Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Sei, tudor asa plange mereu cand ii e foame. El adoarme inainte de masa cu vreo 30 de minute si i se face foame in somn asa ca se trezeste urland/tipand si ii curg lacrimile si nu deschide ochii indiferent ce fac pana nu simte titi in gura ca deja curge. Cum simpre laptele in gurita se linisteste si devine senin iar apoi deschide ochii si ma cauta cu privirea. Iti dai seama ca e o super scena. Asa plange de cateva saptamani cand ii e foame, nu deschide ochii, urla .


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Ionela la noi nu e de foame, de ce zic asta, noaptea se trezeste si dupa 30 min, ii dau titi nu suge ci adoarme cand o simte..
azi eram in mall , ma uitam la ceva pe raft, ea dormea,se trezeste si nevazandu-ma a inceput sa planga cu lacrimi si hohote, i-am vb a adormit la loc si a mancat dupa 2 h..
alt exemplu am lasat-o dormind in masina cu sotu, se trezeste ,nu ma vede ,plange curgandu-i lacrimi pe obraz.. ajung la ea o iaau in brate si se potoleste..
si asta de la vaccin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Lena.. eu una m-am pus pe cautat cantar electronic sa imi iau ... dar sunt foarte scumpe , sa vad daca gasesc ceva la mana a doua.Mai astept o luna sa o cantaresc la medic sa vad daca nu RENUNT la suzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor voi aveti la copiilasi mai mari covorase tip puzzle? am citit ca e un subiect controversat si as vrea sa stiu daca aveti si parerea voastra.. de cand cautam sa gasesc .. acum ca am gasit , am gasit si surprize neplacute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata

Seidana ... Eu NU am covoras cu puzzle , am vrut sa ii iau dar am auzit si eu pareri pro si contra... si am renuntat... si de la gradinita le-au retras pe cele pe care le aveau.
Eu acuma i-am luat carti cu puzzle... sunt pt toate varstele si e mai incantat de ele. Vezi ca pe saiturile de la librarii sunt reduceri la ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!!!

Noi suntem parca putin mai bine...vreau sa se faca bine ca nu mai am nervi...

Oana -m-ai inteles gresit cu laptele praf si greutatea...nici nu ma gandesc sa-i dau LP din cauza ca e slabuta...asa a fost si sora-sa cea mare si n-am avut nici o treaba, am alaptat pana la 1,5 ani. Voiam sa-i iau Ilincai LP deoarece nu aveam lapte si nu mai suportam sa o aud cum urla de foame de doua zile...insa, slava Domnului si-a revenit lactatia si suntem bine.

Ref la Motilium - dupa cum am mai spus eu l-am luat la sfatul medicului, si nu spun sa faceti ca mine. E un medicament pentru tranzitul intestinal, dar are efect advers cresterea prolactinei.

Ieri am scapat si eu din casa si am fost cu fetele 2 ore la patinoar...m-am simtit ca eliberata din cusca...mama, greu mai e sa stai inchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

Sei, ce-i aia linzer?
Pai poate Ela s-a obisnuit cu tine :) si te vrea numa pe tine

nati,da,e super bien sa mai iei o pauza si sa fugi undeva la aer..noi incercam sa facem asta.la noi, numai eu stau cu ayu, 24 din 24, nu zic, ca e un copil mult prea cuminte, dar tot simt nevoia uneori de o mica pauza doar pt mine

Lena, uite reteta:

100 r faina
1/4 ceasca cana zahar
100 gr unt
50 gr nuca cocos
1 lingurita esenta vanilie
un vf praf de copy
Se amesteca totul, imparti aluatul in 24 de bilute, faci biscuitii si pui la cuptor pt o jumatate de ora.

Aasta e reteta clasica,dar o faci si tu dupa ochi, de ex , eu pun mai multa nuca de cocos, tre sa iasa un aluat mai mult tare decat moale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Natalia, eu acum d'abia am vazut pozele tale, ai o minunatie de fete, care de care mai frumoasa, sa iti traiasca si sa te bucuri alaturi de familia ta cu mii de impliniri

Deci, concluzia: fetelor, mie imi vine sa ma apuc de facut copii pe banda, sa nu ma mai opresc...intotdeauna mi-am dorit o familie numeroasa,cu o gramada de copii..io as si infia in plus, asa imi doream de cand eram mica,dar nu prea pot sa il induplec pe indi, ca zice daca io pot s afac,de ce sa mai si infiem? io acum m-as duce sa imi aleg un copilas din spital..sau doi,trei..:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nati.. ce ma bucur ca sunteti mai bine, poate reusim sapt asta sa ne vedem ...

Zubi si eu as infia.. insa parca ma opresc 2 lucruri: 1 sotu nu vrea , 2 mi-ar fi frica sa nu fac inconstient diferenta..
Linzer e o praji austro-ungara, poate fi cu gem, mar. mac.. e ca o tarta cu foaia sfaramicioasa..
uite reteta.. insa combinatiile sunt de multe feluri
http://www.retetecalamama.ro/2010/04/linzer-torte.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Pt Sei : girafa
http://www.organicbaby.ro/girafa-sophie-p462-cat12

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Pt Sei : girafa
http://www.organicbaby.ro/girafa-sophie-p462-cat12

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!





am montat scaunul si am pus-o in el, la pozitia cea mai joasa.. vai cata incantare.. rasete in hohot, chitaieli, dat din picioare..

Mergi la inceput