Copilasi iubiti de sept-oct 2010(5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

ANCA nu ai activat PM sa-ti trimit adresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu sunt inca la cresa,dar e retras pt pana in aprilie,cand vreau sa depun actele pt schimbarea cresei.
depuneti dosarul.eu nu am dat nici macar un leut spaga.
sa vad insa, parca vad ca tot tata va sta cu el.
super tari retetele ancuta. nu ma uita cu celealte retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Eu vreau sa depun cerere pentru cresa, sa vad de ,,este loc'' fara plicuri sau punguta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

just me, gand la gand cu bucurie asta vroiam sa va intreb si eu noi suntem in mare dilema, variantele ar fi: cresa particulara (macar 2 ani) pana se mai intareste - la cresa de stat sunt vreo 30 de copii in grupa; al doilea copil, astfel incat sa intru eu din concediu in concediu - nu prea vrea sotul sau sa intru eu intr-un an fara plata

M mananca jumatate de felie de paine, maxim o felie - atat ii dau.

Legat de lista, eu nu pot sa ma pronunt pentru ca sunt "intrusa", n-am fost impreuna la odisee - chiar daca mi-as fi dorit, dar nu v-am gasit la timp.

O zi buna!



Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

doina, pe tine te uitasem

cresa particulara,mare atentie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
verificati inainte sa nu functioneze doar drept cluburi ale copiilor,adica fara obligativitate de asistenta medicala permanenta,programe,etc.imposibil de reclamat.
80% din cresele particulare au acest statut.
10-12 mil pe luna este un pret nejustificat de mare proportional cu ce ofera.
majoritatea personalului nu e scolit.
mare atentie. nu intotdeauna nr redus de copii inseamna un avantaj care sa contracareze toate dezavantajele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

dau cu zapada la cine vrea, desi nu este multa nici aici, dar suficient cat sa-i explic ce-i aia (statea cu gurita sa prinda fulgii). De sanie nu poate fi vorba caci abia se vede pe strada si nici sanie nu avem

Legat de cresa, eu o sa optez pentru una particulara, eventual cu program scurt si apoi cu bunica. De ce particulara? pentru ca cele de stat in TM sunt doar cateva (vreo 3) si niciuna mai aproape de casa, pentru ca nu poti intra fara "plic" (si eu am oroare de astfel de practici), pentru ca sunt f. multi copii in grupa iar Tudor nu este f. sociabil si parca-l vad stand intr-un colt retras (ori numai de asta n-ar avea nevoie). Stiu ca sunt scumpe, dar in general mamicile cu care am vorbit au fost multumite. In TM nu sunt crese particulare, ci doar gradinite care au si grupa de pitici (2-3 ani).

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Multumesc pentru sfat! N-am inceput cautarea inca, dar vom verifica>


Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

DOINA - si eu sunt intrusa , cu toate ca citeam odissea , si am inceput sa scriu cand deja grupul schiopata , oricum nu cred ca cineva are drepturi mai multe decat altii, si apoi acasa daca nu port o haina o dau sau o arunc .
Eu chiar nu stiu ce sa fac , sunt bugetara cu un salariu de kk , sotul duce greul dar si la el incepe sa fie nasol , eu as opta pentru mama ca la 3 max sper sa fiu acasa ; daca nu cresa de stat .E aproape de noi ,ai mei imi spun ca ma auzeau de la coltul blocului cum plangeam , iar tata s-a invoit de cateva ori sa vada ce fac daca mai plang ; bonele spuneau ca plang de alintata ce eram , si cum D seamana cu mine ...m-am scos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

CAMI -aici e zapada de pot sa dau cu tirul , azi dimi ningea chiar tare , cand se trezeste sper sa o duc si eu un pic afara dar e frig -4gr.Macar in plimbare pana la mama ca poate nu s-a saturat de noi .
Cu caruciorul nu cred ca pot sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui just_me31

CAMI -aici e zapada de pot sa dau cu tirul , azi dimi ningea chiar tare , cand se trezeste sper sa o duc si eu un pic afara dar e frig -4gr.Macar in plimbare pana la mama ca poate nu s-a saturat de noi .
Cu caruciorul nu cred ca pot sa ies

parte a sufletului meu Dara Maria 15.10.2010



si la noi a fost frig, tot cam -4, dar eu il scot daca nu-i racit, fara carut sa mai faca miscare. Asa zic si eu, ca se mai satura de mine

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput