Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Noi raportam o noapte cam agitata, cred ca al doilea dintisor e un pic mai incapatanat. Acum puiul doarme si eu sunt un pic chiauna.
Gliana l-am pus si eu ieri un pic pe Luca in scaunul de masa, dar mi se pare asa de mic in el. Eric pare mai mare

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)



hi,hi,hi......poate scaunul vostru e mai maaareeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami


Eu nu mai cumpar paine de foarrrrte mult timp, asa ca fac in fiecare zi sau o data la 2 zile, manual, ca nu am masina de paine, oricum am facut zeci de feluri de painica si alor mei le placeeeee mult de tot!
Cea mai buna e cea cu tot felul de seminte si faina de tarate!



La multi aniiiiiiii!
LUCA de gheveronica, ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V, Alymih


Vreau si eu niste retete de paine!!mie niciodata nu mi iese cum trebuieimi iese prea crocanta coaja!!!

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


cica secretul e sa pui un vas cu apa in cuptor, in primele 15 minute se coacere sa fie abur, si apoi sa-l scoti, si nu mai ies uscate nici painea, nici chflele. Inca n-am testat, e din citite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

La multi ani Alina si Alexia!!Sa aveti parte de multe impliniri in viata, atat pe plan profesional dar mai ale sufletesc!Sa fiti iubite si fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Aaaa, trebuie sa iasa....la mine in bucatarie Maria e sefaaaa, stie sa faca paine, chiftele, sarmale, snitele...si muuulte altele...si are doar 9 ani!




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




asta era secretul...le face Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Aaaa, trebuie sa iasa....la mine in bucatarie Maria e sefaaaa, stie sa faca paine, chiftele, sarmale, snitele...si muuulte altele...si are doar 9 ani!




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




asta era secretul...le face Maria

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)



Sa stii ca asta e secretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Aaaa, trebuie sa iasa....la mine in bucatarie Maria e sefaaaa, stie sa faca paine, chiftele, sarmale, snitele...si muuulte altele...si are doar 9 ani!




asta era secretul...le face Maria

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)



Sa stii ca asta e secretul

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)




uffff.......da, m-ai prins
I-am zis intr-o zi ca o sa fie o sotie si o mamica superrrr......si ea mi-a raspuns: -Cum o sa fiu??? Eu sunt deja, ca si eu am grija de Luca!

Deci... am ramas masca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Am scapat si de ghimpele cu fontanela. Pediatra a spus ca intr-adevar e punctiforma, dar e ok. Sa continui sa-i dau 2 picaturi de vigantol, si nu 1 cum zisese medicul de familie. In rest copilul e ok, vioi, are 7700 gr, ceea ce inseamna ca a luat mai bine de 500 gr intr-o luna. Diversificarea a spus ca pot sa o incep linistita dupa 6 luni, pentru ca copilul pare sa se sature cu laptele. A spus ca ultimele tendinte sunt sa incepi cu legumele la masa de amiaza, prima data numai zeama, supa crema iar apoi piure. Dupa aceia masa de dimineata cu fructe si ultima cea de seara cu iaurt sau branzica, dar dupa 8 luni.
A zis ca dupa 6 luni ar trebui inceput profilaxia cu Fe, dar i-am spus ca vreau intai sa-i fac analize, asa ca la inceputul lui martie o sa mergem din nou, si o sa o duc si pe Paula ca nici ei nu i-am facut niciodata analize.
In concluzie, spre bucuria ei si a noastra nu ne-a scris nimic, sa continuam tot asa ca e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Mai citesc si eu din urma, ca tare in urma sunt!!!!

Alexia, imi place cum o numesti pe pitica ta: Ruxi de la Pitesti!!
Tare de tot!!!! De acum asa ii zic, poate devine la fel de faimoasa ca Adi de la Valcea!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


o ciocolata, bomboane, prajituri, suc va servesc pe toate cu mare drag !! o zi de nastere frumoasa in care ma simt implinita si fericita si absolut nimic nu imi mai trebuie !!!
va multumesc la toate pentru urari si va doresc tot binele din lume
Miha pai in mesaj chiar era vb de Ruxiii de la pitesti ( ca este din pitesti ea ) , la a mea ii zic candal, bubu, buburuza....si cum imi mai vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

domnisoara Ruxi a cazut ieri din pat ...era in sufragerie cu patul intins, pe centrul de activitati si inconjurata de perne ..m-am dus la bucatarie sa ii fac de papa si am auzit : oaaaa ! era pe jos intre pat si o masuta si pernele deplasate ....gata si cu centrul de activitati....ori la ea in pat ori legata in scaunul de masa
maaammmaaa ce de bunatati pe aici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

La multi ani Alexia si Alina
Sa fiti sanatoase sa va bucurati de puiutii vostri!!

La multi ani !
LUCA de gheveronica
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V
VALERIA de marryan

Chiar Marryan nu a mai dat nici un semn a fost un pic activa si apoi pauza...

Navicula ..da.. intr-adevar buna prajitura da' si foarte calorica nu prea are cine sa ma ajute la ea asa ca ma lupt singura

Vlad ,azi-noapte, din copil bun care doarme ce era, m-a trezit de trei ori fara motiv aparent, adica foame, scutec sau altceva era bineinteles pe burta si urla ..pana la urma l-am luat in pat cu noi si l-am alaptat ,dar tot agitat era..nu stiu daca erau dintii sau nu..gingia e umflata oricum..cert este ca mi-a iesit pe nas..e nasol cand te obisnuiesti cu el sa doarma..

Un si o l toate mamicile care stau cu bebeii in brate non stop..Va admir!!




Mergi la inceput