Strugurasi de Sept-Oct 2011 *24*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Va multumesc ptr. raspunsuri.
Jade esti o draguta.
Lena multumesc de pont.Parca sotul are card sa pot comanda de pe amazon.
Am vazut si stemerul recomandat de tine, Kora, dar daca iau si blender tot acolo ajung ca pret. Insa,ma incanta ca pot gati asa ptr. toata familia.Poate il invat pe Razvan sa manance legume ca suntem certati rau cu ele.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Ati vazut ca inca nu s-a deschis odiseea sept-oct 2012? Noi eram infiintate de mult.Ce-o fi cu ele.Le astept cu emotie.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neata.
Steamerul de la avent are si blender inclus. Aia e diferenta. Am si eu steamer simplu de la philips, e ok, e mai ieftin, dar daca trebuie sa cumperi si blender deja nu mai renteaza.
Lena, eu farfuriile alea de la avent le comand ori de pe amazon, ori de la farmacia tei (care are si livrare prin curierat), ca am mai multe de comandat, si la un calcul ies cam tot pe acolo, indiferent de unde le iau. Pe amazon sunt muult mai ieftine, ca sunt 12 lire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata :)

Cu mare placere Camady.

Oana ai PM.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Ah, inca o chestie. Daca comandati de pe amazon, vin cu stecher cu trei picioare, va trebuie un adaptor pentru priza noastra, e vreo 5 lei, nu e scump, dar sa stiti ca va trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, mersic!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fete dragi!

Zubi, multumesc pentru reteta, am copiat-o si sper s-o fac curand!

Jade, e super tare T in poza! Ce frumos s-a intors grasutul de el!

Sei, soacra ta e de coma

Am vazut ca vorbiti de steamer, si eu tot pe cel de la Avent ma gandesc sa-l iau. Multumesc Jade si Lena NU stiu daca-l iau de pe Amazon pt ca adresa mea din CI e cea din Cj deci e mai dificil si la plata si la transport. Eu am deja un blender si poate o sa optez pentru cel de care zicea Kora
In rest eu mai am o oala mica din inox pentru supica, doua castronele de la primii pasi care au si tacamuri.
Ar trebui sa mai cumpar niste castronele (din plastic sunt ok oare sau mai bine metalice?), un set pentru masa gen cel dat de Lena. Daca mi-a scapat ceva o sa vad pana atunci (sper ).

Merg sa-i dau papica la Dani!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Pinkysor, nu conteaza adresa din CI. In general ei trimit cu curier, si chiar daca ajunge la posta nu se uita nimeni la adresa din buletin. Ba chair de pe amazon poti trimite ca si cadou, la alta adresa decat a ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

neata...

oana am intrebat la noi la farmacii si vit D3 injectabila demult nu se mai aduce, cu parere de rau.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite sarbatoritilor de astazi

lena nu i problema , pt ca oricum nu pot comanda de pe amazon
i am cumparat si eu lui T setul acela de farfurii de la avent , de fapt i l a adus mosu'
inca nu pot sa ti spun o parere despre ele ca sunt inca in cutie
am si eu chestia aia de la ikea , o singura data am folosit o pana acum si o am de vreo 2 ani

pinky
ai cam lipsit in ultimele zile
ce face dani ? ii faci analize pana la urma ?

lali
am inteles cum sta treaba
dar mai am o nedumerire
sa zicem ca ii dau deja morcov si albitura de ex
dupa nu stiu cate zile vreau sa i dau si dovlecel
cum fac , ii dau o lingurita de dovlecel separat si in continuare piureul de celelalte 2 legume ?
sau il bag in acel piure ? daca l bag , nu pot sa i dau cantitate mare , nu ?


are cineva vreo reteta testata de salam de biscuiti ?


_


de T 4+


Mergi la inceput