Strugurasi de Sept-Oct 2011 *24*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

am uitat sa spun Neaaaaataaaaaaaaa

Zubi . stii ca vrem poze.
Stai linistita ca o sa creasca repepda parul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

lena am fost gata, gata sa dau fuga la farmacie dupa Lp.Ea sugea mereu si sanii mei erau goi.dar am zis eu sa mai astept sa vad pana la 4 luni(atunci aveam 3 si ceva) si uite ca saptamana viitoare facem 5 luni.
Sper sa mai rezistam 1 luna.




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

lena am fost gata, gata sa dau fuga la farmacie dupa Lp.Ea sugea mereu si sanii mei erau goi.dar am zis eu sa mai astept sa vad pana la 4 luni(atunci aveam 3 si ceva) si uite ca saptamana viitoare facem 5 luni.
Sper sa mai rezistam 1 luna.




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach la voi nu se rupe turta la fetite ?


_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Se rupe turta dar nu se ia motul



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Neata!

La noi se ia motul si fetitelor, nu am auzit de turta

Zubi voi luati motul baiatului? Ca parca ati spus ca nu l-ati botezat in rit crestin.Sotul tau e musulman? Stii de ce te intreb, eu am vazut la cumnata mea (ei sunt musulmani) ca la fiecare copil au facut o ceremonie, asta undeva dupa nastere), le-au ras in cap pe fete, au cantarit parul si au dat saracilor o cantitate de argint echivalenta cu greutatea parului copiilor. Bine, acum nu stiu daca acesta este un obicei care tine strict de traditiile din tara lor sau de Islam.



Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Care e faza cu turta k eu nu stiu....

Oricum eu nici de taiatul motzului nu stiu... k la noi in rep Moldova nu exista asa traditii. Dar ajungem noi si acolo si ma documentez de la strugurasii mai mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La voi cum se vede avatarul meu?Cand avea Anastasia par lung sau cu par scurt? Eu l-am schimbat dar se vede tot cel vechi cand avea parul lung.

Mai, cand ii punem in fundulet?nu-mi spuneti si mie?ca ma tot bate soacra-mea la cap si nu stiu ce sa-i mai spun

Am primit si eu factura la curent din partea cealalta unde am stat.Regularizarea din octombrie pana in decembrie.Si cand ma uit cat am de plata....Sa cad jos din piciere 460 lei Si am mai primit o regularizare in octombie de 350 lei pe ultimele 6 luni.





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Lena pe ia o turta de catre nasa si se rupe si apoi se mananca Pe o tava se pun diverse chestii..banuti, chei de masina, apartament, la fete farduri, pix, carte si ei trebuie sa ia in manute 3 lucrusoare .de ex daca ia banii prima data inseamna ca va avea parte de bani...



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Rach, eu stiu ca nu se pun copiii in fund, asteptam sa se ridice ei

Daca iti vine asa mult regularizarea, trebuie sa schimbi caracteristicile contractului, sa declari ca tu consumi mai mult pe luna.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput