Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, si eu mai ridic vocea la el ca altfel nu se poate la cat este de nazdravan.Dar, imi este frica sa nu traumatizez copilul...De ex noi nu l-am lasat sa puna niciodata manuta pe Tv din living(este pozitionat tv ceva mai jos) si s-a intamplat sa o puna...noi Nu, Nu, Nu si el nimic...i-am dat ffffffffffffff usor peste manute sa inteleaga ca nu are voie si nu se mai atinge, merge pana aproape de el, se uita la mine ii zic ca nu este voie si nu pune manuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutz, multa sanatate Catalinei! Eu filmez cu tel in general(are camera de 8 Mp). Eu zic ca a scazut bine 200 gr pampersul+bodi si bluzita.Nu cred ca au mai mult.Mai esti la regim/dieta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza nuuu, i-am zis 'danseaza' nu 'deschide' nu se aude vocea prea bine ca stau in spatele camerei.
eu filmez cu camera. de ce intrebi?

ally nu cred ca il traumatizezi, trebuie sa inteleaga de pe acum ce-i voie si ce nu. dar trebuie sa fim atente ca cica nu prea este recomandat sa folosim cuvantul NU. asa am citit undeva. in loc de NU mai bine-i zici ' hai sa facem altceva sau hai sa ne jucam cu astea....' cred ca a fost si emisiune cu asa ceva, parca asa imi amintesc.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am uitat sa va zic ca mai avem un dintisor . Doi la numar !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Am uitat sa va zic ca mai avem un dintisor . Doi la numar !


Eduard Andrei 02.04.2011



bravoooo

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, poate ai mai spus dar nu am fost pe faza , cand vrei sa incepi munca???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Roxy, poate ai mai spus dar nu am fost pe faza , cand vrei sa incepi munca???


Eduard Andrei 02.04.2011



peste vreo 5 ani asa
am ales 2 ani de stat acasa, deci la anul pe vremea asta ar trebui dar sper sa nu, poate pana atunci mai facem un bebe
voi vreti bb2? pe cand?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaa, vrem bebe 2 dar putin mai tarziu nu acum.Cam peste 2 ani ne-am dorii...acum cand o vrea Doamne Doamne. Eu incep munca din mai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fetele, ar trbuie folosit "nu" atunci cand interzicem anumite lucruri unde chiar nu are voie. Eu de ex folosesc nu la televizor, combina si aparatul de apa. La restul degeaba spunem nu daca odata ii lasam acolo alte dati nu ii lasam. Nu tb folosit in exces dar atunci cand il folosim tb sa il spunem ferm (nu tipat) si sa si luam copilasii de acolo. Daca spunem nu, dar ii lasam in continuare acolo nu inteleg ce sa faca.

ally, nu sunt la regim strict..dar de maine incep pt ca ma duc la primele proceduri de fast slim si impachetari si degeaba le fac daca nu tin si regim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi am fost la spital:
8 kg si 75 de cm la 10 luni, a zis ca e oki, avand in vedere diabetul gestationar, e mai bine ca e slabuta, ne-a masurat stratul de grasime la amandoua , la mine tot repeta , ce mama slaba...ee am eu 700 g de dat jos , dar ma trage roxy de urechi, nu-i asa?si revin la abdomene
mai ally, dar chiar ti-au placut blugii aia
yasmy pai daca se vede din sufra in bucatarie, tb saf olosesti aceleasi accente de culoare(mov, nu?), parerea mea, daca nu... poti sa te joci: verde sau portocaliu, turcuaz
mada, te invidiez!
pe Andra o cheama Enterprise: ca are acelasi motto"where none has gone before", ca se baga in niste spatii

Mergi la inceput