Ajutati-ne sa strangem povesti!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

bonsai multumim pt cei 2% . Este minunat gestul tau.

Eu cred cu tarie in construirea centrului.Stiu ca este un drum lung dar nimic nu s-a infaptuit peste noapte fara sacrificii.
Pentru baietelul meu , care face 7 ani in vara , posibil sa fie putin cam tarziu dar macar am sadisfactia ca am facut ceva pt restul copiilor care vin dupa el , si din pacate sunt multi .
Merg destul de des la centrul de recuperare si ma intalnesc cu multi parinti, ce ma loveste cel mai tare este aceea tristete , stam tristi si singuratici , fiecare isi asteapta copilul si trage cu urechea la ce se intampla in spatele usilor inchise , interactionam destul de putin, iar la finalul terapiilor fuga acasa. Rar ma intorc cu zambetul pe buze. Si mult timp am considerat ca asa este normal, ca asa trebuie sa fim dar este atat de gresit .
Este o zicala: Ce nu te doboara te face mai puternic ! ....aiurea , cand esti doborat cu suferinta propiului copil mergi inainte cu mama inertie , si te trezesti peste 10 15 ani ca ai trait trist si degeaba. E f greu , orice problema ai avea , dar noi parintii speciali trebuie sa traim la dublu , sa ne bucuram la dublu , sa facem totul la dublu , si pt cei mici si pt noi.
De ce am scris toate astea ?! pt ca un centru modern nu o sa rezolve toate problemele, dar este un inceput .Ma gandeac numai la copilul meu , cat insemna pt el , recuperarea ca la carte , cat insemna pt mine consilierea psihologica , consilierea in grup .
Toate aceste neajunsuri , materiale si sufletesti m-au facut sa ma alatur acestei asociatii , sa ajut cum pot, Ciprian si Ramona sunt motivati si optimisti , si le multumesc ca mi-au transmis si mie acel ceva de care aveam nevoie .
Eh... acestea fiind zise ma duc sa gatesc ceva ca e aproape 4pm .

pupici parinti de pici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

@wnimra, !





"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

wnimra,

ai dreptate in tot ceea ce spui......numai ca vezi tu,aceea tristete pe care ai constatat-o tu ,eu o vad pe fetele multor romani,parinti care nu au copii cu nevoi speciale si care nu stiu totusi sa se bucure si sa aprecieze ce au......

.....e bine ca din cand in cand sa te exteriorizezi si sa vorbesti pe forum.....stiau ei americanii ce stiau cand au format grupuri de sprijin pt orice.......si adevarul e ca psihoterapie necesita si parintii,desi la noi in tara nu cred ca se acorda importanta acestui aspect ...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

diuna , bonsai

Buna fetelor !

Iar ma prinde 12 noaptea dar sunt f bucuroasa ca am reusit sa citesc in cada , sa ma dau cu oja si sa beau un ceai .Mare realizare si trebuie sa ii multumesc lui Alexutu teroristul ca s a culcat de la ora 21:30 , finutz baiat .

Bonsai , am constatat acelasi lucru , multi oameni tristi , nefericiti , care nu stiu sa aprecieze ce au , care nu stiu sa isi aprecieze propia viata , nu realizeaza ca nu se mai intalnesc cu viata aceasta si e pacat sa o irosim , pt ca problemele curg .
Cat despre psihoterapie la noi in tara , este mult de vorbit . De facut se face , dar pe bani .Multi dintre noi trebuie sa alegem , terapie pt parinte sau pentru copil , se intelege la ce renuntam, iar in centre nu prea se face. Aici ma consider norocoasa , pt ca psihoterapeuta lui Alex de la centru , in masura in care timpul ii permite ma consilieaza si pe mine , pot sa zic ca ma ajuta si chiar imi prinde bine , mai refulez si imi fac ordine in ganduri.
Iar forumul mi-a fost de un real ajutor , greu a fost pana am inceput , traiasca netul .

Gata , trec la somn , maine la 7 trezirea , am de mers cu pitic la terapie . Ma bucur ca hidroterapia in combinatie cu kineto i-au indreptat picioarele si acum ii lucram masa musculara .

Va urez pt maine , o zi cu sooare si sa aveti spor !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Bine v-am gasit!!!!!! Cu toate ca nu sriu foarte des sa stiti ca va citesc permanent. Alex e ceva mai bine de cateva zile pot sa il mai las fara manusi sub supraveghere dar inainte nu puteam sa il las deloc si pot sa il mai culc si noaptea fara manusi. Dar din pacate unghia de la degetul mare va cadea iar din cauza ca s-a muscat foarte des de ea, este a patra oara cand cade. In rest suntem bine recuperare in fiecare zi, asteptam sa se incalzeasca sa putem iesi afara ca ne-am saturat de stat in casa. Va pupam si va uram o dupa amiaza frumoasa.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Neataaa! cafeluta pt toata lumea sau ceai

Diana ma bucur tare pt Alex , sa o tina tot asa si cosmarul muscaturilor sa nu se mai intoarca . In sf a venit primavara si sigur stati ca doua buburuze la soare . pupici !

Katteryna impreuna cu micuta Raisa si taticul , si-au luat zborul duminica la 6am spre Mexic , maine se face implantul cu celule stem si in max o sapt sunt acasa .
Cati te pup tare , aveti grija de voi , mult curaj pt Raisa , sa va intoarceti sanatosi .

Va doresc tuturor o saptamana cu mult soare si voie buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mult noroc micutei Raisa si sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna dimineata,

Va dau eu o cafeluta in dimineata asta. Sa o savurati cu placere!!
Am facut si eu o donatie si astept cu nerabdare tricoul. Am ales varianta de plata ramburs ptr ca nu am reusit sa platesc cu cardul. Deoarece noi plecam in Ucraina ptr 2 saptamani, am lasat adresa surorii mele. Cred ca nu e nici o problema.
Va doresc la toata lumea multa sanatate!!
Caterina- astept cu nerabdare vesti despre Raisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:


Buna!

Nu am mai scris de ceva timp , dar am muncit cu drag si spor . Alex este mai bine , piciorul drept e ok , la stangul mai este de munca , posibil chiar o noua interventie , dar ne mai gandim .Important e ca suntem bine sanatosi si asteptam Pastele ca sa ne relaxam cu familia .

Stefanut, Raisa este foarte bine , a trecut cu succes peste interventie , pe facebook , la pagina asociatiei , sunt poze cu Raisa din America .

Doresc sa va urez din suflet , tuturor... Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului. Paste Fericit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Hristos a Inviat!!!!! Paste fericit si binecuvantat

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim

Mergi la inceput