, a fost un raset si o chiuiala continua. Abia dupa baite a reusit si saracul om sa manance ceva..si am bagat si eu niste cartofi prajiti cu ocazia asta
dar las ca ma duc eu vinerila proceduri si dau jos ce am pus azi

fata mea am observat ca a inceput sa zica multe silabe, dar fara sens (cel putin pentru mine). Sigurul cuvat cu adresa este mama.Zice ta-ta, ne-nea, mi-mi, ni-ni, ca-ca, pa-pa, da-da, de-de. Ai vostrii cum sunt?
Pe langa asta, a invatat sa ridice mainile in sus cand ii spun "mare fata" , incearca sa-mi arate nasul dar nu il nimereste mereu si cum am mai zis a inceput sa pupe..wvident doar atunci cand are ea chef
Face 1-2 pasi de la masa la mine si apoi se arunca, la fel de la canapea la fotoliu. Inca are mult de lucrat la capitolul asta
Ah, ce m-am laudat si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, eu eram cu sertarul de dulciuri, ai incurcat mamele de Andre, nici Andra mea nu vrea apa, decat daca papa din mancarea noastra
ana, a mea are 8 kg la 10 luniioana, ce film?
somleac ti-am spus ca nu ma gandesc decat la tocana ta in oala sub presiune!cum ai facut-o..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
fata mea am observat ca a inceput sa zica multe silabe, dar fara sens (cel putin pentru mine). Sigurul cuvat cu adresa este mama.Zice ta-ta, ne-nea, mi-mi, ni-ni, ca-ca, pa-pa, da-da, de-de. Ai vostrii cum sunt?
Pe langa asta, a invatat sa ridice mainile in sus cand ii spun "mare fata" , incearca sa-mi arate nasul dar nu il nimereste mereu si cum am mai zis a inceput sa pupe..wvident doar atunci cand are ea chef
Face 1-2 pasi de la masa la mine si apoi se arunca, la fel de la canapea la fotoliu. Inca are mult de lucrat la capitolul asta
Ah, ce m-am laudat si eu



ai fata mare si desteapta!

As veni si eu in Afi, dar tocmai mi-am vandut BMW-ul meu fitzos si acum sunt RATB-ista.
Daca vreau sa ies trebuie sa astept sa vina sotul acasa sa-i iau masina. Cu RATB-ul parca nu m-as incumeta ca stau in Colentina.

Aaa... si mai avem si o garsoniera de vanzare langa Afi

Ma bag la somn langa sot. Deocamdata copilul e in patut, sa vedem cat o mai sta. Ca azi i-am dat peste cap toate mesele si a mancat mai mult lp. Iar inainte de culcare a mancat doar 30ml lp+cereale.

Nu reusesc sa gasesc o solutie pt laptele cu cereale de seara. Ori nu-i plac cerealele ori nu reusesc sa dau o gaura potrivita la tetina. Am stricat pana acum 3 tetine plus ca sotul a cumparat unele speciale pt cereale de la Tommee Tippee, care au o gaura imensa si nu le pot folosi

Va pup! Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

off am mai scris un mesaj si nu am lof logata
ups Ailed..daca sunteti 2 mame cu 2 andre ca sa va fac....nah trebuie sa ma scot si eu cumva

ioanna
pai gasunica ta nu-i grasana deloc cred ca-i mai mult bucalata

ana ,anna mea are in jur de 8kg jumate..sau mai bine spus avea acum juma de luna..ca nu am mai cantarit-o cand a facut 10l..dar cum ea ia 200g pe luna nu ma astept sa o pun pe cantar si sa nu o mai tina...hi hi

mama lor de kg -ame...chiar la tine ally...pai gata maine ma duc si eu in piata universitatii,ca tot isi striga tot poporul of ,si scriu pe o pancarta ''jos slabanoagele''

uff m-ati infrijorat cu apa..maine a incurcat-o anna -nazdravana ,dau militaria jos din pod si trebuie sa bea si ea o gura de apa

he he cei hipp de fructe avem si noi..dar sac ,sac, ioanna luat cu 19lei....si am luat mare teapa cu el cand l-am ales de 6l ca pe cel de la 2s cu fenicul il mai bea..dar acum parca imi e asa sa mai cumpar alta cutie si sa vas ca nu il vrea....si sincer m-ar incanta sa bea apa nu ceai dupa ciorba

cra cra cra....pai noi la 10l si jumate ne prezentam in felul urmator
-urcam si coboram canapeau din living..stin sa ne dam jos din paturile din dormitoare
-merge in 4 labute si in picioare de tot ce poate sa se tina....atunci cand incepuse sa se desprinda s-a dat de vreo 2 ori cu fata de parchet si cred ca s-a speriat ca nu mai a avut tentative de a pleca asa..bine pleca si pe distante ff scurte2-3 pasi....
-impinge o masinutza sau cum sa-i zic ....
-se urca singura in premergator
-ne bate
-ne ciupeste
-ne zgarie ...obs. ce o laud
-deschide setare
-a bagat mana si in acvariu
-e tare jucausa ,mai ales dimineata dupa ce se trzeste cand o aud si urc la ea se arunca prin pat si face multe tumbe de bucurie
-a un dinte jumate
-zice mama...mai ales cand e nervoasa ca e luata de la ceva ce nu are voie....ta-ta,ne-ne aide ,asta e chiar cu dedicatie ca zice decateori iesim din dormitor..pana sa ajungem la usa zice aide ,aide si se bucura
ghi-ghi,ci-ci ,ba-ba si alte litere si poceli..dar nu le zice frecvent....insa m-a uimit intr-o dimineatza si asa am aflat cate stie sa zica....
dormise agitata toata noaptea si dupa lp de la 6 am luat-o-n pat langa mine..a baut laptele si a crezut ca ne jucam..ei, eu am tacut si m-am facut ca dorm si ea cu capul intre o perna si o pilota a inceput sa vb/....moama ce a mai vb si cate a mai zis si repeta..m-a uimit ce sunte si silabe scotea ..dar asa ziua nu zice
-ia receptorul de la tel fix ,il tine in fata si tipa
si multe si nu zic ca-i a mea si o laud dar parca prea e nazdravana fata de cum a fost stefy
a si nu ne mai da pupa...poate oi fi innebunit-o si eu cu pupele ca toata ziua o pup si parca nici nu mai stasi-i mai si zic''vino sa iti dea mami o pupa'' si cand ii zic ei sa-mi dea o pupa intoarce capul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, da nasol fara masina..si eu sunt obisnuita doar cu masina In toamna cand a nascut o colega in Filantropia am zis sa nu ma bag cu masina prin centru la ora 5 dupa-amiaza si sa mai merg si eu cu transp in comun..vai m-am simntit tare ciudat..m-am dus si am cerut un bilet , dar nu mai sunt de mult bilete..doar cartele ..mi-a explicat tanti de acolo cum sta treaba..ma simteam efectiv cazutra din pom

ma tot gandesc la Strumph, cum spune ea ca ia autobuzul cateva statii cu caruciorul..la noi asa ceva nu e posibil..sau e f greu ca urci in masina cu caruciorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

irinuca hai sa ti zic eu cu cerealele de seara
am inceput cu mai multe cupe in lp..nu mai stiu exact cate..cert este ca primele seri a papat..insa cu timpul nu a mai vrut laptele si dormea foita,plangea ....nu am facut legatura cu ele ,dar scazand la lapte nu i-am mai pus..surpriza si-a crescut cantitatea de lapte bauta seara si a dormit ff bine....asa am tras concluzia ca pe ea o deranjau cereale baute asa tarziu..
asa ca si dimi si seara lp era fara..pana acum vreo 2s cand am ajuns sa-i fac 260ml lp adica 260ml apa+8,3/4 cupe ce lp....la care pun 2 cupe ce cereale de la milupa ''7 cereale''..vad ca pana acum il bea pe tot si nu a mai dat semne ca ar deranja-o
asa ca poate si pe micuta ta o deranjeaza...

si eu am avut o zi din asta cu mai multe mese de lp si la 3 noaptea nemai putand sa o potolesc de plans i-am facut 150ml lp....de la atata lapte o luase foamea noaptea

mai da ce tot iti vizi bunurile..unde vrei sa te muti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, e minunata Anna nazdravana si eu incerc sa o invat pe Cata sa se dea jos din canapea, dar ea tot cu fata inainte ar vrea..la Cristi o tb sa-i arat o singura data, atat, si a prins figura..Cata vad ca nu
Si a mea bea destula apa, singura din biberon stand in scaunelul de masa, chiar bea cu multe pofta, zici ca cine stie ce minune e acolo , dar nu am stat sa masor cata bea...si cu toate astea tot uscata are si ea pielea. Am inceput sa ung din nou pe tot corpul dupa baita..intrerupsesem operatiunea asta ca nu mai avea rabdare sa stea si palngea dupa laptic. Si acum se bazaie dupa baita ca vrea papa dar asta e..

viss, sa sti ca am reusit sa o fac pe Cata sa pape singura din biberon lapticul. de multe ori cand o vad cum papa si eu stau langa ea, ma gandesc ca asa stai si tu dar cu ochii pe 2 biberoane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Nu reusesc sa gasesc o solutie pt laptele cu cereale de seara. Ori nu-i plac cerealele ori nu reusesc sa dau o gaura potrivita la tetina. Am stricat pana acum 3 tetine plus ca sotul a cumparat unele speciale pt cereale de la Tommee Tippee, care au o gaura imensa si nu le pot folosi

Va pup! Noapte buna!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



dar tetina pt semisolide de la avent ? la noi a mers perfect, doar sa ai grija sa nu pui totusi prea multe cupe de cereale sa devina prea gros laptele, cam 3 cred ca e ok

Mergi la inceput